Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Dan Mateianu »


Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Bogdan Timis »

Felicitari, dnule Malin!
Sa speram ca pescuitul in Delta Dunarii o sa o ia in directia cea buna!
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
iulius_gherase
Mesaje: 309
Membru din: Mie Dec 12, 2012 19:50
Puncte: 0
Localitate: Botosani, jud.Botosani

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de iulius_gherase »

Big like! Sa speram ca va putea si va avea sustinerea necesara implementarii tuturor ideilor sale!
Bucovina Carp Club
C.M.M.C. 21,425 kg M.V.2

sollo
Mesaje: 108
Membru din: Lun Sep 24, 2012 17:39
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de sollo »

ar fi bine sa se intample o minune in delta ,dar cum la noi nici o minune nu tine mai mult de trei zile ,am mari indoieli ca acest domn va putea schimba multe lucruri in delta dunarii.
Interesele sunt mult prea mari acolo, daca va deranja tare va fi schimbat si el rapid.

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Sionut »

sollo scrie:ar fi bine sa se intample o minune in delta ,dar cum la noi nici o minune nu tine mai mult de trei zile ,am mari indoieli ca acest domn va putea schimba multe lucruri in delta dunarii.
Interesele sunt mult prea mari acolo, daca va deranja tare va fi schimbat si el rapid.

Eu zic sa ne bucuram,pentru ca acest domn este un pescar si un iubitor al deltei. Sunt convins ca va face lucruri bune, sau cel putin va incerca.
CS APS

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de doru_croc »

Sionut scrie:
sollo scrie:ar fi bine sa se intample o minune in delta ,dar cum la noi nici o minune nu tine mai mult de trei zile ,am mari indoieli ca acest domn va putea schimba multe lucruri in delta dunarii.
Interesele sunt mult prea mari acolo, daca va deranja tare va fi schimbat si el rapid.

Eu zic sa ne bucuram,pentru ca acest domn este un pescar si un iubitor al deltei. Sunt convins ca va face lucruri bune, sau cel putin va incerca.
Cand vor citi pesedeii postarile de pe facebook cred ca isi vor musca limba pana la os si o sa-l debarce. Astea nu accepta criticile si nu au interese comune cu cei care vor Delta ceea ce ar trebui sa fie.

"17 martie - Mai ştiţi nava aia fumegândă (sub pavilion german), plină cu deşeuri toxice, care nu era primită în niciun port din lume? Aia care a fost totuşi primită în Constanţa şi nu mai ştie nimeni dacă a mai plecat sau nu, dacă a fost golită sau nu de încărcătură. Nu o să zic acum prin ce colţ de ţară frumoasă au îngropat mişeleşte ciocoii momentului mizeria cu pricina, ci aş vrea să îmi imaginez că am îmbarca pe o nava fumegândă toţi politicienii actuali şi foşti ai României. Parlamentari, politruci din ministere, guvernanţi. Cu siguranţă nava nu ar fi primită în niciun port din lume. Aşa că i-am lua tot noi înapoi, pe la Constanţa."

"27 februarie - În Delta Dunării a fost implementat postulatul domnului Dragnea enunţat la întâlnirea cu primarii pesedişti: DISTINCŢIA DINTRE LEGALITATE ŞI OPORTUNITATE. Acum două săptămâni preşedintele asociaţiilor de pescari profesionişti din Delta anunţă că prohibiţia stiucii va fi amânată, deoarece este pod de gheaţă. Cu toţii ştim că ştiucă este pescuită pentru icre (peste 200 lei/kg) fără probleme SUB GHEAŢă. Astăzi în Delta Dunării gheaţă s-a topit, dar prohibiţia la ştiucă nu a intrat în LEGALITATE pentru a nu afecta OPORTUNITATEA unor braconieri şi cherhanagii de a câştigă în continuare câteva sute de mii de euro din decimarea efectivelor de ştiucă din Rezervaţie."

Credeti ca vor trece cu vederea opiniile lui Malin? Eu cred ca nu
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de tai_pan28 »

Eu cred ca spune lucrurilor pe nume si tot respectul pentru asta. E greu sa rupi norii de unul singur dar am incredere ca va incerca sa schimbe lucrurile in bine.
Adevarul este ca e rusinos ce genocid se face in Delta in perioadele de prohibitie. Pe de alta parte autoritatile nici nu se preocupa sa ofere alternative localnicilor in incercarea de a reduce braconajul si nu dispun de fondurile necesare alocate pentru a putea face o supraveghere cat de cat a zonelor uzuale unde se braconeaza. De ce, cine si din ce motive nu aloca aceste fonduri cred ca ar trebui sa fie una din prioritati.
Adrian
Friends Carp Team

sollo
Mesaje: 108
Membru din: Lun Sep 24, 2012 17:39
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de sollo »

:arrow: :arrow:
sa fie intr un ceas bun si sa poata face ceva bun pentru tot ce inseamna Delta,
am spus ca va fi greu pentru el pentru ca la noi tocmai cei pusi sa apere anumite valori ,nu le apara ce sunt primii care se infrupta din ele.
padurarul vinde padurea ,politistul inchide ochii si intinde mana , politicianul considera ca are lucruri mult mai importante de facut decat sa se ocupe de ape si paduri, si uite asa incet dar sigur ,,ne taiem craca de sub picioare,,.

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de danutlupu »

Cea mai eficienta medota ca sa distrugi ceva, e sa lucrezi din interior. Speram sa functioneze calul troian.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Malin Musatescu de la F&H numit guvernator al Deltei

Mesaj de Albert »

Ma bucur, in sfarsit un om care chiar ar putea sa faca ceva.
Ma mai bucur ca nu stiu hipserii care s-au exictat la prajitu' de Mihaiu care-i treaba cu Malin. El chiar pare genul care sa se ia la tranta cu cei care-si bat joc de Delta de zeci de ani. Sper sa si reuseasca sa miste ceva..orice.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”