atentie la furatul crapilor domnule parfenie

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Vizitator

atentie la furatul crapilor domnule parfenie

Mesaj de Vizitator »

ca pescar cu abonament la balta dumneavoastra vreau sa va atrag atentia asupra unui aspect : la fel ca si pe alte balti frecventate de asa zisii pescari catch and release si la dumneavoastra pe balta se fura crapi. pescuind in zona salciei acum ceva timp si fiind dotat cu un bun simt de observatie dar si un binoclu performant am observat o persoana care pescuia la locul numit poiana la vernescu si care inghesuia un peste (crap0 in lada frigorifica pe care o detinea. o lada alba, mare.din discutile avute in continuare cu alti pescari romani dar si un cetatean arab am aflat ca pe pescarul respectiv il cheama razvan, are cam 35 de ani si are o agentie imobiliara. v-am scris asta pentru ca aceste practici consider ca trebuie sa inceteze intr-o tara ce se vrea civilizata. acum cutitul este in mana dumneavoastra domnule parfenie. tot respectul

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: atentie la furatul crapilor domnule parfenie

Mesaj de Andrei I »

iliutza scrie:ca pescar cu abonament la balta dumneavoastra vreau sa va atrag atentia asupra unui aspect : la fel ca si pe alte balti frecventate de asa zisii pescari catch and release si la dumneavoastra pe balta se fura crapi. pescuind in zona salciei acum ceva timp si fiind dotat cu un bun simt de observatie dar si un binoclu performant am observat o persoana care pescuia la locul numit poiana la vernescu si care inghesuia un peste (crap0 in lada frigorifica pe care o detinea. o lada alba, mare.din discutile avute in continuare cu alti pescari romani dar si un cetatean arab am aflat ca pe pescarul respectiv il cheama razvan, are cam 35 de ani si are o agentie imobiliara. v-am scris asta pentru ca aceste practici consider ca trebuie sa inceteze intr-o tara ce se vrea civilizata. acum cutitul este in mana dumneavoastra domnule parfenie. tot respectul
Regretabil ca inca se mai intampla...
Totusi am o intrebare ... De ce nu l-ai sunat atunci pe loc pe dl. Parfenie ?? din cate stiu eu e pe balta aproape mereu

Andrei
Milionar excentric

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: atentie la furatul crapilor domnule parfenie

Mesaj de Jujak »

Andrei_crapar scrie:
iliutza scrie:ca pescar cu abonament la balta dumneavoastra vreau sa va atrag atentia asupra unui aspect : la fel ca si pe alte balti frecventate de asa zisii pescari catch and release si la dumneavoastra pe balta se fura crapi. pescuind in zona salciei acum ceva timp si fiind dotat cu un bun simt de observatie dar si un binoclu performant am observat o persoana care pescuia la locul numit poiana la vernescu si care inghesuia un peste (crap0 in lada frigorifica pe care o detinea. o lada alba, mare.din discutile avute in continuare cu alti pescari romani dar si un cetatean arab am aflat ca pe pescarul respectiv il cheama razvan, are cam 35 de ani si are o agentie imobiliara. v-am scris asta pentru ca aceste practici consider ca trebuie sa inceteze intr-o tara ce se vrea civilizata. acum cutitul este in mana dumneavoastra domnule parfenie. tot respectul
Regretabil ca inca se mai intampla...
Totusi am o intrebare ... De ce nu l-ai sunat atunci pe loc pe dl. Parfenie ?? din cate stiu eu e pe balta aproape mereu

Andrei
Korekt :!: Aceeiasi intrbare o pun si eu . De ce nu la sunat pe Vlad . imediat ce la vazut :?: P.S. chestiile de genul asta se pot interpreta si altfel :wink:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@iliutza,

Ce faci tu acum este egal cu zero. Faci o acuzatie nesustinuta de probe. Ai probe? Cu atat mai bine. Nu ai? Mai bine taceai...
Eu sa fiu in locul lui Vlad asi avea deja semne de intrebare in ceea ce te priveste. Si faptul ca nu l-ai anuntat ATUNCI, te baga in aceiasi oala cu presupusul hot.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

:!: :!: :!: Interesant ! Pacat ca este vorba de un nume care poate fi si fictiv, dar sunt interesant daca mai exista persoane care fura peste de la Tancabesti...Asa ca ii rog pe cei care au mai observat asemenea acte sa nu taca si sa le faca publice. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

jujac, tu ai bunul simt si taci. macar nu ma interveni la acest subiect

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

Vladut Mateianu scrie::!: :!: :!: Interesant ! Pacat ca este vorba de un nume care poate fi si fictiv, dar sunt interesant daca mai exista persoane care fura peste de la Tancabesti...Asa ca ii rog pe cei care au mai observat asemenea acte sa nu taca si sa le faca publice. :wink:
da dar te poti lua dupa ce spun unii pescari?? daca sunt cunoscuti mai merge dar asa....AI vazut ce-am patit cu unul pe nume YETI care zice ca am furat eu peste de pe MOARA....si culmea este invers am bagat peste......! cel mai bine cand observi ceva dubios sa anunti imediat administratorul ca sa-l prinda in fapt ...CA VORBE..!!

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

ilarion moldoveanu scrie:jujac, tu ai bunul simt si taci. macar nu ma interveni la acest subiect
@ Moldovene care e problema ta :?: Cam ce vrei sa insinuezi :?: Si nu-mi spune tu mie sa tac .............. :!: Esti cumva MODERATORUL acestui Site :?: Decizi cumva . unde , si cine sa intervina :?: P.S.Stiam eu ca trebuie sa fie un PAPLEAKA , care nu are loc de mine :!:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ ilarion moldoveanu

doua probleme as indrazni sa-ti ridic
1. nu crezi ca esti cam departe de situatie (ma gandeam la spatiu) ca sa intervi tu in acest subiect...
si 2. vrei sa pari pacifist cu moto-ul ala de jos, dar te iei de Jujak atat de "razboinic", incat cerd ca nu pre sti ce vrei ...

@ Vladut

si eu am auzit ca se mai ia peste de la Vlad, dar vorba celor dinainte, ar trbui anuntat imediat ce s-a produs furaciunea ca sa poata lua masuri...asa cum a prezentat-o iliutza, pare mai degraba o razbunare, sau consecinta unui santaj nereusit...sa fim clari, numai pare ...poate tipul e de buna credinta si a vrut s-o tina la surprize, surprize :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Daaaaaaa..... si eu sunt INTERESANT, poate mai INTERESANT decat altii de pe aici.... :lol: :lol: :lol: de ceea ce se intampla cu crapii de pe Tancabesti. :P
Dan N.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”