1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursuri ?

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

E normal sau nu ???

Da este normal.
15
13%
Nu este normal.
75
63%
Nu este normal, dar nu avem alta pista de pescuit comparabila cu Tancabestiul.
29
24%
 
Voturi totale: 119

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popa viorel »

nu suporta comparatie greaca cu tancabestiul, balta lui nea george este doar ieftina ca la conditii oferite pescarilor scartaie rau. ca sa nu mai zic de faptul ca mai are apa de vreo 4-5 luni si apoi ramane doar pe centru daca nu ploua. tancabesti este salbatic, curat civilizat , crapii sunt sanatosi , doar pretul este mai piperat, dar poate asta ii selecteaza si pe clienti. poate pentru uni conteaza !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cred ca o solutie ar fi afisarea exacta a concursurilor la inceput de sezon (de catre administratia Tancabesti), apoi cine doreste sa-si faca abonament isi face, cine nu, nu isi face. Simplu.

PS Apropo, vorba lui Ali, balta de la sosea (lacul 2) a fost foarte bine populat in aceasta toamna-iarna, cand se va deschide pescuitul veti vedea surpriza.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Alex Coclet »

Problema cu Tancabestiul este ca numai prin abonament poti ajunge sa pescuiesti acolo (in afara de concursuri). De ce spun asta: Pe site-ul lor scrie clar ca poti pescui 24 de ore c&r cu 200 lei (loc neamenajat) sau cu 300 de lei (loc amenajat). Am sunat la administratie pentru a face o pardita de test in vederea cumpararii unui abonament pentru anul urmator si ghici ce-mi spune d-ul Parfene. Pentru "particulari" sunteti obligati sa luati loc de 300 de lei amenajat , sa plantati cu barca noastra (50 de lei de pers) si sa folositi salteaua noastra de primire (50 de lei si aia), toate astea fara TVA. Zic : Pai eu vreau loc neamenajat cum scrie pe site la 200 lei , nu plantez , am saltea mare, iar pe site nu scrie de TVA nimic. Mi s-a raspuns foarte concis : Vrei sa pescuiesti? Astea sunt conditiile! Si atunci revin la abonament. Pare cea mai rentabila solutie , in 10 iesiri de 24 ore deja sunt pe plus fata de ce imi ofera ca "particular" cu conditia sa pot face acele iesiri si sa nu fie concursuri. Concluzia : Prost e ala care plateste nu cel care cere. Sunt 1000 de balti pe care ne putem duce , fiecare cu plusurile si minusurile ei. Cu siguranta vor fi persoane care se vor duce pe Tancabesti insa este clar ca nu este o balta pentru toata lumea. (a nu se intelege doar din punct de vedere material)

La multi ani!

Avatar utilizator
cipoc
pescar de competitie
Mesaje: 2229
Membru din: Mie Iun 02, 2010 10:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de cipoc »

E clar ca este cea mai buna balta din Romania si printre cele mai bune din Europa. Pretul este destul de mare, dar merita din plin.
Exact cum a zis si Ali, anul viitor o optiune serioasa o va fi si Balta din fata care tine peste foarte mult si a fost si va mai fi populata.
Sunt 2 alternative pentru doua tipuri de clienti in functie de buzunarul fiecaruia. Ai bani si te respecti iti faci abonament in spate , daca nu, poti opta pentru balta din fata care eu cred ca va concura la anul cu MV la ce peste are si se va baga.
Eu personal sunt bucuros ca am mi-am facut abonament pentru 2012 la balta din spate cu 900 E, beneficiind de discount client vechi si ajutand cu diverse la modernizarea baltii.

La multi ani tuturor si fire intinse !
CPK Carp & More , Pesti nu povesti !

www.cipoc77.blogspot.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dintre membrii forumului crapmania.ro , pescari care nu au pescuit inca la Tancabesti dar isi doresc acest lucru, voi alege 1 persoana care va beneficia de un pret special la abonament.

Asa ca , ii rog pe cei care considera ca abonamentul este prea scump dar isi doresc din inima sa pescuiasca la Tancabesti (catch & release) sa-mi dea mesaj pe privat ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Felicitari pentru reinoirea abonamentului ,am o rugaminte , ne puteti spune si noua de ce beneficiati la acest abonament?
Cit timp puteti pescui si unde ? In cazul cind vreti sa mergeti la ora 12 ziua la pescuit si nu exista loc liber cum se procedeaza???
S-au indiferent ca ai sau nu abonament trebuie sa faci rezervare?
Si daca fac rezervare care mai este rolul abonamentului?

Avatar utilizator
cipoc
pescar de competitie
Mesaje: 2229
Membru din: Mie Iun 02, 2010 10:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de cipoc »

popescu59 scrie:Felicitari pentru reinoirea abonamentului ,am o rugaminte , ne puteti spune si noua de ce beneficiati la acest abonament?
Cit timp puteti pescui si unde ? In cazul cind vreti sa mergeti la ora 12 ziua la pescuit si nu exista loc liber cum se procedeaza???
S-au indiferent ca ai sau nu abonament trebuie sa faci rezervare?
Si daca fac rezervare care mai este rolul abonamentului?

