Partide de pescuit 2014!

Moderatori: Vladut Mateianu, Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de pycostef »

"Vladut multumim frumos pt aprecieri, chiar ne-am simtit ca acasa...revenim cat d curand...iar despre prietenul Ciordea nu pot sa spun decat ca e un baiat deosebit si cu suflet mare...

P.S. cu cea mai mare placere oricand
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de Vladut Mateianu »

In weekendul 30 mai-1 iunie balta este deschisa ! Rezervarile se pot face la 0786.140.004 (Lory Mateianu).

Mai este o singura casuta disponibila !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

AlexH
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 27, 2014 10:01

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de AlexH »

Salut tuturor,

In sfarsit am am facut cont, ca trebuia neaparat sa scriu si io cate ceva.
Ca pescar, imi place pescuitul la feeder, nu sunt foarte experimentat (dar foarte entuziast) si merg la peste de cate ori am ocazia.
Am dat de pliantul de la Sulimanu intr-un magazin cu articole de pescuit si am fost convins de regulile stricte si de dotarea barului.
Normal ca in primul week-end, am luat tovarasul de pescuiala si am mers pe balta unde am fost intampinati de Nicu (pentru cunoscatori).
Nu stiu in ce ore au fost trasaturile dar pot sa zic asa:
1. La a 3-4 bere a colegului,el a scos un ciortan
2. la al 5 whisky (pentru mine) am scos si io un ciortan
3. Colegul Ursu termina a 7 bere cand a scos o salonta pe la 2.5 kg
4. Tot el se indrepta spre a 9-a haba de bere (da pe balta se serveste berea la halba) cand mai scoate o salonta frumoasa
5. dadeam "sah mat" la al 10-lea pahar de J&B, colegul Ursu facea pipi de la atatea beri, iar Nicu de la Sulimanu se odihnea ca facuse febra musculara dupa cate drumuri dupa bautura a trebuit sa faca, cand trage usor la un feeder (medium).
Trebuie sa zic , cu acel feeder nu prinsesem niciodata captura (doar ciortanica si caras) si nu stiam cum se comporta. Ideea e ca dupa un dril ce mie mi s-a parut ca a durat 3 luni, am scos o printesa de rasa crap romanesc, de 6.9 KG
Cand m-am oprit din tremurat, am facut si cateva poze, dar nu reusesc (inca) se le uploadez ca primesc tot felul de mesaje : Imaginea trebuie să fie de cel puţin 0 pixeli lăţime, 0 pixeli înălţime şi cel mult 950 pixeli lăţime şi 900 pixeli înălţime. Imaginea trimisă are lăţimea de 960 pixeli şi înălţimea de 540 pixeli.
In sfarsit, ii dau io de cap si tot le urc pe site

Momelile le-am luat de la ei, bautura de la ei, saltea si spray dezinfectant de la ei, pestele l-am luat de la ei si mahmureala a doua zi tot de la ei.

Nu pup in fund pe nimeni si nici reclama nu fac, dar la balta mai vin de cate ori am ocazia (deja am mai facut rezervare pentru 2 partide), si daca nu vin la peste, macar vin la o bere in aer liber si curat.

Va doresc tuturor ce-mi doresc si mie :wink: .

Alex H

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de Hert »

Alex,

Ce observ eu aici este ca greutatea pestilor a crescut direct proportional cu numarul paharelor de J&B. Sa fie oare asta o metoda de selectie?! :D
Ma intreb ce ai fi prins pe la al 20-lea pahar?! :lol:
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de jdmishere »

Ma intreb ce ai fi prins pe la al 20-lea pahar?!

Cum spunea si el :) ... Mahmureala:))))))))
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de Albert »

AlexH scrie:am facut si cateva poze, dar nu reusesc (inca) se le uploadez ca primesc tot felul de mesaje : Imaginea trebuie să fie de cel puţin 0 pixeli lăţime, 0 pixeli înălţime şi cel mult 950 pixeli lăţime şi 900 pixeli înălţime. Imaginea trimisă are lăţimea de 960 pixeli şi înălţimea de 540 pixeli.
In sfarsit, ii dau io de cap si tot le urc pe site
Da-i in/de cap urmand pasii de AICI :)

razvan89
Mesaje: 50
Membru din: Mie Sep 13, 2006 16:48
Puncte: 0
Contact:

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de razvan89 »

Intre 2 concursuri am fost si eu pe balta, pe standul 25-cel cu umbrar, in stanga. Din start aflu ca crapii sunt la bataie iar George (seful de tura) ma indeamna sa incerc lanseuri lungi , dar pana dincolo sunt apropae 200 de m , deci ce varianta avaeam ? Una neortodoxa asa ca bag navomodelul Delfin la treaba si bag 3 lansete sub malul opus , cum zice George. In cuva cateva bile tari Bogdan Dragan in amestec cu 1016 Senzor solubile (luate de la magazinul de pe balta, bine aprovizionat de altfel) si ceva pelete Haldorado. La ac 2 pe solubile si 2 pe tari, una cu popup. Primul atac a venit la nici 10 minute , un ciortan de aproape 3 kg la solubila. Schimb si din nou prind, o salonta de peste 3 kg de data asta ! Buuun, hotaresc sa trec pe solubile pe toate si sa muncesc mai mult, cand elanul imi este taiat de o trasatura pe lanseta din dreapta, la bila TARE ! Sar, intep si incepe lupta. 30 de minute de lupta cu un sui de peste 10 kg rau ca la Dunare. Colugul Mircea il invaluie in minciog si ne minunam impreuna cum a rezistat in ac atat timp deoarece intepatura era doar intro pielita pe exterior! Schimb brusc tactica, trec pe toate pe tari si reusesc inca 3 driluri pe cinste pana la ora 17 cand vine sotia sa ne recupereze cu masina, beti si de fericire dar si de bere ! % kg, 7 kg si apropae 9 kg ultimii 3 prinsi....
Revin cu placere la balta in cautarea mascotei de 22 de kg, regina balti din cate am inteles de la George, o gazda de nota 10. Si berea la halba tot de nota 10. :))

AlexH
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 27, 2014 10:01

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de AlexH »

...ramasesem dator cu poza de la al 10-lea pahar de whisky (multumesc pentru ajutor Albert)
urmatoare data cand ajung acolo beau 20 de pahare si pun fir de 50
Fişiere ataşate
grasa.jpg
grasa.jpg (80.48 KiB) Vizualizat de 1350 ori

AlexH
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 27, 2014 10:01

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de AlexH »

uitai poza colegului Ursu (care dupa privirea aia va dati seama ce s-a intamplat cu pestele...)
Fişiere ataşate
foame1.jpg
foame1.jpg (143.48 KiB) Vizualizat de 1343 ori

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Partide de pescuit 2014!

Mesaj de Vladut Mateianu »

O echipa de pescari din Craiova(Victor Ilie-Mircea Ruta) a reusit miercuri o partida de senzatie, 112 kg din 9 crapi !
Vor posta ei pozele in curand....

PS De azi sunt disponibile pe balta si dusuri ptr pescari, amplasate in zona toaletelor si a dozatorului... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SULIMANU”