Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lbs

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lbs

Mesaj de Staticyoo »

sunt hotarat sa imi schimb vechile lansete ma batea gandul la Shimano xs1 dar acum cu surpriza facuta de Select parca ma pus pe ganduri Deci ca intrebare ce parere aveti de Select cu noile lansete aparute care se merita ? pareri ce ati citit de ele ?
va multumesc astept opinii si pareri

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de petre iulian »

eu am testat ambele modele si sunt bune dupa parerea mea dar la primul concurs o sa le testez mai bine in forja :wink:

Anul asta voi pescui cu ambele modele asa ca daca vreti sa le vedeti live le gasiti la mine in concursuri si le puteti testa :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de Andrei91 »

Daca ai face o comparatie intre ele Iulian, ce ar fi de spus ? Multumesc

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de petre iulian »

Andrei91 scrie:Daca ai face o comparatie intre ele Iulian, ce ar fi de spus ? Multumesc
------------

trebuie sa pescuiesc cu ele la un concurs sa fac o comparatie corecta :wink: ... sa vad cum sunt in drill , cum lucreaza batul ,etc ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de Staticyoo »

se merita diferenta de pret de la 490 la 890 masurat in distanta clar Vigor este mai usoara si mai puternica pe segmentul de varf dar oare se merita diferenta ??? asta e si idea mea sa investesc inca 400 ron in Vigor sau sa raman la Potenza care ar fii mai accesibila la pret

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de arsinel »

petre iulian scrie:eu am testat ambele modele si sunt bune dupa parerea mea dar la primul concurs o sa le testez mai bine in forja :wink:

Anul asta voi pescui cu ambele modele asa ca daca vreti sa le vedeti live le gasiti la mine in concursuri si le puteti testa :wink:
BRAVO breee ,ai mers pe burta! La sedinta sa aduci si tu una sa o analizam putin si noi.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de gabi1 »

Staticyoo scrie:se merita diferenta de pret de la 490 la 890 masurat in distanta clar Vigor este mai usoara si mai puternica pe segmentul de varf dar oare se merita diferenta ??? asta e si idea mea sa investesc inca 400 ron in Vigor sau sa raman la Potenza care ar fii mai accesibila la pret
Orice lucru pe lumea asta "se merita" atat cat esti dispus sa platesti pentru el.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
neicurobert
Mesaje: 212
Membru din: Lun Sep 09, 2013 0:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de neicurobert »

Decât să cumperi niște pârciuri,mai bine iei ceva cu care s-a pescuit și este foarte bun din privinta pescarilor.La banii care sunt poți să iei Velocity sau Beastmaster care de departe sunt modele mult mai reușite la orice capitol! :wink:

danicos
pescar de competitie
Mesaje: 1025
Membru din: Mie Noi 17, 2010 17:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de danicos »

neicurobert scrie:Decât să cumperi niște pârciuri,mai bine iei ceva cu care s-a pescuit și este foarte bun din privinta pescarilor.La banii care sunt poți să iei Velocity sau Beastmaster care de departe sunt modele mult mai reușite la orice capitol! :wink:
Nu as spune ,,parciuri'' ci doar necunoscute si oricum, timpul va decide daca sunt ,,de competitie'' sau nu! Zic si eu, ca doar nu dau cu parul! :D

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Select Baits Potenza 13' 3.75 lbs si Vigor 13' 3.5 lb

Mesaj de ovideli »

Staticyoo scrie:se merita diferenta de pret de la 490 la 890 masurat in distanta clar Vigor este mai usoara si mai puternica pe segmentul de varf dar oare se merita diferenta ??? asta e si idea mea sa investesc inca 400 ron in Vigor sau sa raman la Potenza care ar fii mai accesibila la pret
nu stiu de ce zici tu ca vigor e mai puternica decat potenza.
in descrieri potenza are citez "structura interna din cel mai rezistent carbon, cu actiune progresiv rapida si TC de 3,75lb, recomandata pt cei ce folosesc saculet, pungi PVA", iar vigor-ul are citez " cel mai bun carbon high-modulus low resin, T 300 1k, caracteristicile lui fiind : rigiditatea, greutatea redusa, densitatea mare si pastrarea calitatilor in timp, cu actiune semirapida si TC 3,5lb, perfecta pt pescuit la distanta"
Parerea mea este ca potenza pare "solida sau robusta" daca pot sa zic asa, iar vigorul mai "cu sange-n vene", cel putin asa le vad eu doar din foto si descrieri
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”