Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de ionut72 »

Nu sunt amabil sa iti raspund. Nu ca as fi vreun nesimtit dar postul meu initial, cel pe care tu l-ai citat nu mai exista ...l-am sters dupa ce am postat ca nu mai am chef de polemici. Ai apucat insa sa il citezi inainte sa il sterg...ignora si move on
O.K. nici o problema!

Constat insa ca, atunci cand ne apropiem de un raspuns clar si argumentat, brusc, multi, constienti ca raspunsul lor va naste polemici, se retrag! Ce rost or mai avea, in aceste conditii, subiectele de discutie (intrebarea e pur retorica)?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de Andrei I »

ionut72 scrie:
Nu sunt amabil sa iti raspund. Nu ca as fi vreun nesimtit dar postul meu initial, cel pe care tu l-ai citat nu mai exista ...l-am sters dupa ce am postat ca nu mai am chef de polemici. Ai apucat insa sa il citezi inainte sa il sterg...ignora si move on
O.K. nici o problema!

Constat insa ca, atunci cand ne apropiem de un raspuns clar si argumentat, brusc, multi, constienti ca raspunsul lor va naste polemici, se retrag! Ce rost or mai avea, in aceste conditii, subiectele de discutie (intrebarea e pur retorica)?
:D Daca crezi ca m-am retras pentru ca nu am argumente ...inseamna ca esti de putin timp pe forumul asta :) Ar fi o premiera pentru mine si nu esti tu cel care sa o merite :wink:
Milionar excentric

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de ionut72 »

Andrei I scrie:
ionut72 scrie:
Nu sunt amabil sa iti raspund. Nu ca as fi vreun nesimtit dar postul meu initial, cel pe care tu l-ai citat nu mai exista ...l-am sters dupa ce am postat ca nu mai am chef de polemici. Ai apucat insa sa il citezi inainte sa il sterg...ignora si move on
O.K. nici o problema!

Constat insa ca, atunci cand ne apropiem de un raspuns clar si argumentat, brusc, multi, constienti ca raspunsul lor va naste polemici, se retrag! Ce rost or mai avea, in aceste conditii, subiectele de discutie (intrebarea e pur retorica)?
:D Daca crezi ca m-am retras pentru ca nu am argumente ...inseamna ca esti de putin timp pe forumul asta :) Ar fi o premiera pentru mine si nu esti tu cel care sa o merite :wink:

:D :D

Am inteles perfect de ce te-ai retras: nicidecum din lipsa de argumente ci, din contra, din "teama" ca argumentele logice si la obiect, scrise negru pe alb vor supara anumiti indivizi si le vor stirbi aura de autoritate! :wink:

Relaxeaza-te, asta e ce caracterizeaza mediana populatiei autohtone! Mai rar cate un "anormal"! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de gabi1 »

" Se pare ca orice om are cate o ambitie, daca nu pentru intelepciune, cel putin pentru fleacuri, el cauta sa se faca faimos, daca nu prin bunul simt, atunci prin nebunie".
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de razvan u. »

Propun sa nu ai raspunda nimeni.
Asa poate face analizele de text corect si gaseste raspunsul la intrebarea lui.
Maine vroiam sa fac o comanda la haiths....renunt si imi iau un dex...sa ma cert cu serbu si ionita in limbaj elevat.
Serbu Kornel,
Va place pestele? :mrgreen:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de Andrei I »

Razvan Ulmeanu scrie:Propun sa nu ai raspunda nimeni.
Asa poate face analizele de text corect si gaseste raspunsul la intrebarea lui.
Maine vroiam sa fac o comanda la haiths....renunt si imi iau un dex...sa ma cert cu serbu si ionita in limbaj elevat.
Serbu Kornel,
Va place pestele? :mrgreen:
I-ati mah haitz d'ala de care vrei tu dar sa nu il iei pe tot. DEX iti dau eu ..e nou in interior ca nu l-am deschis decat la jumate ca erau niste poze cu fluturi presati si imi placea sa ma uit la ei :)
Milionar excentric

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de gabi1 »

Intr-o balta patru ochi clipeste ce sa fie oare este doua peste (DEX) :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de ionut72 »

gabi1 scrie:" Se pare ca orice om are cate o ambitie, daca nu pentru intelepciune, cel putin pentru fleacuri, el cauta sa se faca faimos, daca nu prin bunul simt, atunci prin nebunie".
"Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic." (sau, in anumite circumstante sa taca - "corolarul ionut") :wink:

De ce ar cauta sa se faca faimos unul care posteaza sub pseudonim :?: :shock:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de ionut72 »

"Propun sa nu ai raspunda nimeni."

Eu zic ca, totusi, Dex-ul! Plus o gramatica :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul plantat "strica" balta pentru ceilalti?

Mesaj de razvan u. »

Andrei I scrie:
Razvan Ulmeanu scrie:Propun sa nu ai raspunda nimeni.
Asa poate face analizele de text corect si gaseste raspunsul la intrebarea lui.
Maine vroiam sa fac o comanda la haiths....renunt si imi iau un dex...sa ma cert cu serbu si ionita in limbaj elevat.
Serbu Kornel,
Va place pestele? :mrgreen:
I-ati mah haitz d'ala de care vrei tu dar sa nu il iei pe tot. DEX iti dau eu ..e nou in interior ca nu l-am deschis decat la jumate ca erau niste poze cu fluturi presati si imi placea sa ma uit la ei :)
Bah ejti nebun are poze????
Il vreau yo! Iti dai seama ca nu mai ma uit in gol cand sunt la peste si ma pot uita pe dex la poze! :D
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”