Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancabesti

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Scrie răspuns
Remus Munteanu
Mesaje: 195
Membru din: Lun Mai 17, 2010 8:19

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Remus Munteanu »

Pai,daca nici Tancabestiul nu mai e bun ..inseamna ca a-nebunit lumea... :lol:

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de eugen dragnea »

O sugestie pentru a avea abonati mai multi si mai multumiti:
la concursurile organizate pe T1 abonatul sa plateasca taxa de participare la respectivul concurs cu cu X mai putin decat taxa oficiala...nu este normal ca un abonat sa fie mutat pe T2 peste 50% din week-end-urile unui intreg sezon de pescuit :(
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

eugen dragnea scrie:O sugestie pentru a avea abonati mai multi si mai multumiti:
la concursurile organizate pe T1 abonatul sa plateasca taxa de participare la respectivul concurs cu cu X mai putin decat taxa oficiala...nu este normal ca un abonat sa fie mutat pe T2 peste 50% din week-end-urile unui intreg sezon de pescuit :(
1. Inteleg ce spui, insa in afara de competitiile de intrajutorare (si unde toate fondurile sunt donate), cam toate celelalte competitii sunt organizate de alte cluburi,(sau magazine, ori media cu profil pescuit , sau etc) din afara Complexului Tancabesti, noi punem doar balta la dispozitie si supraveghem ca regulamentele atat cele interne cat si cele ale competitiilor sa fie respectate.

2. Eugen, iti propun sa urmaresti calendaristic/weekend care dintre competitiile stricte din acest an ocupa si sambata si duminica si ce reprezinta rubrica de observatii cu * si ** de pe Calendarul Competitional Tancabesti 2013.

Link direct : http://tancabesti.ro/index.php/calendar ... onal-2013/

O sa ramai surprins sa vezi ca doar pentru competitiile Meet Carp Romanian Awards 2013 si Senior Trophy, pescarii si abonatii Complexului Tancabesti nu pot face rezervari in weekend pe Lacul Tancabesti 1, marea majoritatea a competitiilor desfasurandu-se in timpul saptamanii: luni - vineri.

Stricte - adica abonatii nu pot face rezervari in timpul acestor competitii - fata de celelate competitii (de intrajutorare, antrenamente de loturi, etc.) in timpul carora se pot face rezervari pe Lacul Tancabesti 1.

In curand voi posta hotararea Administratiei Tancabesti legata de situatia taxei in varianta de a pescui 2 pescari cu drepturi depline cu 4 lansete.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de RSC »

O initiativa buna atat pentru pescarii de crap cat si pentru patronii complexului. Bravo!

BTW: vad ca pe la voi se pescuieste deja....pe aici temperatura scade sub zero cu 4 - 5 grade noaptea si bate si un vant groaznic. Cine si-a facut rezervare de la inceputul anului pentru perioada asta s-a pacalit. Eu am pierdut doar 100 euro, dar am colegi de la club care sunt mai subtiri la buzunare cu 4-500 de euro... Ieri a fost cea mai rece zi de martie din ultimii 100 de ani. Daca o tine asa o sa apara lalelele la vara....
Sa fiti iubiti si fire-ntinse!
"Keep it simple!"

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de eugen dragnea »

Am verificat,este mai aerisit ca anul trecut dar tot zic ca ar fi mai echitabil pentru abonat sa poata pescui in regim de concurs daca doreste ,mai ales ca ar fi obligat sa achizitioneze abonamentul din ianuarie ca sa prinda loc la concursurile respective,castiga toata lumea (administratie,organizator,abonat)...mai ganditi-va,poate merita !
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

eugen dragnea scrie:Am verificat,este mai aerisit ca anul trecut dar tot zic ca ar fi mai echitabil pentru abonat sa poata pescui in regim de concurs daca doreste ,mai ales ca ar fi obligat sa achizitioneze abonamentul din ianuarie ca sa prinda loc la concursurile respective,castiga toata lumea (administratie,organizator,abonat)...mai ganditi-va,poate merita !
Imi lasi impresia .. atat cat ma duce neuronul sa iti inteleg mesajul, ca si daca ar fi gratis si abonamentul si pescuitul la Tancabesti, tot va fi ceva ce nu iti va conveni.

