Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

bogdan crap
Mesaje: 46
Membru din: Joi Oct 21, 2010 19:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de bogdan crap »


clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de clabuc »

barbarie si lasitate

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de mircea62 »

:oops: S-o putea si C&R ??? :lol: :lol: :lol:
Mircea B.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de doru_croc »

Genul asta de pescuit il promova Victor Tarus pe la inceputurile revistei "Pescar...repetent" :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
miclea cristian
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Feb 16, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: arad
Contact:

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de miclea cristian »

Nasol de tot!
"Cea mai analta datorie a omului este de a cruta animalele de la cruzime"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de Val »

Sa nu fim atit de aspri si de fatarnici cu alte zone ale globului . In SUA invazia cteno pe Missisippi si in Marile lacuri este un fenomen atipic - care afecteaza drastic fauna si flora locala cu mari implicatii in ecosistem . Sigur ca de la a a incerca sa starpesti un peste "invazionist" si pina la a face misto la modul cum se arata in filmuletz e mare diferenta . Dar "red-neck"-sii americani au multele altele in istorie ( gen populatia nativa americano-indiana , etc ) , asa ca asta e ultima lor grija ! In plus atentie ! - ei nu maninca crap , indiferent de specie . Am vazut pe Discovery un reportaj in care pentru a fructifica intr-un fel resursa piscicola nedorita , au construit o fabrica de faina de peste ... din care fac pelete si le dau la porci . Se apara cum pot si cit ii duce mintea . Problema este extrem de serioasa , dar au si ei nebunii lor ...
Hai sa ne gandim si la noi , apropo de platica pe baltile de crap .......

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de marin laurentiu »

Val scrie:Sa nu fim atit de aspri si de fatarnici cu alte zone ale globului . In SUA invazia cteno pe Missisippi si in Marile lacuri este un fenomen atipic - care afecteaza drastic fauna si flora locala cu mari implicatii in ecosistem . Sigur ca de la a a incerca sa starpesti un peste "invazionist" si pina la a face misto la modul cum se arata in filmuletz e mare diferenta . Dar "red-neck"-sii americani au multele altele in istorie ( gen populatia nativa americano-indiana , etc ) , asa ca asta e ultima lor grija ! In plus atentie ! - ei nu maninca crap , indiferent de specie . Am vazut pe Discovery un reportaj in care pentru a fructifica intr-un fel resursa piscicola nedorita , au construit o fabrica de faina de peste ... din care fac pelete si le dau la porci . Se apara cum pot si cit ii duce mintea . Problema este extrem de serioasa , dar au si ei nebunii lor ...
Hai sa ne gandim si la noi , apropo de platica pe baltile de crap .......

si nu numai in SUA...in australia,bowfishingul se practica de ani de zile...si acolo crapul comun reprezinta inamicul nr 1 in apele publice..chiar a fost data o lege,privitor la pescuitul spotiv: orice crap comun prins si ...ELIBERAT iti atragea automat o amenda de 100 dolari...asa ca...fiecare cu sistemul lui de valori...
val,ca esti si vanator...cum era cu ciorile,pe timpul lui ceausescu?...nu stiu daca mai e valabila si azi...ptr fiecare pereche de picioare de cioara primei un ...cartus :wink: ...problema era ca tragand cu alice si cioara avand un penaj destul de dur,nu toate ciorile care cadeau erau si...moarte...asa ca le legau si le insirau pe drum apoi treceau cu tractorul peste ele...e o chestie reala ,am asistat live la asa ceva...probabil d-asta nici nu am pus in viata mea mana pe o arma de vanatoare...ma rezum la vanatoarea virtuala :lol: :lol: :lol: unde sant char f tare :D :D :D ...apropo ca e iarna lunga...ptr cei interesati va dau un link,cu cel mai tare si realistic simulator de vanatoare...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de Lao »

Val, nu cumva e vorba despre novac si nu ten? Parca de curand am vazut un reportaj pe discovery....

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de danielcotoz »

imi place stilul lor si chiar as dori sa "pescuiesc" astfel vreo 2-3 pescari de astia si sa fiu in trend as pescui C&R ca doar ..........si as folosi si ceva sare pe post de dezifectant.

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Pescuit si vanatoare "LA CRAP"

Mesaj de danielcotoz »

http://www.youtube.com/watch?v=yslbUBaB ... re=related
multe lacuri ar fi incantate cu o populare cu astfel de exemplare

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”