Reclamatii - AICI va rog !

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Pentru cei care posteaza off topic in primul rand dar si pentru alte probleme nu vad decat infiintarea unui astfel de subiect pentru lacurile Tancabesti.

Chiar am raspuns pana acum fiecarei probleme aparute si nu vad de ce nu putem avea dialog inainte de orice altceva .

Va astept cu orice considera domniile voastre ca doresc sa transmita administratiei lacurilor Tancabesti sau sa discutam pe orice teme legate de Tancabesti.

Va multumesc.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

acidutzu scrie:Felicitari pentru aceasta captura!
Totusi, exista vreo legatura intre faptul ca acest crap s-a prins duminica, 14.04.2013 pe Tancabesti 1 si ca sambata, 13.04.2013, pe Tancabesti 2 nu s-a prins NIMIC ( nici macar o trasatura ) dupa ce s-a ''umblat'' la ''calugar''. Adresez aceasta intrebare celor 2 administratori ai baltilor, care cred ca se vor inghesui la raspuns asa cum s-au inghesuit si la poze cu frumoasa captura.
Nu cred ca este cazul sa mai amintesc aici ca nu se elibereaza bon pentru taxa de 80/lei partida de 12 ore de ''pescuit'' pe renumita balta, iar paznicul, pe langa faptul ca nu-si vede lungul nasului, nu stie nici sa minta!
Concluzia mea pentru ''magaria'' cu umblatul la nivelul apei este: RUSINICA si nu voi mai veni curand pe aceasta balta!
PS: Ce urmaresc de fapt cei 2 administratori ai baltilor: sa atraga sau sa alunge pescarii, sau numai o parte din ei? Sper sa nu raspunda ca nu au cunostinta de cele scrise mai sus si ca eu spun numai prostii...
Numai bine si fire intinse, eventual pe alte balti!
Mesaj mutat aici.
Respectati topicul in care va aflati.
Va multumesc.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

acidutzu scrie: Totusi, exista vreo legatura intre faptul ca acest crap s-a prins duminica, 14.04.2013 pe Tancabesti 1 si ca sambata, 13.04.2013, pe Tancabesti 2 nu s-a prins NIMIC ( nici macar o trasatura ) dupa ce s-a ''umblat'' la ''calugar''. Adresez aceasta intrebare celor 2 administratori ai baltilor, care cred ca se vor inghesui la raspuns asa cum s-au inghesuit si la poze cu frumoasa captura.
Nu cred ca este cazul sa mai amintesc aici ca nu se elibereaza bon pentru taxa de 80/lei partida de 12 ore de ''pescuit'' pe renumita balta, iar paznicul, pe langa faptul ca nu-si vede lungul nasului, nu stie nici sa minta!
Concluzia mea pentru ''magaria'' cu umblatul la nivelul apei este: RUSINICA si nu voi mai veni curand pe aceasta balta!
PS: Ce urmaresc de fapt cei 2 administratori ai baltilor: sa atraga sau sa alunge pescarii, sau numai o parte din ei? Sper sa nu raspunda ca nu au cunostinta de cele scrise mai sus si ca eu spun numai prostii...
Numai bine si fire intinse, eventual pe alte balti!
R:

In primul rand, administratorii nu au nici o treaba cu "fuga sa raspunda aici" ca nu asta este treaba dlor.

Raspunsurile aici le dau eu cu numele meu si imi asum raspunderea celor scrise sau transmit hotararile sau punctele de vedere ale administratiei Tancabestiului .

La fiecare problema aparuta m-am ocupat personal si am cautat o rezolvare prin dialog atat cu persoana care a reclamat ceva cat si cu administratia Tancabestiului, si doar prin discutii de multe ori am gasit un numitor comun, o rezolvare.
Alteori nu.

Din cele descrise mai sus, legate de capturi, de paznic, de administratori, de calugar, sunt multe lucruri pe care nu le inteleg cum poate ca s-ar dori intelese si rog pe aceasta cale a se adauga amanunte, eu ma interesez de Lacul Tancabesti 2 si ce s-a intamplat de fapt si le discutam aici.

Este ok ?

Sunt si rautati in postarea mutata pe care pot sa le interpretez si nu vreau asta . Hai sa discutam. Sau nu.

?

Numai de bine!

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Reclamatii AICI va rog !

Mesaj de acidutzu »

Din cele descrise mai sus, legate de capturi, de paznic, de administratori, de calugar, sunt multe lucruri pe care nu le inteleg cum poate ca s-ar dori intelese si rog pe aceasta cale a se adauga amanunte, eu ma interesez de Lacul Tancabesti 2 si ce s-a intamplat de fapt si le discutam aici.

Este ok ?

Sunt si rautati in postarea mutata pe care pot sa le interpretez si nu vreau asta . Hai sa discutam. Sau nu.

?