Am multa rabdare si ca si pescar chiar am pus problemele vazute pe teren cu ochii mei in fata lui Vlad si a lui Ovidiu, dorindu-mi mie in gand, o cale de mijloc in care toata lumea sa fie multumita, dar - desi nu as fi vrut, realizez, ca nu se poate...

Mi-ar fi placut sa stiu sa leg subiectul de predicat si colac peste pupaza sa inventez si gaura la curea .... dar .... nu s-a putut...

Ma bucura pe undeva modalitatea ta de a pune problema si care ma face sa inteleg poate intr-un final, ca lupta cu morile de vant nu este o problema a morilor, ci a luptei...

Altii mai cu minte decat mine .. (atentie, minte ! ... nu vorbesc de sange in veioza!) au conchis situatia in trei cuvinte :

... gura bate c u r u l ... si mi-am propus sa nu ii mai contrazic.

Chiar nu mi-ar conveni sa zambesc amar cand s-ar dovedi lejer a nu stiu cata oara - ca intradevar, calul moare de drum lung ....

Cu bunavointa.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de eugen dragnea »

Chiar nu inteleg de ce te-ai "zburlit" asa !?! Daca ai vazut vre-o urma de tendentiozitate in cele scrise de mine mai sus te asigur ca este doar o impresie,singurul lucru pe care-l sugeram ca si feed-back din randul consumatorilor a fost acela ca numarul mare de concursuri din anul 2012 influenteaza numarul de abonamente din 2013 si o rezolvare o vedeam prin accesul abonatilor la concursurile organizate pe lac...nu vad cu ce te-am deranjat !?!
Imi lasi impresia...atat cat ma duce pe mine neuronul ca eviti un raspuns clar si direct asupra subiectului...oricum imi cer scuze daca te-am ofensat in vre-un fel si nu voi mai continua subiectul daca nu imi vei raspunde la acest post.
Cu respect!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de valiauto68 »

popescu59 scrie:Bine a spus pharaoh cred ca ar trebui gindita o oferta de pescuit in 2 cu 4 lansete , este foarte greu sa vi de unul singur la pescuit sa zicem pentru cel putin 24-48 de ore . Intodeauna cind esti 2 pescari iti formezi o tactica si te sfatuiesti cu colegul pescar ,Venind de unul singur este foarte greu sa stai mai mult de 24 de ore singur cuc .Asa ca poate gasiti o varianta de pescuit in 2 pescari per 4 lansete cu perioada minima 24 de ore , si cu cit perioada e mai mare 48,72, 96 de ore pretul sa scada .Cred ca ar avea mare priza la pescari o astfel de oferta.

Mai nea caisa iar te bagi cu sfaturi?
mai cauta-ne prin alta parte , pe balta aia unde te campezi cu rulota si transmite video live...ca pe acolo pupi....piata independentei

Scuze luci de off topic dar musca asta iar s-a asezat pe ...mot! Mai ieri alaltaieri striga sus si tare ca se intabuleaza cu rulota pe moa....ra...

