Boilies decathlon

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Adyure
Mesaje: 36
Membru din: Dum Sep 06, 2015 20:16
Puncte: 0
Localitate: Zalau

Boilies decathlon

Mesaj de Adyure »

A folosit cineva boiliesuri din decathlon, ma refer in special la sacii aia de 10 kg de la carpelan?
In special ma gandesc sa ii folosesc la nadit .

fpirvu
Mesaje: 56
Membru din: Lun Iul 27, 2015 17:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de fpirvu »

Am folosit eu, sunt foarte bune, pentru pescuit recreativ pe balti cu densitate mare isi fac treaba fara probleme. Sunt foarte bune la aruncat cu cobra, sunt niste bile tari si grele. La 100 ron 10kg nu pierzi nimic daca le incerci.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Alin Galbenu »

Merg foarte bine pentru momit. Recomanda aroma de Monster Crab.
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai aici si o varianta ptr nadit autohtona, care functioneaza garantat !

http://www.snz.ro/nada-crap/boilies/boi ... a-6kg.html
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

sorin67bt
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 06, 2013 20:18
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: Boilies decathlon

Mesaj de sorin67bt »

am folosit eu scopex ,merg foarte bine din cobra iar la cirlig cu cite un popap de scopex de 8 sau 10 portocaliu de la senzor deasupra bilei!am ramas destul de impresionat de calitate pret bila!efect destul de bun asupra pestelui mare ori asa am avut eu norocul atunci!am intetes ca au si skuid oktopus pe linga ce am gasit eu in suceava adica capsuna, scopex si monster crab, daca ma lasa vremea miine voi da numai la capsuna sa vad si ce zice !

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Albert »

Allen Besnovich scrie:Merg foarte bine pentru momit. Recomanda aroma de Monster Crab.
Chiar daca nu suntem pe sub-forumul care trebuie intreb si eu: cam ce crezi/credeti ca au in compozitie bilele alea de se vand cu 10 lei/kg?
Nu-s ironic, chiar sunt curios de parerea voastra mai ales ca vad ca au feedback pozitiv.

fpirvu
Mesaje: 56
Membru din: Lun Iul 27, 2015 17:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de fpirvu »

Scrie pe punga exact cantitatile de ingrediente folosite.
Tu cat crezi ca costa kg-ul de boilies daca il faci cu tonele intr-o fabrica cu linie automatizata de amestecare, rulare si ambalare?
Cu siguranta nu 50-60 ron cat costa o bila buna rulata local.

Nu am o punga in fata insa din ce am citit ultima data am fost incantat de mixul folosit. Tine cont ca sunt birdfood-uri, si nu sunt destinate competitiilor unde se nadeste cu fishmeal-uri cu concentratie mare de proteine. Sunt destinate pescuitului recreativ, nadirii masive in zone unde mancarea naturala nu este suficienta pentru pesti.
Poti avea rezultate foarte bune pe lacuri salbatice, rauri (in special daturita constructiei bilei cu nisip/praf de scoica bla bla) sau cum am zis si mai sus in baltile supra populate.

Avatar utilizator
Amandalin
Mesaje: 262
Membru din: Joi Mai 28, 2009 15:14
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Amandalin »

Albert scrie:
Allen Besnovich scrie:Merg foarte bine pentru momit. Recomanda aroma de Monster Crab.
Chiar daca nu suntem pe sub-forumul care trebuie intreb si eu: cam ce crezi/credeti ca au in compozitie bilele alea de se vand cu 10 lei/kg?
Nu-s ironic, chiar sunt curios de parerea voastra mai ales ca vad ca au feedback pozitiv.
Nu cred ca e asa de important din ce sunt facute. Totul e sa fie prinzatoare.
P.S S-a castigat Cupa Rezistentei cu cele de capsuna! :wink:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies decathlon

Mesaj de Albert »

Amandalin scrie:Nu cred ca e asa de important din ce sunt facute. Totul e sa fie prinzatoare.
Cum naiba sa nu fie important? :lol: Sau nah, eu nu cumpar boiles in functie de aroma. Chiar sunt curios ce scrie pe ambalaj si, mai ales, daca produsul corespunde ochiometric, mi-e plina tolba de minciuni de pe ambalaje.
Amandalin scrie:S-a castigat Cupa Rezistentei cu cele de capsuna! :wink:
Asta chiar e irelevant. Dupa cum stim, povestirile despre nade care castiga concursuri sunt asa niste basme de il fac invidios si pe Ispirescu. :)

@fpirvu
Nu e momentul sa discutam despre cat costa un boiles, indiferent cine si unde-l face. Chiar sunt curios daca ce scrie pe ambalaj se confirma si-n teren. Cat despre unde functioneaza boilesu' ,in general,..raspunsul e oriunde, in functie de cat si unde nadesti :lol:

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies decathlon

Mesaj de osc1or »

Am si eu 2 prieteni care pescuiesc cu bilele astea, si au prins ceva peste cu ele...

Ce mi s-a parut cel mai interesant e ca unul din ei a uitat bilele intr-o galeata in apa timp de aproape 1 an, dupa ce au stat acolo erau in aceasi stare, nu se inmuiasera, nu se descompusesera...
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”