Numai de bine![/quote]


Salut,
1. Nu te cunosc, nu ma cunosti.
2. Diferenta intre noi este ca tu lucrezi la patron, eu nu.
3. Tu aperi interesul altora pentru a-ti apara functia, eu imi apar interesul personal si al pescarilor sportivi.
4. Nu am vrut ca din postarea mea sa se inteleaga ca spun rautati, pe care poti sa le interpretezi, cu toate ca nu vrei asta.
5. Vrei sa discutam, dar nu stiu ce. Faptele sunt fapte. Intre timp, sambata trecuta am avut o partida de pescuit sportiv foarte reusita, bineinteles, pe o alta balta, care m-a facut sa uit ceea ce s-a intamplat pe balta pe care o reprezinti pe acest forum.
6. In concluzie te rog sa incheiem acest subiect, chiar daca stii foarte bine ca dreptatea este de partea mea.
7. Daca esti UN OM CORECT, cum ar trebui sa fim cu toti, ar trebui sa-mi dai dreptate. Chiar daca nu se intampla acest lucru iti doresc numai bine si sa FII SANATOS!
Numai bine tuturor cititorilor!
PS: dupa cum scrii, cred ca esti un OM deosebit! RESPECT!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

:) Multumesc din start pentru postare.

Cine ma cunoaste stie ca nu am nici o functie ( mai ales de aparat !!! :lol: ) si nu pentru asta scriu (aici).

Ma pot lauda insa cu faptul ca din anul 1977 (saptezecisisapte) pescuiesc pe Lacul Tancabesti 1 (!) si pentru aceste lacuri (in componenţa Two Lakes Two Brothers Carp Team) am suit pe un podium al unei competitii mondiale de crap !

Am discutat ce era de discutat in sedinta cu administratia Tancabesti lucrurile semnalate.

Punctul meu de vedere :

Pentru simplul fapt ca macar una (din cele relatate in partida domniei tale pe lacul Tancabesti 2) este adevarata, si eu ma voi opri aici.

Astept si alte sesizari, reclamatii sau orice considerati ca este util si necesar, etc (a fi schimbat, completat, indreptat, etc) si voi face tot ce depinde de mine ca lucrurile pertinent semnalate sa aibe o rezolvare.

Sanatate multa, toate cele bune si fir intins pe Tancabesti, in Romania sau pe mapamond!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Legat de "Calugar" ... poveste veche poveste noua.

Daca doreste cineva sa afle punctul meu de vedere legat de aceasta problema il voi oferi.

Multumesc anticipat.

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de acidutzu »

Salut,
Numai faptul ca ai raspuns intr-un mod civilizat si corect la problema mea ma face sa cred cu convingere ca esti un OM DEOSEBIT.
Inchei aici urandu-ti numai bine si sa fii sanatos!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de ionut72 »

Lukyan scrie:Legat de "Calugar" ... poveste veche poveste noua.

Daca doreste cineva sa afle punctul meu de vedere legat de aceasta problema il voi oferi.

Multumesc anticipat.

Daca esti amabil, poti dezvolta? Multumesc, la randu-mi!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Lukyan »

Prin punctul A ... nu exista stavilar , apa vine liber dupa voia Domnului cu volum fluctuant.
Nu se poate controla momentan (tehnic) volumul de apa care vine din amonte si intra prin acest punct in Lacul Tancabesti 1!

Punctul B - este stavilar (calugar cine vrea sa ii zica asa ) la digul dintre T1 si T2.
Acest punct poate fi controlat.

Punctul C - este deversor (calugar cine vrea sa ii zica asa ) la digul dintre T2 si Lacul Snagov.
Acest punct poate fi controlat.

Cata vreme nu poti controla punctul A ci doar Punctele B si C .... dati va rog solutia tehnica pentru a avea un nivel de apa constant in T1 si T2.
Resize of Stavilare-Tancabesti.jpg
Resize of Stavilare-Tancabesti.jpg (52.7 KiB) Vizualizat de 2878 ori

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Reclamatii - AICI va rog !

Mesaj de Andrei I »

Lucian, dupa opinia ta in concurs e de preferat ca in cazul in care ai debit mare in A sa deschizi B...sau sa il lasi inchis pana la terminarea concursului in cazul in care apa nu face pontoanele sa "balteasca"?

Care crezi ca este comportamentul pestilor in cele 2 situatii?

Eu vin de ceva vreme pe t1 in concursuri si au fost si cazuri cand ponton vernescu plutea si tot nu s-a umblat la B...alteori fara ca vreo crestere a nivelului apei sa fie vizibila in T1...B era deschis.

Vreau doar sa inteleg si eu si altii care e procedura uzuala...poate asa or sa fie mai putin discutii pe viitor. Noi stim sa pescuim(unii dintre.noi) :)) nu stim cum se administreaza corect o balta si nivelul apei...da-ne lumina :))
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”