Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Asa cum am promis :

Sambata dimineata m-am trezit la 3:30, afara ploua cu galeata...efectiv am vrut sa renunt, am tras o pipa am facut 2 calcule din balcon si am decis totusi sa plec... pe drum o adevarata aventura "daca nu iese soarele iti arunc alea in balta..." "nu esti sanatos la cap..." "ce imi pui mie viermii astia la picioare"...bla bla, pe autostrada bara la bara...il sun pe Nicu sa-i confirm totusi ca ajung si sa nu imi dea locul, aveam 22 si 23, cand sa intru in OMV, una cu cracii goi ii cade trolleru era sa-l fac terci...altul tipa la mine "UNDE TE DUCI BA NENE NU VEZI CA N-AI PE UN'SA TRECI" .... intr-un final ajung la poarta "aaaa aici am baut noi cafea atunci...iaute ce frumos" (spiritele se domoleau), ajung pe 22 FASSS "aaaa si eu unde fac plaja ????????" in maraciniii astia ? (stuf).... il sun pe Nicu ii prezint pe fundal problema cu tipetele "Fa ceva sa-mi dai 21 ca ne bate pe amandoi...." super baiat Nicu rezolva si 21 era cedat...baiatu se speriase de ploaie, trag masina, ii pun perna sa doarma si plec cu prietenul meu spre 18 unde era Vladut, surpriza era infoflit tot pana la gat....o musca se apropia si se indeparta de gura lui .... betele erau neatinse, in schimb avea unele la caras care jonglau cand sus cand jos :)).

Ma intorc la stand in speranta ca "diavolul" adormise...ciu-ciu, ma apuc sa despachetez "pai daa iaute cate ti-ai luat, mie nu mi-ai luat si mie o d'asta sa dau aici, daca imi luam eu atatea GENTI faceai spume" si de ce miroase aici urat ? (cineva aruncase porumbu imputit cu zeama pe jos), dai cu picioru ...fa curat....degeaba, pana la urma rezolv > o aroma SNZ cu capsuni turnat 1 lingurita peste CALIFORNIA SCENTS pusa pe bord "ce frumos miroase cu d'asta dai si la pestisori?" NU ! CULCA-TE !

Pana la urma le-am aruncat si plantat 2 cu 2, 1 in stanga aproape centru duse in stuf si dreapta aproape la mal, prima trasatura la una plantata in stuf pe solubila 1016 s-a lasat putin si atat.... dupa 1 ora a tras prima din stanga aruncata din mana (plastice meat de la carping) rateu...

Apoi au inceput .... pe bile raspundeau mai bine decat la plastice, prietenul meu a prins 2 bucati la RAMA ! aruncate la 20-30m.

Intr-un final totul a iesit perfect...soare am avut pt "diavol" peste am prins si ne-am distrat, Vladut a fost f primitor si cumsecade ca deobicei mult timp am stat la el pe stand, Nicu un baiat de nota 10 inclusiv colegul lui (am uitat cum il cheama) a venit sa ma intrebe daca vreau sa mananc ceva la pranz.
Pe langa asta am scapat de cea mai mare belea De ce ? cand plecam la pescuit aveam discutii...acum n-am mai relatat tot dar al 2 lea peste i-am dat ei batul sa mulineze iar eu am intrat in apa...si cand a vazut ca a mulinat ea...si am scos pestele pe mal zici ca ne sunase astia la BINGO..., ieri cand stateam de vorba m-a intrebat "cand mai mergem ? mergem weekendu viitor ? vreau sa ma mai bronzez si poate imi iei si mie un bat sa dau si eu acolo langa tine promit ca nu te incurc" :))))))) JACK POT !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fişiere ataşate
4.jpg
4.jpg (235.59 KiB) Vizualizat de 1636 ori
3.jpg
3.jpg (251.3 KiB) Vizualizat de 1636 ori
2.jpg
2.jpg (290.2 KiB) Vizualizat de 1636 ori
1.jpg
1.jpg (326.64 KiB) Vizualizat de 1636 ori

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

F frumos...felicitari si la mai mare...trb sa recunosc ca ma incearca un pic invidia ca nu pot ajunge si eu...al dracu de timp :|
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cristi, nu dormeam, ma concentram ! :D Dupa o noapte grea, recunosc...
In 48 de ore am reusit sa pun pe mal 14 bucati, intre 2 si 9 kg, pescuit pe standul 18 bis, toti pestii au tras la bila tare de 20 mm 1016 ! Plantat, la circa 5-15 m de malul opus, in zona cu stuf !
Noaptea a tras mult mai bine, am avut si 2 bucati de peste 10 kg, din pacate ambii scapati din motive pe care nu vreau sa le spun aici.... :D

Standul in cauza, 18 bis, il recomand celor care planteaza, mai ales ca este umbra 24 din 24, la fel este si standul alaturat 19 bis, dar si urmatorul, standul 19 !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Am aflat de la prietenul tau, dar n-am vrut sa "dau din casa" :lol: :lol: :lol: oricum dupa furtuna aia pt mine a fost soc sa te vad in sacul de dormit si in pat sub umbreluta aia :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pai da, dar dupa ce m-am trezit am facut "tare " !!! :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Vladut Mateianu »

2 casute libere in acest weekend !

vladutmateianu@yahoo.com

0760.444.333 rezervari sulimanu
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

Bravo ma baieti...ce va ma mai merge :D :lol:
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Te astept sambata pycostef daca vrei :wink:

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de pycostef »

Mi-ar face mare placere si chiar mi-as dori dar nu pot in wk ( parca o aud: pai da, la mare 2 zile nu ai timp dar pt peste iti faci + blestemele de rigoare asupra pestilor)...sper sa ajung sapt viit pt una scurta de 24h...dar poate ne nimerim mai spre toamna, ca i-am promis fetei ca o aduc la peste...oricum, multumesc de invitatie si fire intinse sa ai
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: Debut sezon 2015 -noi reguli si conditii

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Sambata continua "competitia" intre mine si Vladutz, pacat ca suntem din aceeasi peluza altfel iesea cu scantei :lol: :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”