Beneficiezi cam de tot ce isi doreste un pescar de crap : liniste, intimitate,curatenie, pesti mari, conditii foarte bune, mancare, etc....
Nu exista sa nu ai loc pe balta, daca ai rezervare telefonica cu locul dorit de duci cu 30 min inainte, nu de la 1 noaptea sa dormi pe la bariere.
Normal ca trebuie sa faci rezervare deoarece sunt foarte multe locuri cu ponton, fara ponton, cu plaur, fara plaur, agatatura, fara agatatura, cu deschidere, ...etc,,,,
In functie de asta iti alegi ceea ce doresti, suni si ai locul tau rezervat si te duci cand poftesti, anuntand asta normal.
Nu poti sa faci rezervare daca nu ai abonament. :wink: e logic, doar daca vrei sa platesti 24 h sau altfel.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu Vlad Parfene si o sa ai toate raspunsurile dorite.
CPK Carp & More , Pesti nu povesti !

www.cipoc77.blogspot.ro

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Multumesc frumos de raspuns dar tot nelamurit sunt.
Am discutat si cu bossul si tot nelamurit am ramas, repet care este diferenta ca am sau nu abonament ?
Adica sa zicem ma duc azi la job nu am de lucru si ma gindesc sa merg la pescuit e ora 10 dim stiind ca am abonament de 1000 eu ce am de facut? Merg la balta si peste tot e ocupat . Ce fac??? Ca doar am dat 1000 de eu. Ma uit la altii cum pescuiesc??? Si eu si cel care a platit avem aceleasi conditii puse la dispozitie si atunci DE CE AM MAI DAT 1000 de eu??? Deci cei care fac abonamente trebuie neaparat sa fie foarte ocupati si numai cind stiu cu 3-4 zile inainte ca marti este liber trebuie sa sune la balta sa se programeze pentru marti ca sa vina la pescuit. Si stupoare cind suna i se spune la telefon ca marti locurile despre care doreste dumnealui sa pescuiasca sunt OCUPATE . Ce rost are sa am abonament daca in momentul cind mi se ridica ideea sa merg la pescuit balta este ocupata ???
Eu vad normal si foarte corect ca acei abonati sa beneficieze in orice ora din zi sau noapte de loc pentru pescuit , atunci as fi mindru ca am abonament stiind ca mi se face favoarea banilor dati in avans pentru viitor. Varianta cu sunat si programat este avantajul doar al celui care incaseaza nu si al celui care plateste si tocmai de aceea intreb de ce sa mai fac abonament??? Cind primesc la fel ca cel care plateste pe loc.Si cel care nu are abonament suna si se programeaza la fel ca mine deci unde este avantajul abonamentului??? Asta este nelamurirea mea.
Eu acolo unde am abonament merg la orice ora din zi sau noapte si stiu ca imi voi gasi locul de pescuit liber fara probleme , stiu ca pot ramine la pescuit cit timp poftesc fara sa fiu intrebat daca ramin 1-2-3 zile la pescuit . Asa consider eu ca sunt respectat ca abonat al acelei balti fiindca in momentul cind platesc suma ceruta de acea administratie inseamna ca un loc pe acea balta este inchiriat de mine de la inceputul anului si pot sa beneficiez de el 24 de ore din 24 in orice zi a saptaminii in tot cursul anului.
Toate aspectele astea se pun la punct din capul locului si e clar ca in conditiile de care beneficiati dumneavoastra adminstratia este in mare avantaj.
Deci acea suma data in avans este cred eu de pomana atita timp cit nu pot sa benficiez de cea ce platesc decit cu programare.
UN AN NOU 2012 CU CIT MAI MULTE BUCURII SI MULTA MULTA SANATATE si nu uitati nici in somn ca nimic nu se compara cu pescuitul.
LA MULTI ANI

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de claudiupascu »

@popescu59
Ce pot sa-ti spun eu in legatura cu abonamentul e ca daca-l ai poti pescui din aprilie pana in octombrie oriunde pe balta(bineinteles cu rezervare si daca nu sunt concursuri).Apropo de ce spuneai in legatura cu trezitul la ora 10 sa mergi la pescuit,pe un lac ca Tancabestiul nu se va putea ptr.ca sunt 40 de locuri si poate peste 100 de abonati.Ce ar trebui sa faca patronul , sa delimiteze o zona ptr. abonati(care oricum n-ar fi suficienta)si sa-i refuze pe cei ce vin ocazional??Asta e cererea si oferta.Eu nu cred ca cineva care este din Bucuresti nu poate pescui de 10 ori in decursul unui an,cu rezervari bineinteles.
P.S.Nu sunt abonat{stau la cateva sute de KM de capitala) si fac tot posibilul sa vin la 2,3 concursuri pe an la Tancabesti ptr.ca e mai convenabil decat cu abonament sau ocazional.La multi ani!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Multumesc frumos de raspuns mi-am intarit inca o data ca nu este nici ce-a mai mica difernta intre un abonat si un tip oarecare care vine sa pescuiasca acolo.
Si cel cu abonamnet si cel fara abonament procedeaza la fel. Deci avantaj suta la suta administrator.
Ramin la parerea ca mai bine cu cei 1000 de eu participi la concursuri , fiindca in aceea zi in care intimplator la ora 10 dim nu am nimic de facut decit sa merg la pescuit voi merge la o balta fara renumele acesteia si ma voi mindri :oops: :oops: si voi arata tuturor ca am abonament de 1000 eu. :lol: :lol: :lol:
Si unde mai pui ca peste tot auzi- Romanii suntem cei mai saraci si traim mult sub nivelul tarilor UE. FALS , FALS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”