www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

http://www.snz.ro
Discutii, noutati, promotii si oferte din gama de nade si momeli Senzor Planet

Moderatori: Vladut Mateianu, SENZOR PLANET

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Dan Mateianu »

Pe 15 martie 2009 site-ul http://www.senzor-team.ro implineste un an de functionare in noul format.

De la 1 martie, produsele de pe site-ul http://www.senzor-team.ro vor fi 100% de actualitate, poze foarte clare si descrieri ale produselor pe masura.

Probabil, toti de pe acest forum au navigat si pe pagina magazinului online Senzor, majoritatea avand si comenzi la activ.

Intrebarea este daca considerati ca metodele "Adaugare in cos", "Lansare comanda", etc vi se par simple sau trebuiesc modificate..

+ de asta alte idei, ce-ar mai fi de pus pe site, ce fel de informatii.. etc.

Astept sugestiile voastre aici.

Multumesc

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de matei1971 »

Poate ar fi bine sa fie afisate stocurile.
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Cezar Bibu »

@matei, nu ma bag eu in bucataria Senzorilor, dar in general, stocul se roteste permanent, practic in fiecare secunda se poate schimba ! Asa ca...azi ai, mine nu !

ionut_crap
Mesaje: 10
Membru din: Dum Ian 06, 2008 17:56
Puncte: 0
Localitate: Reghin

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de ionut_crap »

Salut,

- as dori ca suma minima comanda sa scada cel putin la 100 ron;
- sa putem sa ne autentificam sa avem un cont , iar in functie de sumele totale comandate sa existe procente de reduceri;
- sa existe bonusuri -produse marca Senzor gratuite in functie de sumele comandate;
- sa putem fi membri premium ai magazinului platind o suma de ex 20 euro - reducere timp de un an cu 10% la toate produsele comandate timp de un an

sper ca nu sunt prea pretentios :D

Multumesc!

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Dan Mateianu »

@ionut,

o sa analizam si ideile tale, cert e ca vor fi si bonusuri si promotii.. o lista completa o sa o anunt pe la sfarsitul lunii februarie.

Am pus astazi cateva produse marca Senzor Design ce vor fi disponibile din luna martie. Lista continua...

Corturile, scaunele si paturile atat asteptate, precum si preturile lor in linkul de mai jos:

http://senzor-team.ro/noutati.php

Zilele urmatoare urmeaza altele.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de matei1971 »

Cezar Bibu scrie:@matei, nu ma bag eu in bucataria Senzorilor, dar in general, stocul se roteste permanent, practic in fiecare secunda se poate schimba ! Asa ca...azi ai, mine nu !

Ma gandeam la ceva de genul:
disponibil
stoc limitat
indisponibil
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Dan Mateianu »

@matei

E destul de complicata problema stocului online.

Nu pot sa-ti dau un raspuns inca cu privire la ea, insa o rapida a acestei probleme din pozitia cumparatorului este emailul la contact@senzor-team.ro ... Aveti pe stoc urmatoarele produse? :P

In maxim 24 de ore se primeste un raspuns cu stocurile.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Vladut Mateianu »

@ionut

Multumim ptr sugestii, o sa tinem cont de ele.
La una dintre ele deja am un raspuns.Comanda minima va ramane la 200 lei pe www.senzor-team.ro, dar, toate produsele Senzor vor fi disponibile in curand si in exclusivitate la www.totalfishing.ro , care va prelua toate comenzile sub 200 lei. Sper ca este bine asa :wink: ....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

IULIAN C
Mesaje: 78
Membru din: Mar Mar 25, 2008 8:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de IULIAN C »

matei1971 scrie: Ma gandeam la ceva de genul:
disponibil
stoc limitat
indisponibil
Dar cum este perceputa aceasta formulare?!?
De ex:un client vrea sa-si ia 4 lansete marca"X" si se uita on line pe stoc,vede "disponibil" si...bucuros da comanda,asteapta...si este contactat si i se spune..."stiti...momentan n-avem decat...una"!Si i-a dat cu tesla'n c...e!
E nasol si pt vanzator si pt client !
Ca tot spunea Vladut de Totalfishing....ador magazinul asta la fel ca Senzor!
De ce? pt ca actualizeaza produsele,si stocul si cand te uiti dupa un produs,apare in dreapta cantitatea si sti cat poti cumpara!
"Stoc limitat" ce inseamna?Parerea mea:ceata totala!Ajuta la reclama,dar dezavantajeaza prin impactul psihologic creat asupra clientului!adica eu ma gandesc ca e doar reclama,ca stoc limitat e facut sa atate clientiii si...totusi nu stiu...cate produse sunt?
Deci:actualizarea stocului in cifre este primordiala!
ca e jenant sa spui clientului..."stiti...apare pe site,da' u'l avem!
Sau alta schema de tot rahatul:in conditiile in care 90% din magazinele on line acorda transport gratuit de la o anumita valoare in sus,se trezeste un magazin prin craiova,care vinde anumite produse ceva mai ieftin,tu-clientul iti iei si aia si ailalta....si te trezesti ca platesti milionul la firma de curierat,de intrece per total toate magazinele din tara ca pret!pai ce smecherie am facut?
Dinamismul detaliilor produselor,mai ales celor de mare cautare si interes este vital,si de dorit ca romana sa fie limba de descriere a produselor,pe site,ca in engleza vedem acasa ce si cum si vedem daca e cum spune vanzatorul!
Foto detaliate,precum si recomandari responsabile...ex:despre nada sau boilesul cutare,in subpagina apare:"Boilies foarte eficace pe toate apele,recomandat pt anotimpul rece sau cald" E foarte important sa vada clar si incepatorii ,ca si ei cumpara,nu doar profesionistii!
Oricum-eu-clientul,sunt multumit de cum se "prezinta" Senzor,dar cum ii stiu eu pe baieti,la ei exista intotdeauna "se poate si mai bine"!
Bravo voua ca faceti acest Upgrade!
Abia asteptam!
Imagine

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: www.senzor-team.ro sugestii, reclamatii, idei.

Mesaj de Sionut »

@Iuliane,
usor de zis,mai greu de facut.Trebuie un soft specializat, legaturi de comunicatie (daca sunt mai multe sedii) si educarea personalului (ca fiecare comanda sau rezervare s-o treaca in program), etc.
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “SENZOR PLANET”