1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursuri ?

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

E normal sau nu ???

Da este normal.
15
13%
Nu este normal.
75
63%
Nu este normal, dar nu avem alta pista de pescuit comparabila cu Tancabestiul.
29
24%
 
Voturi totale: 119

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursuri ?

Mesaj de Lucian Manea »

E normal ca un om care plateste un abonament pentru 1 an cu partide nelimitate, sa nu poata veni in repetate randuri pe balta deoarece pe acea balta se organizeaza mult prea multe concursuri ???
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Din cite stiu nu te obliga nimeni sa iti faci abonament - Cind achiti abonament e foarte clar ce iti este permis si ce avantaje iti da acel abonament- Acel abonament are impuse reguli si automat si obligatii din partea ambilor .
Eu nu cred ca sa zicem mergi la balta pe 1 Martie sa platesti abonament si administratorul nu iti spune ca in perioada luni cutare sau cutare luna sunt concursuri.
Si automat decizi daca se mai merita sau nu sa achiti acel abonament.
Pentru banii achitati pentru abonament acel administrator isi asuma anumite obligatii si numai daca iti sunt pe plac achiti acel abonament.
Daca una dintre parti incalca vre-o prevedere din acel contract trebuie sa raspunda fata de acel abonat sau invers.
Dupa tot ce am citit aici nu cred ca acel lac unde adminstratorul face ce vrea cu tine dupa ce ai achitat un abonament se mai poate incadra in cea ce numiti unii dintre voi LUX.
Ramine sa vedem cum stam cu respectul pentru cei care platesc abonamente.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de zfcristian »

lucianman scrie:E normal ca un om care plateste un abonament pentru 1 an cu partide nelimitate, sa nu poata veni in repetate randuri pe balta deoarece pe acea balta se organizeaza mult prea multe concursuri ???
Tu esti exemplul clar de persoana care a inteles democratia doar prin prisma drepturilor NU SI A OBLIGATIILOR !

In primul rand ca abonamentul NU ESTE OBLIGATORIU il faci daca vrei iar daca il faci il faci in cunostinta de cauza, ceea ce inseamna ca accepti atunci cand il faci faptul ca vor fi N concursuri asa ca nu vad unde este problema !
Doi la mana daca nu iti convin conditiile nu iti faci abonament dar de aici pana sa stabilesti tu sau altu regulile pe balta omului e cale lunga, ce faci daca maine anunta ca in 2012 se vor face doar concursuri ?!?!?!?!? :mrgreen:


Pe afara e o vorba care spune asa : " take it or leave it! "
Gandeste-te !

Ps: Sper ca gramatica mea sa se ridice la nivelul asteptarilor !

Avatar utilizator
Faraon
Mesaje: 502
Membru din: Lun Iul 04, 2011 17:47
Puncte: 0
Localitate: voluntari

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Faraon »

deci vorba aia nu este OBLIGATORIU sa facti abonament la tancabesti asta in caz ca vrei sa te duci pe alte piste si stai bine merci si te uiti la lansetele tale ,si sa sti ca momentul in care este concurse poti sa te duce pe lacul 1 are tot asa o indesitate mari de pesti dar cu marim mai mici (3-12 kg).eu deplida sunt extrame de multumit de condtiele ofrita pe acest super lake si adminstratorii sunt oamni de nota 10,5 nu te dranjaza nimin daca nu calci stremp (spray, salta, lineste....etc) chiar marita
la multi ani si la mai multe capturiiiii
PRO Team ®
Ali Motaz
Life For Angling
ViceCampion National 2016

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Lucian Manea »

zfcristian scrie:
lucianman scrie:E normal ca un om care plateste un abonament pentru 1 an cu partide nelimitate, sa nu poata veni in repetate randuri pe balta deoarece pe acea balta se organizeaza mult prea multe concursuri ???
Tu esti exemplul clar de persoana care a inteles democratia doar prin prisma drepturilor NU SI A OBLIGATIILOR !

In primul rand ca abonamentul NU ESTE OBLIGATORIU il faci daca vrei iar daca il faci il faci in cunostinta de cauza, ceea ce inseamna ca accepti atunci cand il faci faptul ca vor fi N concursuri asa ca nu vad unde este problema !
Doi la mana daca nu iti convin conditiile nu iti faci abonament dar de aici pana sa stabilesti tu sau altu regulile pe balta omului e cale lunga, ce faci daca maine anunta ca in 2012 se vor face doar concursuri ?!?!?!?!? :mrgreen:


Pe afara e o vorba care spune asa : " take it or leave it! "
Gandeste-te !

Ps: Sper ca gramatica mea sa se ridice la nivelul asteptarilor !

Cristi, sincer ma surprinzi. Daca eu sunt genul de om care a inteles democratia prost si nu poate sa prezinte o parere, atunci tu esti un reprezentant de seama al romanilor care tac si inghit, care dau din cap ca li se spune, care cumpara o camasa cu 50 eur cand dincolo de granita ea e 15 si care nu infearca sa faca nimic sa schimbe asta." Lasa ca e democratie".
De ce sa nu tipam pe forumuri si sa nu mediatizam??? Cum altfel crezi ca se schimba ceva?? Doar vorbim despre un lac unde multi ar vrea sa pescuiasca si unii chiar fac eforturi pt asta. De ce sa gandim ca doar cel cu X6 poate veni pe Tancabesti ca oricum el nu simte mia de euro chiar daca de 3 ori pe an.
Referitor la N concursuri, eu mananc contractul in care va scrie Parfene ca daca cumva vor fi N+1 concursuri voi primi vreun euro inapoi. Asa ca lasa vrajeala.
P.S: sunt multumit de gramatica dar nemultumit de altceva... :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de popescu59 »

Asta spuneam si eu ca nu cred ca atunci cind mergi sa achiti un abonament nu ti se spune ce iti rezerva acel abonament sunt obligatii de ambele parti , si cind unul din cei doi greseste e normal sa i se taie nasul.
UN AN NOU CU MULTE DAR FOARTE MULTE FIRE INTINSE tuturor celor ca noi.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Lucian Manea »

lucianman scrie:
zfcristian scrie:
lucianman scrie:E normal ca un om care plateste un abonament pentru 1 an cu partide nelimitate, sa nu poata veni in repetate randuri pe balta deoarece pe acea balta se organizeaza mult prea multe concursuri ???
Tu esti exemplul clar de persoana care a inteles democratia doar prin prisma drepturilor NU SI A OBLIGATIILOR !

