Crapmania.ro • Vezi subiect - Stand Parcare 2014

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro MIM TEAM S.R.L. - DoarPescuit - Importator și Distribuitor articole de pescuit

Acum este Mie Oct 17, 2018 7:46 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Stand Parcare 2014
MesajScris: Lun Mar 24, 2014 9:02 pm 
Neconectat

Buna seara tuturor

Pe data de 22 martie la ora 06:00 am ajuns la stand,urma o partida de aproximativ 30ore.
Ajuns pe balta despachetez si montez totul inclusiv barca si constat ca imi lipsesc palele vaslelor,am zis wow,ma asteapta o partida "interesanta".Am dat o fuga pana acasa,m-am intors si m-am apucat de pescuit pe la ora 08:30.Cand inca nu terminasem toate monturile ce urma sa le folosesc(ora 11:00),una dintre lansete pleaca si simt ca la capatul firului este un peste "serios",lanseta era plantata cam la 170-220metri aproximativ,dupa un dril destul de lung,aduc pestele pana la 5-10metri de mal,unde vad in toata splendoarea un crap ce parea sarit bine de 20Kg,spun parea deoarece la 5 metri de mal a "scuipat" acul facandu-ma sa "plang" de ciuda,dar totodata sa ma bucur de frumusetea lui.
Am zis ca este evident ca nu am noroc,ca apoi(dupa 3-4ore) sa aduc pe saltea un peste de 14.50kg cu tara facuta.
Pe la ora 16:00 un alt dril dar de data aceasta la capatul firului o platica si o stiuca din care doar platica am reusit sa o pun pe saltea.
La ora 18:30aproximativ pun pe saltea un alt peste de 14Kg,un superb crap comun.
La ora 21........una dintre lansete "pleaca" furibund si imi spun ca nu poate fii un peste mic,iar dupa ce intep,imi dau seama ca este ceva asemanator primul peste.Dupa un dril de 10-15minute aproximez,pun pe saltea un exeplar superb de 17.14kg cu tara facuta si 17.84 cu saltea.

Atase si cateva poze cu cel de 17.14kg si cel de 14Kg,ordinea pozelor aleatorie...Pozele din pacate nu sunt stralucite,data viitoare o sa fim pregatiti si in ceea ce priveste tehnologia...

Sa traiedti nea Vlade si multumire pentru balta!

Numai bine si fire zbuciumate

Fişiere ataşate:
WP_000994.jpg
WP_000994.jpg [ 79.25 KiB | Vizualizat de 1040 ori ]
WP_000993.jpg
WP_000993.jpg [ 85.75 KiB | Vizualizat de 1040 ori ]
WP_000992.jpg
WP_000992.jpg [ 83.1 KiB | Vizualizat de 1040 ori ]
WP_000985.jpg
WP_000985.jpg [ 67.67 KiB | Vizualizat de 1040 ori ]
WP_000978.jpg
WP_000978.jpg [ 95.19 KiB | Vizualizat de 1040 ori ]