Daiwa vs Sonik

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Daiwa vs Sonik

Mesaj de mimisikuuu »

Ce ati alege intre Daiwa Longbow DF si Sonik SK3? Lansetele sant cam la acelasi pret dar nu stiu nimik despre ele asa ca daca cineva detine asa ceva rog sa si spuna o parere

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de mariusangler »

Imi pare greu sa cred ca,Daiwa Longbow Df si Sonik Sk3 sint la acelasi pret.Unde ai gasit Daiwa Longbow DF?Sint doua clase diferite de lansete si Daiwa are si avantajul firmei.Pune un linc ,de curiozitate.
Mad carp Team

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de mimisikuuu »

Imi cer scuze , ma refeream la Sonik SK4 si nu 3 cum am scris

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de mariusangler »

Asa da.Sint pe acelasi calapod,amandoua actiune rapida,Sonik este pe blanc Toray ,o lanseta deosebita,nu as recomanda modelul de 3,5lbs,fiind cam tari.Longbow are ceva istorie la activ,mai cunoscuta la englezi decat la noi,la fel o afacere buna,alegerea cred ca poti s-o faci mai mult dupa gust decat dupa calitati.
Mad carp Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de petre iulian »

Sonik SK4 este un bat foarte bun testat in competitii de noi in 2014 .Pe forumurile din afara este un bat care este asemanator cu H S-ul :wink: .Din pacate nu prea se mai gasesc :oops: .Pana cum abia 12 bucati am reusit sa cumparam :(
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Din cate stiu, longbow si infinity, sunt fabricate in scotia parca si au blancuri englezesti. echipare premium....

http://www.fishingmagic.com/features/re ... p-rod.html
catch&release

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de Dan Serban »

petre iulian scrie:Sonik SK4 este un bat foarte bun testat in competitii de noi in 2014 .Pe forumurile din afara este un bat care este asemanator cu H S-ul :wink: .Din pacate nu prea se mai gasesc :oops: .Pana cum abia 12 bucati am reusit sa cumparam :(
Intr-adevar, in mainile unui bun aruncator Sonik SK4 3.9m 3,5lbs este un bat cu care poti atinge distante apreciabile, este un bat foarte puternic.
Le-am avut si eu aproape un sezon, singurul lor minus este ca in concursurile de pescuit viteza cand esti nevoit sa faci sute de aruncari, daca nu stai foarte bine cu muschii sunt sanse sa nu mai poti incarca batul..
Pescar de rând

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de Cosmin Ionescu »

mimisikuuu scrie:Imi cer scuze , ma refeream la Sonik SK4 si nu 3 cum am scris
te referi la Sk4 normal sau XTR?
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14744
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de gor965 »

ICSXX scrie:
mimisikuuu scrie:Imi cer scuze , ma refeream la Sonik SK4 si nu 3 cum am scris
te referi la Sk4 normal sau XTR?
Acest subiect are peste 4 ani vechime (a fost activat de o postarea a unui "bot") si la vremea aceea XTR nu era pe piata !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Mesaje: 556
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 22:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Daiwa vs Sonik

Mesaj de cristian505ro »

XTR au 2 ani pe piata noastra si au remediat problema de greutate de la clasicele sk4. Ma refer la modelele 3,90M/3,5 lbs.Si au un finisaj deosebit de elegant.
Personal am folosit 2 ani sk4 clasic 3,90/3,5 lbs.(500 grame! mult prea grele,nici nu se pune problema la pescuit viteza) si am trecut la 3,6 M/3,5 lbs. mult mai ieftine si mai usoare( 385 gr.),ultra slim. Arunc la fel de bine( fara veleitati si pretentii 160-170M cu plumb de 120 si 130-140M cu momitor). Nu cred ca voi renunta la ele,sunt foarte multumit.
Si pentru ca topicul se numeste Daiwa vs. Sonik cele mai bune aruncari ( 180 M ) le-am avut cu Daiwa Emblem 3,90M/3,75 lbs.
Cristian Bebesel

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”