sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Mesaj de victorash »

merci vali, intr-adevar balta nu are structuri dar nu e chiar asa mica ... pozele sunt facute cu cap :D , sunt convins ca ascunde exemplare si mai mari dar asta o voi vedea in sezonul urmator..

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de Danio »

victorash scrie:merci vali, intr-adevar balta nu are structuri dar nu e chiar asa mica ... pozele sunt facute cu cap :D , sunt convins ca ascunde exemplare si mai mari dar asta o voi vedea in sezonul urmator..

:wink: ...Am recunoscut balta imediat...pescuiesc pe ea din 1987... C_ _ _ _ A :D . Aici am prins si recordul meu personal 24,6kg...nu departe de locul unde pescuiesti tu...dupa cot la vreo 50m in fata unui boschet mare(singurul din zona)...
Ai dreptate...balta nu este mica. Cat despre structuri...te inseli... . Are si zone cu praguri si o zona cu agatatura la mal si o zona cu doi copaci scufundati la vreo 20m de mal...si o groapa...


Fir intins!!!

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de victorash »

@danio...vezi ca ne cunoastem si cred ca mi-ai ramas dator cu un filmulet :D
eu descriam balta in general..pragurile despre care vorbesti sunt pe toata balta, sectionata arata ca un U, copacii si restul sunt locuri de salau..eu nu am dat de crapi mari pe la ei..apropos unde e groapa ?..ca io am dat cu markerul de la un cap in altul si nu am gasit nik..( pe private pls) :D
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

cornel s.

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de cornel s. »

e balta Comana, de ce sunteti asa secretosi ?

danio, TU eliberezi cumva crapii prinsi ? :roll:

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de Danio »

cornel s. scrie:danio, TU eliberezi cumva crapii prinsi ? :roll:
Salut!

Chiar nu vad ce legatura are intrebarea ta cu subiectul topicului!!!!!!!
Totusi raspund: In trecut opream cam tot ce prindeam. Intre timp mentalitatea s-a schimbat...si in mare parte eliberez pestele. Sunt dati cand retin peste pentru consum atunci cand regulamentul permite...!

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de vio »

anul trecut crapii cei mari din pozele voastre nu mai erau, am vazut balta aproape secata...si crapii vanduti.
deci, chiar daca iai luat acasa nu trebuie sa-ti para rau danio... :idea:
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de Danio »

Comana Mare..secata?
Cred ca tu confunzi balta...!!! Mai este o balta care se numeste asa dar este prin judetul Giurgiu...

Crapii din pozele de mai sus nu sunt prinsi de mine...sun prinsi de victorash si de amicul lui... . Sa spuna el daca s-au intors in balta... . Eu cred ca s-au intors!!!

De un singur exemplar mare stiu ca a fost luat din comana mare dar nu a fost omorat...traieste foarte bine si azi...dar in alta balta... :D ... Nu pot sa dau nume...dar pers. respectiva poate sa intervina si sa spuna...

Fir intins!!!

prietenila
Mesaje: 30
Membru din: Mar Mar 31, 2009 17:13
Puncte: 0
Localitate: CARPOZONE

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de prietenila »

la aia din giurgiu sunt pozele, pe aia mica ! ce este asa secret ?

@victorash

te superi ca ramai fara crapi in frigider ? te duci pe la seful tau iuda floricel si te ajuta cu ceva baboi in seara asta cand va realiza ca este ghertoi. :!: HAHHAHA :mrgreen:
CARPOZONE-MEMBRU COTIZANT

cornel s.

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de cornel s. »

@danio

nu ma deranjeaza ca iei crapii acasa si eu iau cand nu stau bine cu banii, mai vand si scot de mancare si tigari !

balta este comana ! victor hodorogea pescuieste acolo si nu prezinta la tv balta sa nu i se ia crapi !

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: sfat abordare balta salbatica cu balauri.

Mesaj de Danio »

:lol: :lol: :lol:

Nu iau peste pt vanzare...ci pt consum...adica o saramura...si doar atunci cand permite regulamentul baltii...
:lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”