Atelier de lucru

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Andrei Tianu
Mesaje: 58
Membru din: Lun Ian 24, 2005 10:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei Tianu »

Palinca ....lui Coco daca termina constructia :lol:
Daca nu merge din prima cu ciocanu'....incearca un ciocan mai mare !

Avatar utilizator
carpkiller
Mesaje: 119
Membru din: Dum Ian 09, 2005 20:33

Mesaj de carpkiller »

Patabum are dreptate!
Multi pescari cred ca si-au dorit sa vina la atelier, dar din dorinta de a iesi la peste si nestiind dc. se va putea pescui la Gostilele nu au venit.De ex. eu am fost la pescuit. Dc nu as fi iesit la pescuit sigur nu as fi lipsit cum n-am lipsit nici de la intalnirea organizata de Cezar la Peris, initiativa pe care sper s-o repete si anul acesta. Eu sugerez o intalnire cum a fost cea de la peris, sa pescuium, iar in cadrul partidei... sa zicem 24h sau cum vreti voi sa se desfasoare si atelierul.
Nu sustin "pescarii de internet" :D, iar cei ce ma cunosc stiu asta !

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

Pana la urma se mai organizeaza ceva maine ?

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

@toni...si ceilalti :?:

In urma unei convorbiri telefonice cu Maestrul pot sa te(va) avizez ca maine nu e nimic :(

Intalnirea de sambata asta se amana pentru sambata viitoare din cauza temperaturilor scazute si a vantului.
Nu va fi un "seminar" pe o tertza tema.
Se doreste o partida de pescuit scurta in timpul careia pot avea loc discutii pe orice subiect.
Personal cred ca aceasta varianta este mult mai potrivita.

Se va anunta din vreme un loc de intalnire si o ora.
Alexandru Marcu

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

bine...
atunci ma duc la peste...
hihi..

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Simbata 9 aprilie sunteti invitati la un pescuit pe Gostilele. In cadrul sedintei de pescuit se pot face si ateliere. Acestea nu au o anumita tema ci se adapteaza cerintelor. Din partea casei vor venii; Sorin Rudeanu, Guguiani(Gogu) Adriano si Cornel Rosioru.
Locul de intilnire este la iesirea din Pantelimon, in dreptul complexului LEBADA Intre orele7,15 - 7,30.
Invitatia este valabila pt. incepatori, avansati si toti cei ce iubesc natura si pescuitul sportiv.

Avatar utilizator
carpkiller
Mesaje: 119
Membru din: Dum Ian 09, 2005 20:33

Mesaj de carpkiller »

@cornel rosioru
As veni cu mare placere, dar sambata chiar nu pot :cry: :cry: :cry: . Gostilele este balta ce se afla mai sus de Darvari dupa ce faci stanga din DN Buc - Lehliu ?
Care sunt conditiile de pescuit pe aceasta balta ? Se poate pescui noapte? Cat este taxa ?
Incerc sa vin Duminica dimineata sau sambata seara, sper sa si reusesc!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu gostilele sunt inaintea dirvarului.. Din Fundulea faci dreapta spre Mariuta.
Acum am vorbit cu Romica. Pentru cei interesati sa practice pescuitul sportiv, cu recomandare, pot pescui si noaptea. Chiar si taxa va fii mai mica. Miine vom stabilii toate amanuntele.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Scuze, la Mariuta faci stinga nu dreapta. De altfel e indicator.

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Intalnirea de sambata (probabail stiti) a avut acelasi (in)succes din punctul de vedere al scopului pe care si l-a propus.Acela de a pune impreuna pescarii cu state vechi cu cei incepatori.

Nu stiu daca dupa 3 incercari , daca socotim si Perisul de anul trecut , o sa mai fie vreun temerar care sa incerce inca o data asa ceva.Ma refer la initiativa organizarii.Poate.

Suntem prea orgoliosi si vrem sa invatam exclusiv din forumuri ?Se pare ca da..Ca e mai putzin jenant sa postezi(intrebari)decat sa te duci sa vezi cum se face.

A fost o zi frumoasa... :)

p.s.Nimic nu se invata NUMAI din carti.
Alexandru Marcu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”