Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de Vali Vesa »

Dragi pescari,

Clubul Ovidius a fost infiintat pentru a reuni pescari de competitie din judetul Constanta, si nu numai, pentru a ajuta la infiintarea Federatiei nationale de pescuit (sau cum ar fi vrut sa se numeasca). Am pierdut timp si bani (din buzunar, din bugetul familiei) pentru asta si am facut-o din placere, din convingerea ca o sa iasa ceva bun.

Aiurea! Timpul a trecut si Federatia e inca o fata morgana. :evil:

Dupa multi ani de certuri, in care noi, membrii clubului Ovidius nu am vrut sa fim implicati, si dupa dezvaluirile de ultima ora, iata ca se vrea infiintarea unei asociatii a cluburilor. Foarte bine, laudabila initiativa. Dar din pacate, dupa cate am inteles, nu se vrea infiintarea unei singure asociatii, ci se pare ca se vrea infiintarea a doua asociatii a cluburilor! Dupa interese!

Ei bine, eu, ca presedinte de club, nu vreau acest lucru. Ori formam o asociatie noua a cluburilor, cu o conducere noua, ori (parerea mea) mai bine lipsa. Sa fim din nou doua tabere care sa nu faca altceva decat sa se certe precum PD-L cu PSD? NU MERCI, am altceva mai bun de facut cu banii si timpul meu liber si daca se vrea performanta, nu asta e calea de urmat!

Decizia finala o sa o luam dupa Adunarea Generala a membrilor clubului si daca un membru al clubului o sa vrea sa continue in varianta cu doua asociatii, ii cedez cu draga inima conducerea clubului (cu tot ce inseamna asta) si o sa-i urez mult succes! Daca nimeni nu o sa vrea, si asociatia unica nu o sa se vrea a fi infiintata, o sa demarez procedura de desfiintare a clubului, deoarece scopul infiintarii lui nu mai exista!

Sper sa va treziti la realitate, altfel, parerea mea este ca viitorul pescuitului la crap o sa fie dominat de interese meschine, asa cum de altfel se intampa si in politica.

S’auzim de bine,

PS Sa se inteleaga bine, pana la Adunarea generala, asta este parerea mea, strict personala.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de dan cotelici »

Poti sa ne spui cine sunt initiatorii celor doua proiecte?
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de dan cotelici »

Matei 12:25: „Orice împărăţie care se dezbină în sine se pustieşte, orice cetate sau casă care se dezbină în sine nu va dăinui”.

Abraham Lincoln la 16 iunie 1858, în Springfield, Illinois:
„ O casă dezbinată în sine nu poate dăinui. Eu cred că guvernul nu poate rezista, permanent, jumătate sclavagist, jumătate liber. Nu aştept ca Uniunea să se dizolve — nu aştept ca această casă să se prăbuşească — aştept în schimb să înceteze să mai fie dezbinată.
Va deveni fie cu totul una, fie cu totul cealaltă. Fie adversarii sclaviei vor frâna răspândirea sa, şi o vor pune acolo unde mintea poate sta liniştită în credinţa că ea este pe calea spre dispariţia totală; fie susţinătorii săi o vor împinge înainte, până când va deveni legitimă în toate statele vechi şi noi — din Nord sau din Sud. "

:?:
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de EX-UL »

In orice pozitie va aflati , daca nu intelegeti un singur lucru - dreptul inatacabil al AGVPS de a inscrie echipa nationala la CM organizat de CIPS - traiti in iluzie si in dezbinare . Daca ne adunam cu totii sub aceasta idee , lucrurile devin mai usor de inteles si de managerizat . Eu cred , in schimb ca acest lucru multa lume se face ca nu il intelege , sau vrea sa il ocoleasca - nu mai mult decit sedinta aia organizata de Dl. Oana pentru anul viitor - o parodie , in care Rosioru , pesemne santajat a tacut si i-a facut jocurile .
Domnilor , inca APCR detine licenta de organizare a calificarilor nationale si daca s-o schimba conducerea , protocolul nu se schimba .
Un sigur lucru va asigur ca de la anul nu va mai fi ca pina acum - cine va participa la calificari ca tine in mina la intrarea in stand - carnetul de membru AGVPS !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de EX-UL »

Si vreau sa va spun ca AGVPS-ul va fi deplin informat cu o analiza amanuntita a acestui an , dupa sedinta APCR , inclusiv masurile si propunerile luate . Memoriul va fi pe masa d-lui Neculai Selaru , cel tirziu marti 8 dec.

d p-c
Mesaje: 77
Membru din: Lun Apr 13, 2009 22:23

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de d p-c »

Val Pangica a scris : Un sigur lucru va asigur ca de la anul nu va mai fi ca pina acum - cine va participa la calificari ca tine in mina la intrarea in stand - carnetul de membru AGVPS !

_________________
Tot respectul pt. tine Val, dar astea sunt idei comuniste. Decat membru al agvps, mai bine ma las de pescuit. Sunt membru al uneia (poate cea mai mare ) Asociatie de pescari Sportivi independenta din tara : A.P.Banatul 10.000 membrii si ma mandresc cu asta. La concursurile organizate de noi membri agvps pot participa in aceleasi conditii ca si membrii nostrii fara sa prezinte la intrare in stand carnetul A.P.Banatul.

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de dan cotelici »

Val, nimeni nu contesta drepturile AGVPS.
Dar APCR ar trebui sa inteleaga ca nu poate intoarce in fiecare an, sub diferite pretexte, deciziile luate de cluburi mai ales cand o parte din reprezentantii lor au participat la aceste sedinte.Fara sa-i luam in considerare pe cei care au fost sau vor deveni la un moment dat membri APCR, la "parodie" au participat reprezentantii cluburilor Senzor si Senior + Andrei Vladeanu + Cornel Rosioru.
Care e tema de dezbatere acum?
Ca Rosioru nu a reprezentat corect interesele APCR pentru ca era santajat de Victor Oana?Hai sa fim seriosi!
Ultima oară modificat Vin Noi 27, 2009 23:07 de către dan cotelici, modificat 1 dată în total.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de Vali Vesa »

d p-c scrie: Tot respectul pt. tine Val, dar astea sunt idei comuniste. Decat membru al agvps...
Mai citeste regulamentul CIPS/FIPS ! Echipa Romaniei o inscrie (ca ne place sau nu) AGVPS, ca asociatie afiliata CIPS/FIPS si care reprezinta Romania in CM. Implicit, ca participant in lotul Romaniei pentru CM trebuie sa fi membru al acelei asociatii care a inscris lotul, recte AGVPS!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de Vali Vesa »

Dane,

Ti-am mai spus o data, "mai usor cu pianul pe scari"...

La citate vad ca stai bine...

Chiar nu stii ??? Suna un prieten :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Asociatia cluburilor de pescuit la crap

Mesaj de dan cotelici »

Vali Vesa scrie:
d p-c scrie: Tot respectul pt. tine Val, dar astea sunt idei comuniste. Decat membru al agvps...
Mai citeste regulamentul CIPS/FIPS ! Echipa Romaniei o inscrie (ca ne place sau nu) AGVPS, ca asociatie afiliata CIPS/FIPS si care reprezinta Romania in CM. Implicit, ca participant in lotul Romaniei pentru CM trebuie sa fi membru al acelei asociatii care a inscris lotul, recte AGVPS!
.............daca AGVPS prin reprezentantii sai a ignorat aceasta regula, de ce un pescar de competitie, vine acum sa o sustina obligativitatea inscrierii in AGVPS ?
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”