intrebare pentru pentru profesionisti

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de eugen dragnea »

rdr scrie:
eugen dragnea scrie:
lucifier1986 scrie:jos palaria,1 pescar dintr/o suta prinde asa salbaticiuni!
Si doar 1 pescar dintr-o suta care-i prinde ii si elibereaza...pacat de cunostintele acumulate in pescuit... :evil: ...mare pacat ca omul este specie dominanta pe planeta asta... :cry:
P.S. in cazul in care am inteles eu gresit din videoclipuri si pesti au fost eliberati in mediul lor natural (de unde au fost scosi ! ) imi cer scuze anticipat...sper din tot sufletul sa ma insel...
Au fost eliberati toti, dar intr-o balta :oops: :wink:
Penibil...sa te lauzi cu "furtul calificat" nu este posibil decat in Romanikaka...
" Da da ,braconieri! huooooooooo !" :mrgreen:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
rdr
Mesaje: 566
Membru din: Lun Ian 23, 2012 15:23
Puncte: 0
Localitate: Teleorman

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de rdr »

Penibil...sa te lauzi cu "furtul calificat" nu este posibil decat in Romanikaka...
" Da da ,braconieri! huooooooooo !" :mrgreen:
1. Ori esti bozgor de vorbesti asa de Romania, ori esti foarte inteligent si ai inceput sa dai pe afara :lol:
2. Hot si braconier sa faci ......................

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de eugen dragnea »

rdr scrie:Penibil...sa te lauzi cu "furtul calificat" nu este posibil decat in Romanikaka...
" Da da ,braconieri! huooooooooo !" :mrgreen:
1. Ori esti bozgor de vorbesti asa de Romania, ori esti foarte inteligent si ai inceput sa dai pe afara :lol:
2. Hot si braconier sa faci ................
1.Te cam simti cu musca pe caciula?! Inteleg ca urasti unguri dar macar apreciaza ce au facut cu Dunarea si baltile lor...
2.Daca observi era spus in gluma (vezi youtube :!: ), dar iar te-ai simtit cum esti si ai fost nevoit sa contrezi...si ai grija cu injuraturile ca nu faci decat sa-ti arati adevarata calitate de om...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
rdr
Mesaje: 566
Membru din: Lun Ian 23, 2012 15:23
Puncte: 0
Localitate: Teleorman

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de rdr »

eugen dragnea scrie:
rdr scrie:Penibil...sa te lauzi cu "furtul calificat" nu este posibil decat in Romanikaka...
" Da da ,braconieri! huooooooooo !" :mrgreen:
1. Ori esti bozgor de vorbesti asa de Romania, ori esti foarte inteligent si ai inceput sa dai pe afara :lol:
2. Hot si braconier sa faci ................
1.Te cam simti cu musca pe caciula?! Inteleg ca urasti unguri dar macar apreciaza ce au facut cu Dunarea si baltile lor...
2.Daca observi era spus in gluma (vezi youtube :!: ), dar iar te-ai simtit cum esti si ai fost nevoit sa contrezi...si ai grija cu injuraturile ca nu faci decat sa-ti arati adevarata calitate de om...
1. Nu ma simt cu musca pe caciula, "braconieri" ca noi sa tot fie pe Dunare, in doua saptamani am bagat 21saci cu porumb, sa vii sa te bati cu adevaratii braconieri care pescuiesc la curent, mai bine vii intr-o balta unde pot sa ii prind in fiecare an si sa ii eliberez la loc decat morti in tigaia braconierilor. In legatura cu ungurii, am foarte multi prieteni unguri care respecta Romania pentru ca este tara in care locuiesc, era vorba de cei care ia in batjocora Romania.
2. Nu a fost o injuratura ci o sugestie. :wink:
3. Dar hai sa incheiem ca avem idei diferite. Ai ceva de adaugat in legatura cu intrebarea din topic?

Avatar utilizator
nyc-brk
Mesaje: 609
Membru din: Mie Mai 25, 2011 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de nyc-brk »

http://www.infopescar.tv/video/infopescartv-live/
vezi pe aici cauta emisiunea despre arome.
Brk Carp Baits

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de nit_matias »

mama ce link ai pus tu acolo e aur, mi-am facut BOOKMARK cu el :)
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
nyc-brk
Mesaje: 609
Membru din: Mie Mai 25, 2011 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de nyc-brk »

nu am reusit sa selectez numai o emisiune.oricum iarna-i lunga........inca mai este timp de studiu :lol: :lol: :lol:
Brk Carp Baits

Avatar utilizator
nyc-brk
Mesaje: 609
Membru din: Mie Mai 25, 2011 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru pentru profesionisti

Mesaj de nyc-brk »

[quote="eugen dragnea"]
" Da da ,braconieri! huooooooooo !"


era imposibil sa nu "intervina" un pescar sportiv (sportiv din spatele tastaturii).daca urmaresc toate topicurile in care ai intervenit,mereu ai fost pus pe cearta si reprosuri.mai bine lasa-ne......lasa-ne...


PS1: daca tot esti atat de sportiv poate facem o "braila" in martie,sa lasam faptele sa vorbeasca nu tastatura. a....si alegi tu orice balta in jurul bucurestiului.

PS2: parca faceai parte dintr-un club renumit.oare care este adevaratul motiv pt care nu mai esti membru?
Brk Carp Baits

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”