locuri de pescuit in DELTA

Unde pescuim dupa crapi pe rauri, la Dunare si in Delta Dunarii

Moderator: Dan Mateianu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de oanavictor »

eu saptamana trecuta am vazut oameni pescuind la crap in zona ostrovu tataru si prindeau destul de bine ,aveau masina langa ei ,tabara meseriasa .....prindeau si stiuca si caras si babusca mare .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de osc1or »

am fost eu in toamna pe Tataru, dar am fost cu hotelul plutitor si plecam cu barcutele la pescuit
nu prea sunt locuri bune de pescuit de pe mal... in schimb am gasit locuri bune de pescuit din barca
am prins tone de carasi mari in jur de 0,5kg/buc si cativa ciortani de 1-2kg
am stat 4 zile
Critic echilibrat

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

ms mult baieti pt parerile voastre!am notat tot :)

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Noroc!imi poate spune cineva daca se poate pescui pe Cernovca?din ce am inteles ar fi concesionat...va multumesc!

Dan T
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 22, 2014 10:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Dan T »

ingerasdefoc scrie:Noroc!imi poate spune cineva daca se poate pescui pe Cernovca?din ce am inteles ar fi concesionat...va multumesc!
Din pacate este concesionat. Tot ce este in aval de Chilia Veche este concesionat si unele lacuri Babina, Cernovca, Musura, Matita, Merhei, Lopatna, Sulimanca, Suez...

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Preda »

ingerasdefoc scrie:Noroc!imi poate spune cineva daca se poate pescui pe Cernovca?din ce am inteles ar fi concesionat...va multumesc!
cauta pe internet pensiunea MARIUTA,e la vreo 5 km de chilia veche in balta(asa ii spun localnici),ajungi cu masina pina acolo,drumul e pietruit dar prost,pina la Chilia
Veche, daca ai masina de teren poti merge pe linga drum e islaz dar mai dai de cite o baltoaca,acolo dai de nea SAVIM,e un lipovean de treaba,te cazezi la el la pensiune,si contra cost te duce el cu barca pe cernovca,eu am pescuit anul trecut acolo,canalul are cam 250m latime curentul e slab si ce e mai important prinzi si crap,de concesiune nu stiu nimic,nu ma deranjat nimeni,in caz ca nu merge pe dunare nea Savim are doua balti linga pensiune una populata cu crap si una cu stiuca.Sper ca te am ajutat.
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

Ms baieti!si zona de langa periplava e concesionata?am vazut pe google earth niste locuri faine de pescuit..

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de ingerasdefoc »

In afara de permisul de intrare in delta mai am nevoie de alte documente ca sa pot sta pe canalele astea?Sontea,Olguta,Tataru?

Dan T
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 22, 2014 10:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Dan T »

ingerasdefoc scrie:In afara de permisul de intrare in delta mai am nevoie de alte documente ca sa pot sta pe canalele astea?Sontea,Olguta,Tataru?
Permis de acces in ARBDD, permis de pescuit in ARBDD, permis acces auto in ARBDD (daca mergi cu masina), aviz granita Tulcea (pentru Tataru) si nelipsitul card ANPA.

Dan T
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 22, 2014 10:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: locuri de pescuit in DELTA

Mesaj de Dan T »

ingerasdefoc scrie:Ms baieti!si zona de langa periplava e concesionata?am vazut pe google earth niste locuri faine de pescuit..
Si Periprava, pana la Musura inclusiv.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Rauri, Dunare & Delta Dunarii”