parere..

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere..

Mesaj de zfcristian »

robyvan scrie: abia astept sa vad cat va arunca fiul dv. in 2015.... :wink: ....vorbesc foarte serios....
Va face DREAMTEAM cu Miyagi 200-220 metri :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: parere..

Mesaj de popescu59 »

CIRCOTASIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Johan anul trecut a aruncat 180 , anul asta 190 ce vi se pare anormal ? La anul va arunca 220 care e problema?

Va face DREAMTEAM cu Miyagi 200-220 metri :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Numai de astea sunteti buni, ce vi se pare anormal sa arunci 130-150 m ???Care e problema ?Daca voi pescuiti de 2-3 pe an normal ca vi se pare aiurea sa aruncati 130-150 m. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lasati vrajelilea astea si numai stricati topicul omului , raspundeti daca folositi lanestele omului
Si inca ceva MERGETI PE BALTI LA PESCUIT nu stati si scrieti din birouri ca sunteti la munca si de aceea va platesc sa munciti , nu sa frecati menta pe net .

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere..

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie: Numai de astea sunteti buni, ce vi se pare anormal sa arunci 130-150 m ???Care e problema ?Daca voi pescuiti de 2-3 pe an normal ca vi se pare aiurea sa aruncati 130-150 m. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lasati vrajelilea astea si numai stricati topicul omului , raspundeti daca folositi lanestele omului
Si inca ceva MERGETI PE BALTI LA PESCUIT nu stati si scrieti din birouri ca sunteti la munca si de aceea va platesc sa munciti , nu sa frecati menta pe net .
Stiu ca va pare ciudat dar mai sunt unii care si muncesc si platesc si taxe ca Dvs sa va plimbati cu rulota pe soselele tarii :mrgreen:
Nu va mai faceti griji pentru cat pescuiesc altii si mai taiati din metrii aia si atunci discutam altfel

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: parere..

Mesaj de popescu59 »

Cristi ,
am muncit si eu si platesc la taxe destule stai linistit , nu de aia ma plimb eu cu rulota nu imi purta mie de grije , purtativa voua de griji ca sincer iti spun imi este mila de voi . Nu stiti altceva decit sa va plingeti , cind eream de virsta ta aveam 2 copii maricei fata de 12 ani si baitul de 5 ani si alergam zi noapte zi , si unde mai pui ca imi faceam timp si de pescuit .Dar voi v-ati invatat sa va vaitati si atit .
Referitor la aruncare hai sa facem un pariu pe 1000 de eu ne vedem punem plumb de 100 gr si un saculet daca nu da peste 130 m ei banii, ce zici te tine ?
Eu zic sa incerci sa ma faci de ris cel putin, nu mai zic ca iti maresti contul. :roll: :roll:

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: parere..

Mesaj de Sorin Daringa »

Bai nene da ai ajuns sa intoxici toate topicurile cu vb tale.Lasa-ne frate in pace ca m-am saturat sa tot citesc cate prostii debitezi.Vad ca tii grija altora ca posteaza de la servici...si?Inseamna ca oamenii pot face mai multe lucruri deodata.
VEzi-ti de metrii tai..si niciodata in viata nu arunca ficiortu' 150m cu saculet.
Presupun ca din cauza ca nu ai semnal la radio in Alexandria te plictisesti si descoperi internetul.
Daca vrei iti fac eu 2-3 cd-uri cu internet si sa stai pe ele.Sanatate.
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: parere..

Mesaj de popescu59 »

Winston
Sustii niste aberatii de te doare capul , sunt 50 de topicuri deschise ia vezi in afara de 2-3 mai vezi ca am facut eu vre-o postare???
Nu te supara te obliga cineva sa citesti unde scriu eu ? Daca esti obsedat veziti de problemele tale si lasamaaaaaaaaaaaaaaaaa pe mine asa gisca cum sunt eu. Deci simplu pentru toti unde vedeti ca am scris pac treci mai departe si dormi linistit. Si daca sustii si tu ca nu arunca 130 m cu plumb de 100 g si saculet merge si cu tine 1000 eu pariu , uite asa faceti si voi un banut de la o gisca.
Suta la suta nu detii aceste lansete darrrrrrrrrrrr te-ai bagat si tu in seama ca sa mai treaca timpul, si cum nu stiti altceva decit sa jigniti asta faceti .
Mai bine faceti la un fel si mergeti la pescuit fiindca numai asa vei dovedi daca poti arunca 150 m cu saculeti , din fata calculatorului cu siguranta nu vei arunca NICIODATA nici 100 m.Cind iti vei lua lansetele care fac subiectul acestui topic sa ma cauti sa iti arat cum se arunca 130 m cu saculet .

Avatar utilizator
mirceacaragin
Mesaje: 98
Membru din: Lun Feb 04, 2013 22:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: parere..

Mesaj de mirceacaragin »

Va rog sa va calmati, sau continuati cearta altundeva... era doar o intrebare pe care am adresat-o proprietarilor de astfel de lansete.
Oricum pe weekend ies cu ele pe balta si voi vedea atunci..
Multumesc celor care au postat :D
Sanatate
Imagine

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: parere..

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie:Cristi ,
am muncit si eu si platesc la taxe destule stai linistit , nu de aia ma plimb eu cu rulota nu imi purta mie de grije , purtativa voua de griji ca sincer iti spun imi este mila de voi . Nu stiti altceva decit sa va plingeti , cind eream de virsta ta aveam 2 copii maricei fata de 12 ani si baitul de 5 ani si alergam zi noapte zi , si unde mai pui ca imi faceam timp si de pescuit .Dar voi v-ati invatat sa va vaitati si atit .
Referitor la aruncare hai sa facem un pariu pe 1000 de eu ne vedem punem plumb de 100 gr si un saculet daca nu da peste 130 m ei banii, ce zici te tine ?
Eu zic sa incerci sa ma faci de ris cel putin, nu mai zic ca iti maresti contul. :roll: :roll:
Hai ca va reveniti uso usoe din 130-150 ati ajuns la 130 :mrgreen:
De curiozitate ce greutate are saculetul, cat o bila de 24mm?!?! :mrgreen:
Ps: banii se castiga cinstit, nu din pariuri iar de plans nu se plange nimeni, sau nu eu cel putin!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: parere..

Mesaj de eugen dragnea »

De ce sunteti rai,Nae nu a spus nici ce diamentru are firul de pe mulineta si nici cate miligrame are saculetul... :lol:
Daca arunci cu 0,19 si saculetul are 2 jumatati de bila de 16 atunci cei 130 de metri sunt cat se poate de reali... :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: parere..

Mesaj de Albert »

popescu59 scrie: ..sincer iti spun imi este mila de voi .
..ba sa-ti fie mila de tine si, mai ales, de cei care trebuie sa te suporte zi de zi....................
Cat despre lanseurile alea ia fa tu o filmare cu un asemenea lanseu masurat pe uscat. Si asa ai mult timp liber. Poti incepe de acum.Sigur ai tuo camera video pe langa dushu' din hardughia aia de-o cari dupa tine. De prins peste n-ai habar asa ca baga tutoriale.Te tine?

Post Editat -> Gor965
Atentie la limbaj !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”