LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Vladut Mateianu »

@panait

In Brasov se pot vedea si testa DOAR la Worldcarp Store din strada Lamaitei nr. 80.
De asemenea, acolo sunt disponibile si noile corturi Senzor Design, precum si intreaga gama de avertizori.

Ptr mai multe detalii 0723.594.290 Claudiu Cozma
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Tilea Gabriel »

Mai cateva ore si pun mana pe ele 8) , sincer ma intereseaza mai mult Club-ul avand in vedere ca ma lovit criza in plin .
Vladutz , am inteles ca sunt undeva intre ES si ELITE ca si actiune ?
Powered by just two rods

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Vladut Mateianu »

Da, sunt asemanatoare cu Elite. Dar Magic-ul este de vis..... :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Tilea Gabriel »

RATEU ........vreme potrivnica , ploaie , furtuna , am amanat pentru vineri sau sambata testul.

@ Vladut

:D Te cred pe cuvant , in week-end ma conving , dar e nasol cu partea cealalta adica cashul , saptamana viitoare naste sotia , voi avea un baietel . Si cum inca nu aveti un sistem de rate :lol: cred ca astept toamna in banca mea :lol: maximul de sperante eventual il am pentru Cluburi sa le obtin mai repede , oricum vreau cate doua din fiecare .
Powered by just two rods

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de mariusangler »

Vladut Mateianu scrie:Da, sunt asemanatoare cu Elite. Dar Magic-ul este de vis..... :wink: :D
Salutare acum ne-am intors de pe teren de la testare si acestea sint primele impresii pe care mi le-am facut despre Magicuri.Am ales un teren la marginea orasului pozitionat sa avem vintul din spate,si asta s-a vazut la distantele obtinute de toti participantii la test.
Am inceput testul cu un fir Gamakatsu G-line de 0,26 care s-a dovedit ca nu e o alegere prea grozava si un plumb de 4 oz,mulineta ,, copilu lu basia" Et 8000 pe care am ales-o pentru a scoate cit mai mult in evidenta caracteristicile lansetei si nu ale mulinetei.
Tibi Micu a fost primul la lansare (o sa-l vedeti in poze ce mic este) 138 masurati cu ruleta ,la inceput am facut o masuratoare cu balizare la 140 mt ca punct principal de referinta.A urmat Gabi Tilea 120mt recordul lui in acel moment,apoi eu din nou 138mt.Dupa ce ne-am incalzit si am reusit sa rup de doua ori,in spatele leaderului si montura s-a dus linistita linga o piata la vre-o 300 de metri mai in fata,am schimbat mulineta si firul pentru ca la socuri violente Et 8000 scoate niste peruci de toata frumusetea.
Dupe ce ne-am incalzit,am inceput sa trec cu Tibi linistit de 140 mt,cea mai lunga lansare a lui aproape 150 mt.Am incercat toate stilurile posibile de lansare de la aruncare peste cap(cea mai lunga a mea 161 mt) apoi OTG si pendul in care am avut si cea mai buna distanta 169mt.
Ce este foarte interesant ca si Gabi Tilea care avea probleme cu aruncatul la distanta ,dupa ce s-a obisnuit cu lanseta a reusit aruncari masurate de 135mt.Lanseta are o viteza pe virf incredibila dar ajuta foarte mult si aruncatorii mai putin experimentati printre noi am avut un amic care a reusit lansari de 130 mt ,despre care citea pe forumuri sa sint posibile.
Blancul are o rezerva de putere mare si folosirea a doua tipuri de inele ,cu doua picioare la plecare si cu un picior pe segmentul de virf ajuta lanseta enorm la atingerea de distante mari fara efort .Cu putin antrenament ,cred ca mai toti cei vor alege acest model vor putea pescui linistit la 130 mt avind chiar si montura instalata.Nu ascund ca am incercat sa rupem lanseta,pe care am controlat-o amanuntit la matisaje si partea de imbinare inainte de a incepe testul,dar sincer nu cred ca cineva va reusi performanta asta in viitorul prea apropiat.O sa postam si poze facute la test dupa ce baietii o sa descarce aparatele si vor incarca pozele pe comp.
Ca si calitate este un produs bun,se vede ca e proiectata de profesionisti si sper sa aiba successul pe care-l merita printre pescarii de la noi.

:wink: :wink: :wink:
Mad carp Team

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de edibss »

azi ma duc si eu sa testez lansetele la prima impresie sunt super ok in schimb am observat ca la mandrina (magic)se cam misca mulineta cind o prinzi pe mandrina bblc revin deseara cu alte amanunte dupa ce testez

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de edibss »

am revenit magic e super ok mai putin mandrina in care bblc-ul misca (talpa din fata ori cit de tare ai stringe mandrina) in rest super . am aruncat 156m (cu ellitul 146m)am sa revin si cu poze

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Vladut Mateianu »

@edi

Cred ca era o problema la mandrina de pe acel model, eu am tot Magic-BBRLC si nu am nicio problema, nu joaca absolut de loc, mai ales ca testele pe mostre au fost facute cu BBRLC, mulineta pe care am luat-o ca reper intre mulinete.....

PS Ma bucur ca v-a placut lanseta, este si ptr noi o mandrie ca am creat un lucru de calitate......Asteptam pozele ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Tilea Gabriel »

In primul rand vreau sa mentionez ca de azi noapte sunt din nou TATIC, de aceasta data a unui baietel de 4.300 kg !!!!!!!!!!

Avand in vedere ca in ultimii 7 ani nu am adunat mai mult de 7-8 partide in care sa nu pescuiesc plantat eu zic ca m-am descurcat onorabil la capitolul lansari ( si vin tare din urma :lol: ) . Lansetele sunt super , au o rezerva de putere excelenta , sunt usoare si subtiri si permit o accelerare buna chiar si pentru cei cu mai putini muschi .
Ce a uitat Marius sa spuna este ca varfurile de distanta au fost atinse cu un Helicon 5600 incarcat cu fir de 0.30 Cortest ( deci nimic special pentru distanta ) , perucile facute de ET 8000 enervandu-ne la culme .

Felicitari celor care le-au realizat ! Eu sunt incantat de performantele Magicului . Nu am apucat sa testez Clubul dar sper in curand .

Asta la plusuri .

La minusuri o singura problema ........ inelul de fixare din spatele mandrinei ( chiar unde se termina mandrina pe cotor , la imbinarea cu cauciucul de pe maner ) nu statea la locul lui , culisa inainte inapoi lasand un spatiu in care se vedea blank-ul sub cauciuc .

Toate bune .
Powered by just two rods

Jean Pescaru
Mesaje: 37
Membru din: Lun Feb 13, 2006 15:09
Puncte: 0

Re: LANSETE SENZOR MAGIC -TEST

Mesaj de Jean Pescaru »

Si eu am testat in weekend pe Tancabesti Magic-urile si am avut aceeasi problema :nu sta bine BBLC-ul in mandrina,are joc destul de mare.
Dar in rest,sunt ok.
A&J Fishing Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”