15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Albert »

hascecalex scrie:in urma postarilor Iulius Gherase a fost bannat pe forumul crapmania.
Mda. Obiceiurile vechi nu mor niciodata.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Lucian SV »

:x [/quote]In legatura cu varsta, vorbeam de ani de pescuit, nu de varsta ca atare.[/quote]
Mda, te-o legat tac-tu de pripon când erai în scutece, iar un crăpcean te-a tras în apă și ai prins ciudă pe ăia +10!
Ps. Nu insista. Tastatura nu face bine la peritonită!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Lucian SV »

mihai turiac scrie:Pai aia intrebam, daca exista logistica necesara transportului lor de prin canalele dunarii pana in buc.......su trebuiesc ceva aprobari sa iesi cu butoiul cu pesti de acolo ?
Există. În principiu îți trebuie niște vase mai mari în care adaugi pe timpul transportului gheață. Adică peștelui îi răcești apa în care l-ai pus inițial. La eliberare trebuie să procedezi invers, adică să aduci apa din vase la temperatură apei în care este eliberat. :wink:
La temperaturi ale apei de 10 gradeC (primavara-toamna) exemplarele mari rezistă bine.
Ultima oară modificat Mie Sep 30, 2015 23:32 de către Lucian SV, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Dan Mateianu »

hascecalex scrie:in urma postarilor Iulius Gherase a fost bannat pe forumul crapmania. Intreaba daca se poate ridica bannul si promite ca nu mai scrie nimic...:))))))))))))
Infirm faptul ca utilizatorul Iulius Gherase a primit ban pe forumul Crapmania.ro si confirm faptul ca la urmatoarea afirmatie nefondata de acest gen a utilizatorului hascecalex, cel din urma se va afla in lista de banuri a forumului.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:
hascecalex scrie:in urma postarilor Iulius Gherase a fost bannat pe forumul crapmania.
Mda. Obiceiurile vechi nu mor niciodata.
Ai cazut pe nada ! :lol: ... n-a fost banat nimeni !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

Ma chinui de 2 zile sa scriu ceva aici
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Dan Mateianu »

iulius_gherase scrie:Ma chinui de 2 zile sa scriu ceva aici
nu are nimeni nicio implicatie si vad totusi ca aseara la 10 ati scris aici...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de gor965 »

Albert scrie: Uita-te la ce poze pune Gor pe forum, de zici ca la concursurile alea-i raiul pe pamant cand, de fapt, stii mai bine decat mine cum sta treaba.
Asta-i un repros sau un compliment ? ... ca nu-mi dau seama exact ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de iulius_gherase »

pt. vladut
totul a plecat de la poza aia care am considerat eu , ca nu-ti face cinste,avand in vedere renumele tau in pescuitul crapului la noi in tara...cred ca si braconierii sunt invidiosi pe tine cu o asemenea poza..tu ai introdus si implementat sistemul si te-ai kkt pe el...asa am considerat eu si doar atat si nu vreau sa se inteleaga ca am ceva personal cu tine sau cu firma senzor...ceea ce am spus era doar o remarca personala,pe care tu ai luat-o ca o ofensa si ai inceput tu sa te justifici ca nu ai incalcat nici o lege,ca sunt si altii,ca majoritatea procedeaza la fel,ca are balta peste sau ca noi suntem invidiosi pe "succesul tau"...nu te-am acuzat de nimic cu atat mai mult de furt,ti-am recunoscut meritele(nu ca ai fii avut nevoie de recunostiinta mea) dar am considerat ca nu ti se cade sa apari intr-o asemenea poza
Pt gabi 1-nu am inteles nimic din mesajul tau catre mine, cunosc un zavate ion si sper ca asta nu e o amenintare camuflata si nu ai tu de unde sa stii sau sa ma judeci pe mine cat de moral sunt eu.
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: 15-20 septembrie 2015 zona Crisan

Mesaj de Lucian SV »

gor965 scrie:
Albert scrie: Uita-te la ce poze pune Gor pe forum, de zici ca la concursurile alea-i raiul pe pamant cand, de fapt, stii mai bine decat mine cum sta treaba.
Asta-i un repros sau un compliment ? ... ca nu-mi dau seama exact ! :D
E clar un compliment! Scuze că mă bag, dar fără fotografiile tale concursurile ar fi doar niște statistici. Keep wallking gor965!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”