HOBAIA-amenajari

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

HOBAIA-amenajari

Mesaj de cornel rosioru »

La sfirsitul saptamini trecute au inceput lucrarile de amenajare a drumului de acces pe balta.
Astfel ca, de la intrarea in ferma si pina in dreptul fostului A3 drumul a fost nivelet si pietruit.
Saptamina aceasta daca nu intervine nimic neprevazut, sper sa ajung pina in dreptul fostului B7.

Pt. cine nu stie, dupa ce faci dreapta din autostrada, drumul pina la balta a fost reasfaltat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de Mugur Ioan »

Am fost in week-end pe balta si la plecare am luat-o pe autostrada, drumul perfect, intradevar refacut 100%.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de Cristi_Ionita »

@mugur ioan
Ceva detalii despre partida?:)
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de Mugur Ioan »

Sambata ora 11 pe balta, plecare duminica ora 12.
Nada-- numai bile.
Una bucata trasatura, 6 kg crap.
Am pescuit intre A 7 si B 1. In stanga mea unii care au avut rezultate mai bune ca mine, adica 6 bucati pana am plecat eu intre 5-8 kg.- romanesti, dar dadeau in majoritate la porumb, una singura pe boiles. In dreapta unii care venisera cu o zi innainte si luau serios, nu am intrat in vorba cu iei ca erau cam departe, doar i-am urmarit.

Concluzie: Bilele mele care au un ml. de ulei de piper nu lucreaza inca cum trebuie, asa ca rezultatul slab. Ideea este ca pe Hobaia a inceput sa mearga crapul si tenul, iar de sarit sarea in draci, parca era la parada :D :D .

Inca ceva: Taxa este de 150 lei/ 24 ore nu 300 cum era pana acum, iar pentru membrii APCR si Pelicanul 100 lei/24 ore in sistem C&R si 150 lei/12ore cu 5 kg peste.


PS. Era unul prin dreptul lui A4-A5 care dadea cu o undita iar duminica pe la 10 alerga pe malul de vis-a-vis dupa ea, crede ca tenul a fost de vina.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de Mugur Ioan »

Inca ceva: drumul a fost compactat cu piatra pe toata partea cu cabana si nu mai poti ramane nici daca ploua o luna. Acces auto cu orice masina.

De abia astept vineri sa o tai iar la o partida, deja lucrez la bile. :wink: , iar nevestimii i-a placut la nebunie balta.
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de Cristi_Ionita »

Multumesc frumos de informatii.Vineri dimineata merg si eu cu fratimiu si vrem sa stam pana duminica...Fir intins va urez si poate ne vedem pe balta! :mrgreen:
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de dajackal »

Taxa pe 12h e 75RON sau e tot 150 ca si pe 24h?

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de cornel rosioru »

Ferma Hobaia se deschide pt. pescuitul sportiv incepind cu 8 martie 2009.

Membrii APCR 100 RON/24 h C&R
Pt.ceilalti pescari 150 RON/24 h C&R
Cu retinerea a 5Kg 150 RON/12 h

Abonamente - 10 sedinte 1200 RON/12 h se poate retine 5 kg de peste.
- 20 sedinte 2400 RON/12 h se poate retine 5 kg de peste.

Se retine caras, amur si ciortan pina la 3 kg inclusiv.
Se pescuieste pe balta mare, cea de concurs.
Zona de pescuit este intre fostul A1 si fostul B7 (1200m)
Beneficiaza de taxa APCR cei care au legitimatia vizata pe 2009
Cei ce nu fac parte din APCR s-au cluburi si asociatii sportive, pescuiesc cu recomandare.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

dajackal
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 26, 2008 19:25

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de dajackal »

Cornel (sau altcineva), poti da cateva detalii cu privire la drumul pana la balta?

Am inteles ca mergi pe Bucuresti-Pitesti si faci dreapta ... undeva :).

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: HOBAIA-amenajari

Mesaj de cornel rosioru »

In dreptul Km 30 faci dreapta (este indicator spre Bolintin). Treci podul si mergi pina cind se face primul drum la drepta, (asfaltat) treci prin centrul Bolintinului si mergi tot inainte pina apare indicatorul spre ogrezeni. Faci stinga si intri in Ogrezeni. Mergi pina la prima intersectie in Forma de T. Aici faci dreapta treci de primarie, treci de cimitir si iti apare o troita in mijlocul strazii. Aici o iei la stinga si imediat se face un drum la dreapta care da in balta.

Nu stiu daca m-am facut inteles, dar nu e foarte complicat. Se circula lejer pt. ca drumul e asfaltat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”