Porumb cu atractanti

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Mesaj de ioan sebastian »

eu nu nadesc niciodata numai cu porumb.incearca-l in combinatie cu cinepa.tine mai mult timp pestele pe vad.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Bine mai oameni buni,,,, da ctenul de mai hraneste si acum in octombrie? Intreb deoarece de multe ori nu reusesc sa-mi prepar porumbul ca la carte si ma vad nevoit sa ma adresez in special tovarasului "Idella" care cel putin in cazul meu (si mai ales vara asta) a preferat boabele nefierte, ci doar inmuiate 24-48 ore in "solutie" de apa cristalin maloasa ( de balta ) + saricica si miere de albine.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Am suferit o infrangere crunta ..... la porumb; nici o trasatura in 24 de ore - maimult n-am putut rabda ploaia :oops: pur si simplu nu mananca! :evil:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
gabin
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 13, 2006 20:27

Mesaj de gabin »

Un rol important in pescuitul la porumb il au mixurile si amestecurile de seminte.Din punctul meu de vedere stilul de nadire si alegerea locului de pescuit sant cele mai importante.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

legio tata am impresia ca tu vrei sa iei tone de peste da sa nu investesti nici un ban. Asta nu se poate daca vrei sa iei peste trebuie sa bagi si bani in momeala de calitate si sa depui efort si sa te chinui.
La Oana stie toata lumea ca trage doar la boilles si tu dai la porumb ?

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Nenea Adrian... Ma uit in toate postarile tale si trag concluzia ca ar trebui sa ma gandesc de doua ori inainte sa tin cont de spusele tale. N-am avut placerea sa ne cunoastem pana acum, si de aceea prefer sa fiu rezervat in afirmatii. Treaba cu investitul si cu ce vreau sa fac si sa iau, te asigur ca ma priveste doar pe mine. Stai linistit ca stiu sa dau si cu bile, si chiar o sa dau, dar nu cred ca pt a face cateva experiente tre' sa cer voie cuiva.
Respect!
Legio - Patria Nostra !

negru_co
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 26, 2006 12:32
Puncte: 0
Localitate: Deva

Mesaj de negru_co »

@legio1083 nu te aprinde tata si zi'mi mie cum iti prepari porumbul si daca folosesti atractanti, care sunt aia?.....oricum, am observat ca oricare ar fi topicul, in scurt timp se ajunge sa se discute despre " reproducerea la albine si viatza de cuplu in musuroaiele de furnici...."....parerea mea... :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol: CORECT.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

negru_co
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 26, 2006 12:32
Puncte: 0
Localitate: Deva

Mesaj de negru_co »

cu "o ultima sperantza in suflet' il rog si pe vladutz sa isi dea cu parerea despre subiectul din acest topic....

negru_co
Mesaje: 11
Membru din: Mar Sep 26, 2006 12:32
Puncte: 0
Localitate: Deva

Mesaj de negru_co »

A nu se intzelege ca ceilalti nu sunt avizati sa imi raspunda, sau ca nu conteaza parerea lor, - BA DIN CONTRA !!!, dar sunt mai mult decat curios sa aflu' modul de preparare al porumbului si atractantii folositi de catre Vladut.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”