Abordare partida de pescuit pe o balta salbatica!!!

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Abordare partida de pescuit pe o balta salbatica!!!

Mesaj de Indre Ovidiu »

Va salut pescari!!!As dori niste sugestii despre o partida de pescuit pe care vreau sa o fac in luna august!!!!Este vorba despre o balta de pescuit care apartine ajvps`ului....o balta frumoasa unde am pescuit anul trecut....o captura am avut...un crap la 4,5 kg!!!Balta nu are foarte mult peste,dar sunt in ea amuri la 20 de kg prinsi de un prieten anii trecuti!!!Precizez ca balta are mult somn pitic....nu cred ca a fost pescuita la boiles!!Balta are in jur de 50 ha ....adancimi de la 1.5 m la 4 m ....structuri putine ....agataturi putine....!!!!Rog sa comenteze doar cei care practica acest pescuit...pe lacuri sabatice ....plantat!!!Cum sa abordez partida,cu ce sa nadesc ..seminte...boiles...pelete groundbait si cat sa nadesc???Partida de pescuit va dura 7 zile!!Pestele vizat e amurul care s`a prins mai des....dar parerea mea este ca trebuie sa fie si crap mare....daca am prins acel ciortan la 4,5 kg!!
Va multumesc!!!
Nume utilizator schimbat din indre1988

Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Abordare partida de pescuit pe o balta salbatica!!!

Mesaj de Indre Ovidiu »

nimeni nu se baga sa de`a un pont bun???
Nume utilizator schimbat din indre1988

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Abordare partida de pescuit pe o balta salbatica!!!

Mesaj de mihai turiac »

De somotei scapi cu boabe inmuiate in alcool, crapul manaca bine la porumb in alcool dar nu stiu de ten daca mai pune botul.
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Abordare partida de pescuit pe o balta salbatica!!!

Mesaj de Indre Ovidiu »

Asta vreau sa stiu si eu !!!cu ce anume sa dau la ten si sa nu am probleme cu nesimtitii aia de somotei!!! :) Cat sa nadesc?Anul trecut am nadit putin pe fiecare lanseta plantata....dar nu am avut rezultat decat un crap cum v`am zis!!!!Ma gandesc ca daca momesc mult sa nu intre somnii pe patul de nada!!!
Nume utilizator schimbat din indre1988

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”