Reduceri de sezon la Total Fishing

Moderator: danr

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de Claudiu Garlea »

Buna ziua,


@ cristialex

Tocmai ce am spus mai sus ca daca este vorba de produsele Fox, acestea s-au scumpit in data de 30.10, fara nici o urma de legatura cu perioada de promotii ce urma in magazinul TotalFishing.

@ Okd.

Intr-adevar si produsele Wychwood s-au scumpit in ultima luna, dar acestea trebuiau sa se scumpeasca cu 2 luni inainte ... dar fiind ocupati cu mutarea, acestea au avut de asteptat pana la implementare.


Toate cele bune!

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de danr »

salut,
la modul pur informativ, de exemplu fox
furnizorul a crescut preturile incepand cu 1 noiembrie
va poate confirma acest lucru reprezenantul fox in romania, andrei popescu ( toto), care este prezent pe acest forum
vorbim de approx 5 % crestere
acum la totalfishing reducerea pe fox este de approx. 20 %, respectiv 10 % pe site si 10 % in cont
aceeasi reducere si la wychwood...

numai bine !

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

Sunt client al magazinului dvs. La unele produse preturile sunt mult mai mari ca pe afara, in special Fox si Shimano.De ce afara la Fox nu a fost nici o majorare si sunt preturi cu 15% mai mici ca la dvs?Nu cumva este castigul intermediarului care aduce marfa in Romania?Eu asa cred si nu inteleg la asemenea nivel de ce nu puteti fi importatori directi si nu revanzatori.La Walterland in Budapesta pretul la Fox este cu 15% mai mic.De ce?

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3753
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de odoctee »

dedeciu mihai-paul scrie:Sunt client al magazinului dvs. La unele produse preturile sunt mult mai mari ca pe afara, in special Fox si Shimano.De ce afara la Fox nu a fost nici o majorare si sunt preturi cu 15% mai mici ca la dvs?Nu cumva este castigul intermediarului care aduce marfa in Romania?Eu asa cred si nu inteleg la asemenea nivel de ce nu puteti fi importatori directi si nu revanzatori.La Walterland in Budapesta pretul la Fox este cu 15% mai mic.De ce?

Pentru ca suntem de mana a doua.
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de danr »

destul de concis spus

nu stiu daca am eu raspunsul exact, dar cred ca in mare tine de faptul ca Romania este o piata foarte mica, destul de irelevanta pentru unele din marile branduri
in consecinta, fie au politici diferite fata de teritoriile irelevante, fie e vorba pur si simplu doar de volumele minuscule generate la noi in tara
nu ne putem compara cu englezii sau nemtii nici pe departe, si pe cale de consecinta ne trateaza ca atare
ref la Shimano, in vest se ocupa direct, la noi activeaza printr-un distribuitor, asta spune tot

referitor la FOX si walterland
in primul rand va asigur ca suntem importatori directi, si un client de prima mana la Fox !
m-am uitat pe walterland in fuga la cateva produse, si lucrurile nu par a fi asa
http://www.walterland.net

de ex, Bivvy Table Carp CAC053
la ei 61 euro
la totalfishing 57 euro
cu reducere 10 % disponibila standard in contul online sau in magazin pe cardul de fidelitate - 51.3 euro
cu reducere cumulata actuala - 46 euro
plus livrare gratuita la totalfishing

alt produs, Warrior Compact Arm Chair CBC044
la ei 74 euro
la totalfishing 62 euro
cu reducere 10 % disponibila standard in contul online sau in magazin pe cardul de fidelitate - 56 euro
cu reducere cumulata actuala - 50 euro
plus livrare gratuita la totalfishing

sunt branduri si branduri si situatii si situatii
s-au mai reglat multe in ultima vreme, si se vor mai regla, pe masura ce vom deveni mai relevanti ca piata

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de Sigi »

Gasesc faina de ficat la voi?

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de Claudiu Garlea »

Buna ziua,

Momentan Faina de Ficat, nu se regaseste in portofoliul nostru.
Vom reveni cu detalii in curand.

okd
Mesaje: 49
Membru din: Joi Aug 31, 2017 16:44
Puncte: 0
Localitate: Targu Mures

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de okd »

okd scrie:eu am urmarit mulinetele Wychwood , acum aproximativ o luna s-au scumpit iar acum este reducere la ele dar cu pretul putin peste cat au fost !
si nu cred ca le-au scumpit furnizorii acum o luna din moment ce la magazinele externe a scazut pretul la ele, sunt la sale !
nu am nimic cu magazinul, dar in opinia mea, black friday la noi e 90% teapa !
trebuie sa revin cu o recapitulare:
- cu aproximativ o luna inainte de BF-ul magazinului TF, mulinetele respective s-au scumpit cu aproximativ 15%
-de BF-ul magazinului TF, se afiseaza promotie la ele cu reducere 10%
-acum sunt afisate cu reducere 20%

Concluzie: reducerea reala de acum este de 5% , iar jonglarea pretului din perioada respectiva este cel putin neetica

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de danr »

salut,

din 200 de brand-uri s-au scumpit fox si leeda wychwood
ele atat vor costa, nu este o jonglare
unii furnizori dau preturile 2018 incepand din octombrie, altii in noiembrie/decembrie
astia au fost primii, din zeci de furnizori pe care ii avem

apoi, toata luna noimebrie, aproape toate produsele, zei de mii, au fost in promotie, 10-30%
o luna de zile
mie mi se pare ca ar fi de apreciat, lucru care s-a vazut de altfel in vanzarile foarte mari din aceasta perioada

numai bine !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Reduceri de sezon la Total Fishing

Mesaj de gabi1 »

okd scrie:
okd scrie:eu am urmarit mulinetele Wychwood , acum aproximativ o luna s-au scumpit iar acum este reducere la ele dar cu pretul putin peste cat au fost !
si nu cred ca le-au scumpit furnizorii acum o luna din moment ce la magazinele externe a scazut pretul la ele, sunt la sale !
nu am nimic cu magazinul, dar in opinia mea, black friday la noi e 90% teapa !
trebuie sa revin cu o recapitulare:
- cu aproximativ o luna inainte de BF-ul magazinului TF, mulinetele respective s-au scumpit cu aproximativ 15%
-de BF-ul magazinului TF, se afiseaza promotie la ele cu reducere 10%
-acum sunt afisate cu reducere 20%

Concluzie: reducerea reala de acum este de 5% , iar jonglarea pretului din perioada respectiva este cel putin neetica
Black Friday...a la românica.

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”