concurs

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
syyle
Mesaje: 36
Membru din: Mar Mar 25, 2008 9:08
Puncte: 0

concurs

Mesaj de syyle »

VLADUT DE CE NU LUATI IN SEAMA SI ALTE ECHIPE MAI PUTIN PROFESIONISTE SI SA ORGANIZATI CONCURSURI SI PENTRU PESCARII DE CLASA MEDIE.CREDETI CA PESCUITUL SPORTIV DIN ROMANIA SE INVARTE IN JURUL A 15-20 ECHIPE PROFESIONISTE CARE AU IN SPATE SPONSORI TARI.NU TOATA LUMEA ARE BANI SI NU ARE SPONSORI SA PARTICIPE LA UN CONCURS ORGANIZAT DE VOI.A FOST UN INCEPUT BUN CU CONCURSUL DE LA STOLNICI CHIAR DACA A FOST CARITABIL , A MERITAT.MULTUMESC
Ultima oară modificat Joi Mai 22, 2008 17:34 de către syyle, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Mai e si Cupa Cupelor de pe Hobaia, mai e si Bugeacul... :wink:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Andrei I.
Mesaje: 14
Membru din: Mar Mai 06, 2008 15:13
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I. »

+ Sarulesti....chiar e o mare sansa pentru unii sa pescuiasca acolo ! ai vazut anuntul de concurs?
Andrei I.

syyle
Mesaje: 36
Membru din: Mar Mar 25, 2008 9:08
Puncte: 0

Mesaj de syyle »

da,interesant nu stiam de el, m-am inscris.multumesc andrei

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@syle

Cred ca ti-ai ales gresit omul de care sa te iei ! Nu ti-o zic cu rautate, dar suntem printre putinii care luptam ptr concursuri decente cu taxe de bun simt...si chiar am reusit sa facem cateva !

Mai bine i-ai judeca pe cei care organizeaza concursuri DOAR CA SA CASTIGE BANI !!!!!!

La intrebari deja ti-au raspuns baietii..... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DragosNistor
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:17
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de DragosNistor »

@syyle

Vladut are dreptate. Eu am avut ocazia sa pescuiesc cu echipele astea "profesioniste" la Sarulesti si, crede-ma, nu e mare diferenta intre ei si un pescar care stie cu ce se mananca carpfishingul, chiar daca acesta nu a participat la concursuri. Mai mult sau mai putin tari. Inteleg ca esti din Pitesti. Cand se intoarce Marius Barbu de la Livada am convenit cu el sa mergem impreuna la Stolnici pt cateva partide de test iar apoi sa incercam organizarea unui concurs in iulie sau august, cand pestele va "sta" pe ape mai adanci, astfel incat sa nu mai existe dezechilibrul creat in aprilie intre coada lacului si rest. Eventual sa folosim si malul opus. Daca ai timp si vrei sa povestim ma poti gasi la 0740 003333. Oricum, ne vedem la Sarulesti in iulie. Probabil pentru cea mai mare ciortaniada organizata vreodata in Romania. :lol:
Catch and release! lasati si pe altii sa se bucure

syyle
Mesaje: 36
Membru din: Mar Mar 25, 2008 9:08
Puncte: 0

Mesaj de syyle »

da ,inteleg ,marius nu ti-am zis nici eu cu rautate dar nu stiam cine e responsabil de toate concursurile astea de 2000-3000 de euro.am vazut ca deja e o afacere pentru unii sa participe la un asemenea concurs uitand ca este doar "pecuit la crap"si ar fi mai bine ca majoritatea sa fie concursuri caritabile.am aflat de saruleti de la andrei si cred k e un concurs pentru toti nu ma refer la taxa neaparat ci si la capturile care se puncteaza 1-5 kg . imi pare rau daca ai interpretat gresit mesajul meu.multumesc pentru raspunsuri

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de barbumarius »

@syyle
De fapt dialogai cu Vladut si cu Dragos.
In principiu sunt de acord cu tine dar sa stii ca nu este asa usor sa organizezi un concurs.Este mult de munca si la sfarsit cele bune nu le vede nimeni iar de carcotasi nu ducem lipsa.
Asa cum a spus si Dragos o sa mai incercam un concurs in acest an la Stolnici dar nu stim inca perioada.In plus avem nevoie si de sprijinul lui Vladut care inca nu s-a pronuntat asta probabil si din cauza programului incarcat.
Rabdare si tutun :lol: :lol:

syyle
Mesaje: 36
Membru din: Mar Mar 25, 2008 9:08
Puncte: 0

Mesaj de syyle »

da stiu ,am scris gresit marius merci de sesizare

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”