Seriozitate

Moderator: danr

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Seriozitate

Mesaj de catalinSM »

Bai frate va mai bateti joc de astia care nu sunt din Bucuresti?
Subiectul bataii de joc - Lanseta Shimano Beast Master BX 13' 3,5lb 2 buc. trimis rupt la prima lansare din Satu Mare si cocoana aia a voastra de la garantii

Florin Marcus
Mesaje: 516
Membru din: Sâm Feb 18, 2012 21:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Seriozitate

Mesaj de Florin Marcus »

Salut, si eu sunt din SM dar stau in București si am avut o problema cu un rodpod Fox Ranger, oamenii s-au comportat impecabil, am așteptat pana a venit piesa din Anglia prin importatorul Fox( bigfish) dar ei chiar s-au agitat, deci cred ca este vb despre un produs defect, nu rea vointa a celor de la Total, dacă i-ai cunoaște personal ți-ai schimba părerea.

Numai bine,
Florin Marcus

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Seriozitate

Mesaj de viper28 »

Si eu am avut probleme cu o mulineta noua. Nici nu am pus fir pe ea si deja s-a defectat. Am mers cu ea si cu bonul la magazin. S-a verificat si apoi mi s-a schimbat. Probabil a avut vreun defect de fabrica. In 10 min treaba s-a rezolvat. Nu au mai avut modelul pe stoc, dar am dat o diferenta si am luat alt model, dar o marime mai mare, mai exact am schimbat o OKUMA DISTANCE CARP PRO cu OKUMA DISTANCE INTEGRATOR 80.
Numai cuvinte de lauda la modul cum s-au comportat si au rezolvat situatia.

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Seriozitate

Mesaj de Ciuchi »

catalinSM scrie:Bai frate va mai bateti joc de astia care nu sunt din Bucuresti?
Subiectul bataii de joc - Lanseta Shimano Beast Master BX 13' 3,5lb 2 buc. trimis rupt la prima lansare din Satu Mare si cocoana aia a voastra de la garantii
Ai incercat sa iei legatura cu magazinul si sa rezolvi problema inainte sa postezi supararea aici?
Iti inteleg perfect dezamagirea, dar sincer, nu cred ca lanseta a fost trimisa rupta de un asemenea magazin.
La cum umbla agentii curierilor cu pachetele, cel mai probabil a fost afectata in timpul transportului.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Seriozitate

Mesaj de Alin Galbenu »

Probabil ca nu a sunat, din comoditate a intrat direct pe forum.
Asteptam inițiatorul topicului sa revină cu mai multe detalii pentru ca, nu prea are logica ultima parte a frazei..
Imagine

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Seriozitate

Mesaj de catalinSM »

Pai daca nu sunam mai stiam de cocoana de la garantii?

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Seriozitate

Mesaj de zfcristian »

catalinSM scrie:Pai daca nu sunam mai stiam de cocoana de la garantii?
Daca discutia cu doamna de la garantie a fost exact cum e cea de aici de pe forum e clar de ce nu ti-ai rezolvat problema .
De ce esti zgarcit cu vorbele, nu costa extra daca explici detaliat ce s-a intamplat

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Seriozitate

Mesaj de catalinSM »

Detalii:
miercuri merg la pescuit, dau jos eticheta, prima lansare, pac bătu.
joi nu sun ca a fost 1mai, sun vineri si le spun problema ca e rupt primul tronson deasupra spigotului.
sâmbătă pun bătu la curier spre București.
mă suna marti cocoana de la garantii ca a ajuns batul cu cotorul rupt pastilele sărite coletul desfacut si ca sigur s-a trecut cu masina peste el. Mă duc la firma de curierat mă cert cu aia, aia isi trimit agentul la total fising si aia spun ca nu e nici o problema, coletul a fost in regula.
întrebări:
1. De ce au primit coletul daca a văzut ca este desfacut si sunt alte probleme decât primul tronson?
2. De ce drac nu suna după aproape o săptămână sa dea o explicație?
cam lunga postarea dar astea sunt delaliile.
mi-a rămas si acum in minte treaba cocoanei cu cotorul firar mama lui al drac de cotor.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Seriozitate

Mesaj de zfcristian »

Am patit si eu la fel cu un beast master , 4 noi , prima iesire pe balta arunc 1,2 la al treilea s-a rupt de deasupra mufarii
Am mers cu el la Totalf si a fost schimbat pe loc
Nu stiu ce sa iti spun mai mult
Din punctul meu de vedere toata stima pentru TF

catalinSM
Mesaje: 309
Membru din: Dum Ian 26, 2014 15:22
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Seriozitate

Mesaj de catalinSM »

Eu nu prea am avut posibilitatea sa îl duc personal.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “TOTAL FISHING”