Mtx 14 mandrina

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

rinvid2000
Mesaje: 102
Membru din: Lun Mar 24, 2014 11:08
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Mtx 14 mandrina

Mesaj de rinvid2000 »

Salutare ! Sunt posesorul a 4 mtx 14 3.90 inel 50 cumparate online de la domnul Dan Mitranescu. La ultima partida de pescuit am observat ca mandrinele incep sa se miste la trei dintre ele : la doua doar putin iar la una .... roata .... Cautand pe forumul crapmania am gasit urmatorul forum :

http://www.crapmania.ro/forum/comentari ... 14479.html

unde la a treia postare domnul Dan face urmatoarea afirmatie :

// Daca exista o singura mandrina de MTX14 care se misca eu ofer 10 lansete din aceasta gama celui care are aceasta problema !!! //

Vreau de la inceput sa precizez ca nu vreau in nici un fel sa aduc o imagine negativa produselor sau servicilor oferite de domnul Dan Mitranescu dar daca tot se ofera premiul de 10 lansete.... de ce sa nu revendic acest lucru ?

postez o filmare care confirma cele spuse de mine.

https://www.youtube.com/watch?v=109Cvr0ewTI

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de gabi1 »

Pentru o asa recompensa, fac si eu orice mandrina sa se miste, indiferent de brand.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Mtx 14 mandrina

Mesaj de PallBogdan »

Vrei fix 10 sau ajung si 8?

R.R. FISHING TEAM
pescar de competitie
Mesaje: 1379
Membru din: Mie Iun 24, 2009 20:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de R.R. FISHING TEAM »

Si tu crezi tot ce se spune ?
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de gabi1 »

@rinvid2000,
Mai are o provocare Mitranescu: -daca reusesti sa o rupi in dril primesti cado' un Logan!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Tritoiu Dragos »

si inca o chestie....TD-ul nu sta asa bine in mandrina de Mtx 14 inel 40..se misca , probabil mulineta are talpa prea lata...in schimb orice mulineta Shimano sta perfect

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de vasea »

:shock: mai uit si nu pot sa cred :(
Ai curaj!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Dan Mitranescu »

rinvid2000 scrie:Salutare ! Sunt posesorul a 4 mtx 14 3.90 inel 50 cumparate online de la domnul Dan Mitranescu. La ultima partida de pescuit am observat ca mandrinele incep sa se miste la trei dintre ele : la doua doar putin iar la una .... roata .... Cautand pe forumul crapmania am gasit urmatorul forum :

http://www.crapmania.ro/forum/comentari ... 14479.html

unde la a treia postare domnul Dan face urmatoarea afirmatie :

// Daca exista o singura mandrina de MTX14 care se misca eu ofer 10 lansete din aceasta gama celui care are aceasta problema !!! //

Vreau de la inceput sa precizez ca nu vreau in nici un fel sa aduc o imagine negativa produselor sau servicilor oferite de domnul Dan Mitranescu dar daca tot se ofera premiul de 10 lansete.... de ce sa nu revendic acest lucru ?

postez o filmare care confirma cele spuse de mine.

https://www.youtube.com/watch?v=109Cvr0ewTI
Salutare.
Orice corp din univers "se misca", in raport cu altele.
Asa ca premiul de 10 lansete putea fi cerut si fara demonstratii filmate, lund in calcul afirmatia.
Acum, vorbind strict pe subiect, mai am si eu cateva sute de lansete noi, a caror mandrina are acelasi joc fata de blank. Asa sunt ele. Au fost concepute cu un adeziv cauciucat care rezista mult mai bine in timp decat adezivii rigizi.
Termenul de "se misca" se refera la rotirea mandrinei in jurul blankului, nu la o miscare ce nu influenteaza cu absolut nimic parametrii functionali ai lansetei.
Si ca o paranteza, afirmatia mea era facuta dupa circa patru ani de MTX14 pe piata de la noi ( 2012 ) si se referea la momentul acela, moment in care nu am gasit niciun "castigator". :)
Nu am afirmat ca daca "o sa se miste vreodata o mandrina ( roteasca in jurul blankului ), o sa dau premiul". Totusi ... au trecut trei ani de atunci. :)

P.S. Folositi cu incredere lansetele, pentru ca nu au nicio problema. :wink: Asa sunt toate.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Dan Mitranescu »

Tritoiu Dragos scrie:si inca o chestie....TD-ul nu sta asa bine in mandrina de Mtx 14 inel 40..se misca , probabil mulineta are talpa prea lata...in schimb orice mulineta Shimano sta perfect
Nu mulineta are talpa lata, ci mandrina este mica ( de 18 ). La fel sta si Okuma.
P.S. TD-ul sta pe mandrina de 18 exact cum sta orice mulineta Shimano pe mandrina de 20. :D

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Tritoiu Dragos »

Pe mine m-a mirat faptul ca taman Td-ul sa nu stea perfect, taman pe Mtx. Mtx-urile le am cam de un an , de curand am luat si td-urile. Culmea e ca td-urile stau perfect pe Shimano Beastmaster de 3,60, un model mai vechi visiniu. Combinatia naibii :D .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”