Avatar utilizator
dragosg
Mesaje: 695
Membru din: Lun Apr 09, 2012 11:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de dragosg »

In curand voi posta hotararea Administratiei Tancabesti legata de situatia taxei in varianta de a pescui 2 pescari cu drepturi depline cu 4 lansete.[/quote]


subscriu colegilor pescari care au avut ideea.
cred ca e cel mai destept lucru care se poate face pe o balta de asemenea calibru. de obicei lumea pescuieste in echipa.
sper ca patronatul sa gaseasca intelegere pentru aceasta idee.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancab

Mesaj de Lukyan »

eugen dragnea scrie:Chiar nu inteleg de ce te-ai "zburlit" asa !?! Daca ai vazut vre-o urma de tendentiozitate in cele scrise de mine mai sus te asigur ca este doar o impresie,singurul lucru pe care-l sugeram ca si feed-back din randul consumatorilor a fost acela ca numarul mare de concursuri din anul 2012 influenteaza numarul de abonamente din 2013 si o rezolvare o vedeam prin accesul abonatilor la concursurile organizate pe lac...nu vad cu ce te-am deranjat !?!
Imi lasi impresia...atat cat ma duce pe mine neuronul ca eviti un raspuns clar si direct asupra subiectului...oricum imi cer scuze daca te-am ofensat in vre-un fel si nu voi mai continua subiectul daca nu imi vei raspunde la acest post.
Cu respect!
Nu m-am ofensat George. Nu pentru asta postez aici sau pe Tancabesti.ro, sau in alta parte.

Si spun din start ceea ce spun de fiecare data : intrebati, comentati, obiectati, reclamati, criticati, spuneti-va parerea. Stiu ca doar asa evoluam spre bine.

Obiectiv :

- numarul mare de concursuri din anul 2012 influenteaza numarul de abonamente din 2013

Topicul unde ne aflam acum este pe Promotie la Abonamente si la Taxe pe anul 2013 la Tancabesti, ce a fost in 2012 ... no comment!, ai dreptate ca idee insa cata vreme am explicat ce este cu Calendarul Competitional pe anul 2013 aceasta raspunde simplu la urmatorul subpunct:

- accesul abonatilor la concursurile organizate pe lac..., cine ii opreste pe abonati sa nu participe la concursuri cand abonamentele includ reducerile pentru cei care participa la competitii ? ! si chiar asta este si ideea (!?) :

- 2012 - Catch & Release T1 All :
1500 E fara TVA abonament pe T1 si T2 - nu participa la competitii si poate retine pestele prins pe T2 cfrm Regulament T2
1000 E fara TVA abonament pe T1 si T2 - Catch & Relese T1 si T2 All
800 E fara TVA abonament pe T1 si T2 - participa la competitii si Catch & Relese T1 si T2 All;

- 2013 - Catch & Release T1 All si promotie pana pe 15 Aprilie 2013:
700 E fara TVA abonament pe T1 si T2 - Catch & Relese T1 si T2 All
500 E fara TVA abonament pe T1 si T2 - participa la competitii si Catch & Relese T1 si T2 All;

Eu cred ca doreai sa spui, sper sa nu gresesc, de ce abonatii care participa la anumite competitii nu beneficiaza de reduceri la taxa pentru acele competitii :

Raspuns mai simplu de atat nu am :

- Ca abonat la Tancabesti care opteaza sa participe la competitii se obtine reducerea (2012) de la 1500 la 800 = 700 de Euro Reducere !!!

- Competitiile in afara de cele de intrajutorare, celelalte sunt organizate de alte cluburi, contabilitatea acestor competitii apartin strict acelor organizatori;

- Administratia Tancabesti este interesata sa participe abonatii mai intai la toate competitiile fiindca daca vin pescari in competitie pentru prima data la Tancabesti acestia beneficiaza obligatoriu de atentia noastra astfel

a) ori sa fie temeinic informati cu regulamentele lacului mai intai si apoi cu cel al competitiei si acei pescari sa fie cunoscuti ca pescari de competitie pe alte lacuri

b) ori pescari sau abonati ai Tancabestiului sa garanteze pentru acesti pescari noi la noi, regula primara pentru a putea pescui la Tancabesti dupa cum stiti, si informarea cu regulile de pe lac dar si a competitiei sa primeze inainte de startul competitiei adesea inainte de achitarea taxei de participare la competitie, in ultima instanta organizatorii sa garanteze pentru acestia .

