S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Moderator: danr

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de bogdan5 »

zzero scrie:Domnu Bogdan esti cumva un pupincureci !?... nu crezi ca esti prea frustrat ?
nu te mai agita ca se rupe ceva in tn ... :))

Citeste-ti motoo-ul si intelege-l apoi ai putea sa incepi sa gandesti ...macar putin ...:D
Vezi cum o cauti?
Esti doar un PROST de duzina, altii au si putin umor.Asta e, ramai in pod la uscat.
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

zzero
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 26, 2016 18:30
Puncte: 0
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de zzero »

Usor cu amenintarile ( asta da dovada de slabiciune nu de fortza)

Eu am deschis un subiect cu alta natura si tu ai inceput cu jignirile ...
Esti cumva Dumnezeu ? (daca da , atunci sa stii ca imi e frica )








"Nu scrii pentru ca ai ceva de spus, ci pentru ca vrei sa spui ceva"
Cioran

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de bogdan5 »

@ O,
Cand ai venit tu de la jud.Valcea la Bucuresti trebuia sa iei o piatra-n gura(asa fac toti semidoctii).
Inainte sa intri la T.F te-ai pieptanat, sa nu te vada ca ai ciunga in par?!
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2006
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de Claudiu Garlea »

Domnule zerro,

Nu stiu exact despre ce este vorba (nu am fost saptamana asta la magazin). Insa sunt sigur ca exista o neintelegere. Dar pentru a beneficia de garantie, in primul rand produsul trebuie sa ajunga la noi in magazin (fie predare personala, fie prin curier) impreuna cu factura sau bonul fiscal.
Am rugamintea sa sunati luni la magazin, dupa ora 10:00 si sa cereti cu Mugurel Adascalitei. Explicandu-i situatia.

Vorbind despre un counter la 69lei, mai mult ca sigur este cel din link-ul de mai jos. Toate produsele care se gasesc in magazin, sunt listate pe site. Iar preturile sunt cele recomandate de catre importator.

http://www.totalfishing.ro/counter-cormoran-p-7382.html





Va repet, ca nu stiu despre ce este vorba nefiind saptamana asta la magazin.
O seara placuta!

zzero
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 26, 2016 18:30
Puncte: 0
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de zzero »

Aceeasi atitudine d-le Bogdan5...slabut, ff slabut

Credeti-ma, problema sta fix invers...
Sa nu cumva sa nu luati o piatra in gura si este foarte important sa va pieptanati cand intrati in Valcea...



Eu zic sa incetati ca a-ti epuizat toate cuv jignitoare si imi dau seama ca sunteti limitat...


Pt domnul Claudiu Garlea , mentionez ca nu ma mai intereseaza nimic legat de Total Fishing.
Am sunat , am incercat sa gasimo o solutie, nu se poate , asta e...

Faceti o socoteala :

20 ( prosti ca mn cum spune d-l Bogdan ) x 2 mii ron la 6 luni = ...

Va multumesc !

Mugurel A.
Mesaje: 74
Membru din: Joi Noi 07, 2013 20:29

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de Mugurel A. »

zzero scrie:Te duci cu toata increderea in magazinul fizic de la Total , faci achizitii de mii de lei , bineinteles la indrumarea baietilor amabili din magazin , ( iao peasta , nu pe aia , aia e mai buna , aia merita ) si cand ajungi acasa , dupa ce te apuci sa folosesti produsele ( un contor fir , pt ca asta e buba ) al dracu cu masa de contor nu apuc sa bag firu decat pe o mulineta si crapa....

Ma uit pe site , nu il gasesc , in schimb il gasesc la alte 2-3 magazine dar : stupoare la jumatate de pret ...

Sun la Total si baietii amabili care ma ajutasera cu ceva tp in urma sa cotizez calumea , si cu toata increderea ... se transforma...

solutii :

trimite contorul pe curier (25 ron aprox )
asteapta sa vina de la garantie (2-3 sapt )
il trimitem la tn (25 ron )

contorul valoreaza 69 ron la Total ...35 ron la alte magazine acelasi produs.

Nu au vrut sa le fac o comanda , sa imi puna un contor , le trimiteam pe al meu stricat ramburs si se descurcau ei cu garantia...

Nu-i asa ca daca nu aveau harfe ... la comenzi de 2-3 mii de lei nu mai faceau fente pt 69 ron (dublati ) ???

PS: Sunt curios daca o sa fie sters direct acest subiect ...

Stima !!!
Buna ziua ,
In primul rand va multumim ca ati vizitat si cumparat produse de la Total Fishing . Asa cum am discutat si telefonic ,pentru orice produs ,indiferent de pret ,care beneficiaza de garantie, exista o legislatie si niste proceduri care trebuie urmate oriunde si prin urmare si la Total Fishing .
Din pacate aceste proceduri nu functioneaza dupa principiul ,,le trimiteam pe al meu stricat ramburs si se descurcau ei cu garantia...''
Daca produsul defect ajunge la Total Fishing insotit de de bonul de cumparaturi sunt sigur ca problema va fi remediata .
Va multumim .

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Eu nu cred sa nu existe intelegere la magazin, baietii au fost foarte intelegatori si au rezolvat toate problemele.Multumesc inca odata pentru tot sprijinul acordat
ImagineImagine
BÂZ

Mugurel A.
Mesaje: 74
Membru din: Joi Noi 07, 2013 20:29

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de Mugurel A. »

Ma uit pe site , nu il gasesc , in schimb il gasesc la alte 2-3 magazine dar : stupoare la jumatate de pret ...
Buna ziua,

Am cautat acest produs pe site-uri si este acelasi pret peste tot . Va rugam sa ne spuneti unde ati gasit gasit acest produs la un alt pret .
Va multumim .

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de Genes Florin »

Mugurel A. scrie:Ma uit pe site , nu il gasesc , in schimb il gasesc la alte 2-3 magazine dar : stupoare la jumatate de pret ...
Buna ziua,

Am cautat acest produs pe site-uri si este acelasi pret peste tot . Va rugam sa ne spuneti unde ati gasit gasit acest produs la un alt pret .
Va multumim .
Băiatul face confuzie cu, cele din dragon.
Balta Puiesti

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S-au smecherit ( echipa de la Total fishing )

Mesaj de dancalinescu »

Cu siguranta a fost o neintelegere pe undeva. Ce e deranjat totusi e atitudinea unora care sar sa transeze un om (in loc sa il ajute) care se plange de magazinul de la care a cumparat un produs. La magazine vanzatorii sunt si ei oameni si sunt supusi greselilor ca oricare dintre noi. Nu trebuie transat nimeni, nici clientul, nici reprezentantul magazinului. Trebuie cautata o solutie de compromis. :) Sa impaci si pestele si rama. :lol:

@Claudiu si Mugurel: Ar trebui sa le impartiti acadele "fanilor" care va iau apararea pe aici. :lol:

Pana la urma eu unul am inteles ca omului nu i-a convenit ca in cazul problemelor de garantie el a trebuit sa suporte toate costurile de curierat?
Daca am inteles eu bine, da, intradevar e un lucru cam urat. Din pacate multe magazine practica asta.
Doar unele din magazinele foarte mari , pe considerente de imagine, suporta ei curieratul la garantie. (Emag parca).

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”