PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Moderatori: Bogdan Zaharia, odoctee, gor965, Adi Forest

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Mesaj de ionut72 »

Bre, si Shimano si toate celelalte firme consacrate si-au trimis in China, Malaezia etc si know-how, si materiale si echipamente si procese de productie si ingineri si proiectanti. Cu ce or fi mulinetele fabricate in Japonia mai bune decat cele in Malaezia, si ambele decat cele din China, numai unii stiu!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Mesaj de Alin Galbenu »

guby scrie:Salutare !! Daca se poate sa ma lamureasca cineva in legatura cu fabricarea lor (ultegra 10000/14000), in China ,Japonia sau ... unde ? Doresc sa trec de la Daiwa Emcast Advanced la Ultegra 10000 sau 14000 ! ,,Buba'' care este ? Am ,,prieteni'' (pescari) care ,,ma imping'' catre Penn Afinnity 8000 (ca ar fi mai bun, mai ieftin si facut in America ). Acum ... ,,mi-au bagat mortu-n casa" !! Stau ,,si bocesc" si nu stiu ce sa fac . Va rog sa ma lamuriti !!! Eu sustin Shimano ca e japoneza ,ei nu .... ca e China ! Eu zic de Penn ca e ,,alte nationalitati'', ei nu.... ca e America . Ajutoor !!! Nu stiu ce sa fac !!
Shimano are multe fabrici in lume, aproape peste tot. Practic, nici tu nici prietenii tai nu aveti dreptate. Daca vorbim strict despre Ultegra XS-C, asa cum ziceau si colegii mai sus, aceasta se fabrica in Malaysia, la fel ca majoritatea mulinetelor Shimano , destinate catre Europa.
Penn Afinnity 8000 este facuta in China, este o mulineta preluata de mai multe firme si vanduta sub diferite denumiri.
Imagine

Avatar utilizator
mrs
Mesaje: 696
Membru din: Joi Ian 03, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Mesaj de mrs »

Parerea mea ca penn asamblat in China este peste xsc asamblat in Malaysia. Acum nush daca un affinity este mai ieftin decat un xsc, cred ca nu.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Mesaj de Alin Galbenu »

Sã fii sãnãtos :))
Imagine

Avatar utilizator
mrs
Mesaje: 696
Membru din: Joi Ian 03, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PREZENTARE MULINETA SHIMANO ULTEGRA XSC 10000

Mesaj de mrs »

Ms asemenea :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “PREZENTARE ARTICOLE PESCUIT”