CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de Simu Alexandru »

gabi1 scrie:Eu nu cred ca esti capabil sa stai cu caciula-n mana pentru o punguta cu nada.
acelasi lucru il cred si eu despre tine
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de gabi1 »

SEPY31 scrie:
gabi1 scrie:Eu nu cred ca esti capabil sa stai cu caciula-n mana pentru o punguta cu nada.
acelasi lucru il cred si eu despre tine
Ce feeling ai, esti extramorocar! :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de Simu Alexandru »

Nu ma mira nimic la tine doar dai taste pe forum ca practica ioc esti ca un supozitor unde vb cineva ceva hop si supozitorul
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de cornelserbu »

SEPY31 scrie:dumid daca acum ai auzit de culita sincer ar trebui sa te apuci de altceva
mai, eu il cunosc pe culita de cand facea ucenicie competitionala la tata nitu.
este un pescar foarte bun (dublu campion national) si un om deosebit, dar asta nu inseamna ca daca cineva a auzit de el abia acum, treuie sa se apuce de altceva...tu te auzi ce spui ??? :oops:
de altfel, culita la cat il stiu eu de modest, cred ca ti-ar spune aceleasi lucruri
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de osc1or »

[quote="DumiD]
descrierea produsului este fabuloasa : "Este un produs excelent ...."[/quote]


Incredibil, am citit asta adineauri si m-a pufnit un mare ras in birou, in gura mare..
10 priviri indignate s-au rasucit catre mine instant: "Ce-ai ma?" :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de Simu Alexandru »

cornelserbu scrie:
SEPY31 scrie:dumid daca acum ai auzit de culita sincer ar trebui sa te apuci de altceva
mai, eu il cunosc pe culita de cand facea ucenicie competitionala la tata nitu.
este un pescar foarte bun (dublu campion national) si un om deosebit, dar asta nu inseamna ca daca cineva a auzit de el abia acum, treuie sa se apuce de altceva...tu te auzi ce spui ??? :oops:
de altfel, culita la cat il stiu eu de modest, cred ca ti-ar spune aceleasi lucruri
nea cornele am fost intreba de o nada si mi-am expus punctul de vedere atat cum am spus ca dragan are cele mai bune bile de calitate cum george alexandru are cele mai bune bile de cantitate- calitate cum dan mitranescu si baboieru au cea mai buna mamaliga cum cea mai buna pasta solubila este a lui dan mitranescu si george alexandru ca cele mai bune popup sunt culita si cpk ( acestea sunt parerile mele) etc si unii participanti ai forumului mi-au sarit in cap ca mi-am expus un punct de vedere
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de DumiD »

SEPY31 scrie:dumid daca acum ai auzit de culita sincer ar trebui sa te apuci de altceva
Nu urmaresc competitiile foarte tare, nu mi se pare pescuitul un sport, am mai spus-o. In plus eu am relatat ce am gasit pe site-ul firmei pe care ai recomandat-o, culi baits, pentru ca nu il cunosc pe Culita sa-l sun sa-mi faca nada, sunt un simplu consumator. Am vazut pe feisbuc ca o sa fie prezentat la targul din aprilie, promit sa cumpar 4-5 kile de groundbait sa vad cum merge ( ocazie cu care daca e prezent ii spun si-n fata ce cred despre site-ul culi baits) si mai discutam

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de Simu Alexandru »

DumiD scrie:
SEPY31 scrie:dumid daca acum ai auzit de culita sincer ar trebui sa te apuci de altceva
Nu urmaresc competitiile foarte tare, nu mi se pare pescuitul un sport, am mai spus-o. In plus eu am relatat ce am gasit pe site-ul firmei pe care ai recomandat-o, culi baits, pentru ca nu il cunosc pe Culita sa-l sun sa-mi faca nada, sunt un simplu consumator. Am vazut pe feisbuc ca o sa fie prezentat la targul din aprilie, promit sa cumpar 4-5 kile de groundbait sa vad cum merge ( ocazie cu care daca e prezent ii spun si-n fata ce cred despre site-ul culi baits) si mai discutam
inca o data eu nu am recomandat pe nimeni si nimic eu am spus doar cu ce pescuiesc si am prins a fost un top ten si mi-am spus punctul de vedere atat
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de cornelserbu »

am inteles ! :wink:
hai sa vorbim despre grondbait !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

mihai stancu
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Feb 09, 2013 16:33
Puncte: 0
Localitate: Titu

Re: CARE AR FII UN TOP 10 AL GRUNDBAIT-URILOR AUTOHTONE?

Mesaj de mihai stancu »

La un top 10 nu pot sa mă încumet, dar ca și calitate/ preț pot sa afirm ca groundbaits-ul meu e cel mai bun. Când îmi fac boiliesurile plec de la o cantitate de 55 % fainuri de legatura și volum la care adaug, în funcție de ce am pe acasă, fainuri de peste, ingrediente solubile sau proteice, etc. Când plec la pescuit iau cu mine 5-6 kg mix de baza ( fainuri de legatura și volum) + cate ceva din restul ingredientelor. Le combin pe balta ghidat de inspirație sau de calitatea vinului. Când am partide reușite consider ca este o nada extraordinara. Poți sa mă contrazici?
Simplitatea este sofisticarea extrema.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”