SBS ROMANIA

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Încuiat
Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Doru Ionica »

:idea: Like !!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu inteleg nimic ! Doar George Tite ne poate lamuri...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de George Tite »

In curand documentele oficiale SBS BAIT va vor lamuri cine este proprietarul ,producatorul si tot ce inseamna SBS BAIT pe Europa.
Nu va lasati dusi in eroare de parerile celor neinformati.

Si pentru ca nu doresc ca cei curiosi sa astepte prea mult, va dau o informatie reala de la noul proprietar al firmei, Rod Hutchinson, cu care am vorbit personal la cea mai mare expozitie pentru crap din Europa, la GONZAGA in Italia(CARPITALY) firma cu toate drepturile a fost vanduta unui italian. La fel s-a intamplat si cu SBS BAIT.etc , etc.....
ps.
Vreau sa va mai spun ca la aceasta mare expozitie,cand te recomandai roman, majoritatea stiau despre SENZOR, bravo lor ca au stiut sa promoveze Romania.

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Andrei Popescu »

iulian_i scrie:"...busy telling everyone that the SBS company in Hungray is nothing to do with us if you want 100% english SBS products then they are only available from us.If you want Products developed by a young Hungarain chap then dont buy from us!!!" preluat de pe blogul lui Des Taylor

cu alte cuvinte, daca in cazul Milka este vorba de aceeasi companie care fabrica acelasi produs in locatii diferite care ar trebui sa respecte aceleasi retete, in cazul SBS este vorba de doua companii diferite care nu au in comun decat brandul SBS si care la un moment dat au colaborat, dar care acum sunt in litigiu...din cate am inteles e vorba ca Des Taylor a fost atat de fraier incat nu a fost in stare sa-si protejeze marca, iar Zoltan, un pusti fara scrupule, dupa ce colaborarea cu Des Taylor a esuat s-a gandit ca n-ar fi rau sa-si insuseasca pur si simplu brandul SBS si sa produca pt. fraierii din est niste nada...acum, curiozitatea mea este daca Des Taylor a fost dobitoc pana la capat sau nu...adica, dupa ce ca nu si-a protejat brandul, macar si-a protejat retetele fata de un simplu distribuitor cum a fost Zoltan Kovacs la un moment dat ?...daca am furnizat informatii gresite imi cer scuze, daca nu, poate vine dl.Tite si ne lamureste
Prima comanda a firme Meet Carp catre SBS Uk (Des Taylor) a fost de 1000 gbp dupa ce produsele au fost livrate am constatat ca lipseau produse in valoare de 300gbp .... am formulat un mail in care mi s a spus ca la urmatoare comanda vor fi livrate si restul produselor .... imediat am facut o noua comanda de 500gbp dar supriza am constatat ca si cea dea doua comanda nu era completa - 200gbp....de 7 luni incerc sa recuperez cele 500gbp de la Des Taylor ...am vb cu colaboratori din Uk care au luat legatura personal cu Des ...ii trimit mail in fiecare zi ... i am scris pe pagina de facebook si degeaba ....

Astept sugestii....
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de tonny »

Pai daca ai fost la Tackle Box in UK trebuia neaparat sa-i faci o vizita la Des Taylor si daca nu avea bani luai si tu produse de 1000-2000 lire de la el tot pe asteptate cum a facut si el cu tine.
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de stress »

Incearca sa iei legatura cu autoritatile, trebuie sa aibe si ei un OPC al lor.
Stiu ca acolo nu e de glumit, cand vin ei la tine se cam clatina toti. :wink:
stefan avram

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

George Tite scrie:.... de la noul proprietar al firmei, Rod Hutchinson,
si
..firma cu toate drepturile a fost vanduta unui italian. La fel s-a intamplat si cu SBS BAIT.etc , etc.....
Io n-am prea inteles cum vine asta. Rod a cumparat ambele SBS-uri...daca da' atunci italianul ce-a cumparat?
Oricine orcie-ar fi cumparat sunt sigur ca ar fi anuntat treaba asta pe site-ul original..or eu vaz pe SBS uk doar o atentionare.
Si da, SBS a devenit celebru in Romania si prin Senzor...da' din ce tin eu minte era tot SBS-ul din uk.
Asadar...ce produse veti vine voi? Englezesti sau unguresti?
Un raspuns concis ar rezolva dilema asta.
Ca o paranteza mi se pare usor neprofesionist mersul asta pe burta da' noah...fiecare se promoveaza cum stie. :)
Deci.. uk sau .hu ?

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de stress »

HU... :|
stefan avram

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Albert »

stress scrie:HU... :|
Intuiam..dar vreau punctul oficial al importatorului :)

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de stress »

cauta pe alt forum ce a scris Vlad Pavlovici si nu mai ai nevoie de info oficial :oops:
stefan avram

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”