In primul rand ca abonamentul NU ESTE OBLIGATORIU il faci daca vrei iar daca il faci il faci in cunostinta de cauza, ceea ce inseamna ca accepti atunci cand il faci faptul ca vor fi N concursuri asa ca nu vad unde este problema !
Doi la mana daca nu iti convin conditiile nu iti faci abonament dar de aici pana sa stabilesti tu sau altu regulile pe balta omului e cale lunga, ce faci daca maine anunta ca in 2012 se vor face doar concursuri ?!?!?!?!? :mrgreen:


Pe afara e o vorba care spune asa : " take it or leave it! "
Gandeste-te !

Ps: Sper ca gramatica mea sa se ridice la nivelul asteptarilor !

Cristi, sincer ma surprinzi. Daca eu sunt genul de om care a inteles democratia prost si nu poate sa prezinte o parere, atunci tu esti un reprezentant de seama al romanilor care tac si inghit, care dau din cap ca li se spune, care cumpara o camasa cu 50 eur cand dincolo de granita ea e 15 si care nu infearca sa faca nimic sa schimbe asta." Lasa ca e democratie".
De ce sa nu tipam pe forumuri si sa nu mediatizam??? Cum altfel crezi ca se schimba ceva?? Doar vorbim despre un lac unde multi ar vrea sa pescuiasca si unii chiar fac eforturi pt asta. De ce sa gandim ca doar cel cu X6 poate veni pe Tancabesti ca oricum el nu simte mia de euro chiar daca de 3 ori pe an.
Referitor la N concursuri, eu mananc contractul in care va scrie Parfene ca daca cumva vor fi N+1 concursuri voi primi vreun euro inapoi. Asa ca lasa vrajeala.
P.S: sunt multumit de gramatica dar nemultumit de altceva... :D
Aaaa, si Cristi...

De ce crezi ca pe niciun site al vreunei balti (cu exceptia Greaca-Cercani) nu exista o sectiune dedicata pescarului in care sa isi prezinte ideile, propunerile, nemultumirile legate de balta respectiva. Nu vorbim aici de forumurile site-urilor,care sunt concepute pentru trafic si publicitate, in niciun caz pentru pescari. Iti spun eu. Pentru ca nu exista niciun administrator cu mentalitate de *vest* si toti au aceasi mentalitate prezentata de tine mai sus: daca nu va convine, plecati.
Acelasi lucru se intampla si cu hotelurile (ca si exemplu). Oriunde afara exista o cutiuta, un spatiu amenajat unde turistul poate lasa niste idei, propuneri, etc. La noi NU. De ce ??? Ca toti au inteles democratia ca si tine, in toata splendoarea ei. :D :D :D :D

Numai bine,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de zfcristian »

Luciane,
Piata este reglata de cerere si oferta, atata timp cat exista cerere pentru ceea ce ofera el atunci noi vorbim discutii pe aici .

In 2011 am pescuit exclusiv pe Greaca si am avut 15 weekenduri petrecute pe balta cate 48 ore dar ceea ce ofera George pe mine ma multumeste, nu am pescuit pe Tancabesti si probabil ca nici nu o sa o fac prea curand tocmai datorita conditiilor de acolo. In primavara 2011 parca Pauletta avea un abonament de vanzare pe Tancabesti dar analizand atent am preferat sa nu fac acel abonament .

Nu sunt genul snob dar nu sunt nici genul sa ma apuc sa il invat eu pe ala ce sa faca cu balta lui sau ce sa nu faca, asta se cheama consultanta si se plateste daca da roade daca nu.... :mrgreen:
Asa cum tu la tine faci regulile la fel si el la el pe balta face regulile , eu nu am vazut publicitate, bannere ca se vand abonamente pe Tancabesti ceea ce inseamna ca are cerere destula incat sa nu aiba nevoie de promovare .

Uite eu nu am pescuit decat odata pe MV2 si am zis ca nu mai merg niciodata din cauza ghertoilor aia gretosi de paznici si cu toate astea ai vazut ce e pe MV2 , stau pescarii ca sardelele,IARASI E ALEGEREA LOR, EU AM ALES ALTCEVA, LA FEL SI CU TANCABESTIUL !!!

La multi ani !!!!

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de Lucian Manea »

Inteleg acum si punctul tau de vedere. :D
Hai sa ne apucam de baut ca vine Anul Nou si sa ne vedem in 2012 pe aceasi balta unde am pescuit si eu (aproape in exclusivitate) ca si tine.

La multi ani.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 1000 eur si pescuiesti in functie de numarul de concursu

Mesaj de zfcristian »

lucianman scrie:Inteleg acum si punctul tau de vedere. :D
Hai sa ne apucam de baut ca vine Anul Nou si sa ne vedem in 2012 pe aceasi balta unde am pescuit si eu (aproape in exclusivitate) ca si tine.

La multi ani.

La multi ani si tie !
La mine maine incepe munca grea pana pe 2 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”