DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de oanavictor »

Se convoaca pe data de 18 noiembrie 2009 ,ora 12 la Darvari totii organizatorii etapelor din 2009,viitorii organizatori din 2010 cat si restul presedintilor de club care vor sa se implice in buna desfasurare a campionatului national si a calificarilor pentru campionatul mondial care se va desfasura in Anglia .

Ordinea de zi
1 Analiza turneului din 2009
2 Decont de incasari si cheltuieli privind delegatia de la campionatul mondial .
3 Cazul ,,TRAISTA RUPTA ,,
4 Stabilirea programului pe anul 2010 .
4 a --competitia se va desfasura pe loturi de cate 8
4 b---fiecare club va participa numai cu un singur lot
4 c---taxa de participare va fi intre 3500 si 4000 euro
4 d---numarul de etape ale turneului
4 e---dupa 2 etape ,echipele care nu mai au sanse de calificare sunt eliminate automat
4 f ---fiecare organizator va asigura gratuit arbitrajul la etapa sa [nu din taxa de participare ]
4 g --organizatorii vor forma COMISIA DE CONDUCERE A TURNEULUI si vor avea drepturi depline privind judecarea diferitelor cazuri aparute in turneu ,eventuale modificari sau adaugiri ale regulamentului
4 h --costurile deplasarii in Anglia sunt de 20.000 euro ,restul banilor stransi vor constitui un fond de premiere pentru clubul castigator .
4 i --fiecare organizator poate aduce sponsori si poate decerna premii in etapa pe care o organizeaza

5 PROPUNERI PRIVIND NOUL NUME AL TURNEULUI SI EVENTUALUL SPONSOR PRINCIPAL .
6 Diverse .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de gor965 »

Subpunctele punctului 4 , sunt reguli de desfasurare impuse, sau sunt propuneri supuse discutiilor ?
Se televizeaza sedinta ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de oanavictor »

Topicul este cu adresa directa presedintilor de cluburi ,fostilor si viitorilor organizatori cat si eventualilor sponsori interesati de competitie .
Rog pe ceilalti membrii ai forumului sa se abtina de la comentarii .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

Propun ca incepand cu punctul 4 sa ramana in sala DOAR cei care vor organiza etape in 2010, adica viitori organizatori....Pentru ca altfel se vor gasi destui "domni" sa-si dea cu parerea, chiar daca nu contribuie cu nimic....Si unul ca mine(si nu sunt singur) nu accepta asa ceva.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de oanavictor »

o idee foarte buna .OK
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de Florentin Iuga »

-punctul 4e nu cred ca poate fi stabilit inainte de a sti ce trecem la 4d. Nu vorbim de echipe ci de loturi.
-da, se filmeaza dar nu se transmite in direct. si fara punctul 3.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

@florentin

Vor fi cel putin 4 etape, cunosc 4 presedinti de cluburu dispusi sa organizeze etape in 2010, chiar si punand bani din buzunar.....

Propuneri.

1. La punctele 1,2 si 3 sa nu isi dea cu parerea cei care nu au fost implicati in organizarea CN 2009.
2.Poate ar fi bine sa fie intrebati si cei prezenti daca sunt de acord sa fie inregistrati si filmati....
3.Fara persoane care nu reprezinta niciun club, adica gura-casca...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de Florentin Iuga »

Vladut Mateianu scrie:@florentin
...Poate ar fi bine sa fie intrebati si cei prezenti daca sunt de acord sa fie inregistrati si filmati....
Cei prezenti sunt doar reprezentanti ai altora multi, nu sunt acolo in nume personal. Are cineva ceva de ascuns? Pescarii nu au dreptul sa stie cum sunt reprezentati exact de catre cei pe care i-au mandatat? A disparut dreptul la libera informare? (Art.31/p.1 din Constitutie)

Cine a stabilit anticipat acele criterii generale dupa care se va desfasura CN anul viitor si in virtutea caror atributii? Cred ca Victor s-a cam grabit cu trasarea directivelor inainte de analiza celor petrecute anul acesta. Pana la acest moment eu nu am cunostinta de vreun alt aspect cu care sa fi fost de acord majoritatea organizatorilor de etape, decat acela ca urmatoarele calificari sa se desfasoare pe loturi. Ce s-a discutat in spatele usilor inchise nu ma intereseaza. De aceea nu sunt dispus sa accept apriori subpunctele 4b-4i enumerate de Victor Oana. Si apropo de asta, nu sunt de acord cu parasirea sedintei de catre presedintii de cluburi care nu se vor implica in organizarea viitoare, decat daca stiu sigur ca nu o vor face. Restul, pana cand nu se stabilesc toti parametrii calificarilor viitoare, nu au de unde sa stie daca accepta sau nu sa se implice in organizare... doar daca sunt dispusi sa inghita sarmaua fierbinte cu ochii inchisi sau sunt chiar ei bucatarii. :wink:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de oanavictor »

Florentin Iuga scrie:
Cine a stabilit anticipat acele criterii generale dupa care se va desfasura CN anul viitor si in virtutea caror atributii? Cred ca Victor s-a cam grabit cu trasarea directivelor inainte de analiza celor petrecute anul acesta. Pana la acest moment eu nu am cunostinta de vreun alt aspect cu care sa fi fost de acord majoritatea organizatorilor de etape, decat acela ca urmatoarele calificari sa se desfasoare pe loturi. Ce s-a discutat in spatele usilor inchise nu ma intereseaza. De aceea nu sunt dispus sa accept apriori subpunctele 4b-4i enumerate de Victor Oana. Si apropo de asta, nu sunt de acord cu parasirea sedintei de catre presedintii de cluburi care nu se vor implica in organizarea viitoare, decat daca stiu sigur ca nu o vor face. Restul, pana cand nu se stabilesc toti parametrii calificarilor viitoare, nu au de unde sa stie daca accepta sau nu sa se implice in organizare... doar daca sunt dispusi sa inghita sarmaua fierbinte cu ochii inchisi sau sunt chiar ei bucatarii. :wink:

Aloooo,domnul Florentin ,nu incerca sa strici ceva pe care probabil nu l-ai inteles .
Nu sunt nici un fel de directive ,nu este vorba de nici o discutie in ''spatele usilor inchise ''este vorba doar de o ordine de zi care se discuta ,se aproba sau nu .La fel punctul 4 cu subpunctele sale este doar de informare ,dupa ce se discuta poate rezulta orice altceva .
Poti fi sau nu de acord cu ordinea de zi ,nimic nu este stabilit, poti veni tu cu un proiect care sa satisfaca toate gusturile ,poti fi tu unul dintre organizatori [pana la aceasta ora eu nu am cunostinta de vre-un doritor care sa organizeze ]
TOTI PARTICIPANTII VOR PROPUNE ,VOR DISCUTA ,VOR ANALIZA ........VOR ALEGE SISTEMUL CARE-L VOR VOTA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DECONTURI -ANALIZE -PROGRAM 2010

Mesaj de Florentin Iuga »

Ok! Vorbim maine.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”