Deci ... nu vad cum naiba nu ne intelegem daca si eu si tu Eugen , spunem acelasi lucru dar cu alte cuvinte ?!!!

________________________________________________________________________________________________

Subiectiv :

Am si eu pareri, gandurile mele despre anumite lucruri, si cand vreau sa le spun le spun in numele meu cu asumarea raspunderii a ceea ce zic.

Postez ca reprezentant insa, ceea ce doreste (hotareste de fapt administratia Tancabesti) sa transmita pescarilor, abonatilor sau cititorilor informatiilor despre Tancabesti

Ca pescar ca si voi dar si ca partener de pescuit in echipa lui Vlad Parfene, cat pot si cat m-a dus mintea, am prezentat si adesea am fost in contradictoriu cu Vlad referitor la unele dintre problemele pescarilor - pentru ca am simtit ca si cum ar fi fost ale mele, sau ca la multe am subscris din start.

Cand Vlad a trebuit ( din postura de pescar ) sa isi exprime pozitia (impreuna cu Ovidiu Parfene, de administratori ai Lacurilor Tancabesti), se intelege ca omul a trebuit si trebuie sa ia hotarari diferite fata de cum ar dori sau cum ar gandi un pescar sau abonat, si adesea, varza si capra, nu aveau cum sa se impace, fie ca eram eu , sau un alt pescar, sau un abonat.

Adesea sunt prins la mijloc, am puncte de vedere diferite fata de ale lui Vlad, dar cum hotaraste si ce anume vrea sa faca si ce sa transmita pescarilor si abonatilor referitor la Tancabesti, i-am transmis exact ideile , cuvant cu cuvant.

Cine pescuieste de ani de zile la Tancabesti stie care au fost si care sunt schimbarile despre care vorbesc.

Personal m-am bucurat pentru fiecare castig al pescarilor, fie ca era vorba de partide de pescuit reusite, fie ca era vorba de reduceri de taxe, fie ca puncte de vedere diferite isi gaseau un numitor comun, ori de la inceput ori intr-un final.

Ca om din echipa administrativa, m-am bucurat de obiectivele atinse atat legate de gospodarie, fie ca era vorba de intretinerea faunei si florei de pe mal si apa, de apararea de mal, de drumuri, de stufizari , destufizari, plauri, populari, navod - piscicultura, plantari de arbusti, de gazon, de curatenie, de etc dar si legate de capturile pescarilor care si-au doborat recordurile personale sau ale baltii si au fost eliberate dupa filmare si poze.

Nu incalzeste pe nimeni sa afle la cate din ele mi-am adus aportul direct si nici pe mine nu ma intereseaza strict asta. Rezultatul a contat.

Este insa descurajant, pentru mine unul, sa spun ca

... s-a mai facut un pas, poate unul mic, s-au mai micsorat taxele, s-a mai facut nu stiu ce avantaj, ori o promotie, ori gesturi de omenie - fie de prietenie in cadrul familiei de pescari ce frecventeaza zona noastra, sau legat de modernizari sau servicii in plus .

... si domniile voastre sa conchida ca daca se poate .. sa se poata orice.

Si eu as vrea asta. Pe bune.

Vlad chiar ar fi dorit sa lase baltile si sa se ocupe de ele un administrator , etc alte variante si sa nu il mai doara capul.

Eu unul nu am vrut si nu o sa vreau sa fiu in locul lui vreodata, (perioadele scurte in care este plecat si raman in locul lui, numai eu stiu cate se strang si cum sa faci ca toata lumea sa fie multumita, si uneori nu vei putea multumi pe toti ) nici nu merita si nici nu renteaza, si oricat ai vrea sa fie bine ca sa nu fie rau, rezultatul va fi unul pe care multi dintre dv. il banuiti, il intuiti.

Daca nu v-am plictisit, intrebati si va raspund. Atat cat pot si cat stiu.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”