Pareri rod-pod hakuio inox 145

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Costi Codorean
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2019 18:32

Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Costi Codorean »

Buna ..as dori sa achizionez un rod-pod si m-am gandit la rod-podul hakuio inox 145 .A mai achiziționat cineva acest rod-pod ?..ce pareri aveti despre el .? Multumesc...

Cristian Maier
Mesaje: 64
Membru din: Dum Apr 01, 2018 16:16
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Cristian Maier »

Da, am avut eu, după Fox horizon duo si Fox Ranger mk1 am luat de la Dan Mitranescu Hakuyo inox. Foarte stabil, greu si rigid, in sfârșit un rodpod pe care poți sa pui liniștit lansetele. L-am înlocuit ulterior cu Meccanica Vadese care este mult mai versatil și il poți muta din mers și pune la loc (de exemplu cand vrei sa faci loc pe ponton să arunce cineva cu lanseta) fără cel mai mic deranj. Dacă ar fi să dau faliment 😀, aș reveni la Hakuyo, care dacă nu ma înșel, este inspirat din Carp Spirit No limit https://marelepescar.ro/rod-pod-carp-sp ... sturi.html

Costi Codorean
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2019 18:32

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Costi Codorean »

Multumesc pt raspuns ..

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de eugen dragnea »

Am Stylpod Prowes aproape identic cu Hakuyo si i-am luat cadou unui prieten un Hakuyo cu picioare suplimentare dar din pacate nu se ridica la nivelul originalului:picioarele suplimentare sunt mai scurte,corpul este mai scurt,finisajele nu erau complete...dar daca te uiti ca este la jumatate de pret parca nu mai conteaza ca ai pus mana pe pila sa iei bavurile...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Mar Mar 10, 2020 22:15
Am Stylpod Prowes aproape identic cu Hakuyo si i-am luat cadou unui prieten un Hakuyo cu picioare suplimentare dar din pacate nu se ridica la nivelul originalului:picioarele suplimentare sunt mai scurte,corpul este mai scurt,finisajele nu erau complete...dar daca te uiti ca este la jumatate de pret parca nu mai conteaza ca ai pus mana pe pila sa iei bavurile...
O sa aduc personal modelul, cu imbunatatiri, de la finisaje si pana la lungimi. Trebuie sa apara in primavara asta.
Aproximativ acelasi pret.

Costi Codorean
Mesaje: 23
Membru din: Dum Apr 14, 2019 18:32

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Costi Codorean »

Atunci am sa mai astept .poate o sa ma anuntati dl Dan Mitranescu cand o sa-l primiti pe stoc . Sau faceti o postare pe facebook...Multumesc anticipat ...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Dan Mitranescu »

Costi Codorean scrie:
Mie Mar 11, 2020 0:28
Atunci am sa mai astept .poate o sa ma anuntati dl Dan Mitranescu cand o sa-l primiti pe stoc . Sau faceti o postare pe facebook...Multumesc anticipat ...
Am sa anunt cand le primesc.
Multumesc si eu.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de Sorin Daringa »

Fără sa se supere Dan, am avut rod-podul și ruginește. Da ai citit bine. Apar pete de rugina dacă sta în ploaie sau e roua puternica dimineața. L-am vândut și mi-am luat stylopod de la Prowessvarianta de 160cm desfăcut, care este net superior.
Imagine

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de pilbak levente »

Sorin Daringa scrie:
Joi Apr 09, 2020 8:17
Fără sa se supere Dan, am avut rod-podul și ruginește. Da ai citit bine. Apar pete de rugina dacă sta în ploaie sau e roua puternica dimineața. L-am vândut și mi-am luat stylopod de la Prowessvarianta de 160cm desfăcut, care este net superior.
Si inoxul este de mai multe feluri .
Eu am unul Daiwa si unul Anaconda si ambele au urme de rugina ,le-am tras pe pasla si au disparut :lol:

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Pareri rod-pod hakuio inox 145

Mesaj de shahjaban »

Si eu am inlocuit un ax la motorul termic de barca, am pus unul de inox si a ruginit si ala .... Si eu l-am polisat la pasla dar nu s-a curatat complet ... Pilbak Levente are dreptate .... totusi mi se pare putin ciudat :D (vorbesc de un ax exterior care ajuta la reglarea inclinatiei motorului pe barca ).
Dragos C. - Brasov

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”