TRANSALPINA

Aici va invitam sa discutam despre locurile in care ne-am petrecut concediile, chiar daca nu au legatura cu pescuitul. Asa vom crea o baza de date, cu locatii recomandate sau nu, de care vor beneficia toti utilizatorii acestui forum.
Calatorie placuta!

Moderatori: gor965, Adi Forest

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de miyagi »

Deci, Beeeeei! M-ati sedus si m-ati lasat! Am la dispozitie Miercuri si Joi. Unde ma duc si ce fac?
Urban culture.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TRANSALPINA

Mesaj de stefanmuraru »

http://www.transalpina.biz/

tot ce iti trebuie.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de miyagi »

stefanmuraru scrie:http://www.transalpina.biz/

tot ce iti trebuie.
Multam Stefane. Mi-a fost de folosinta. Am mai gasit pe net si alte informatii si m-am luat dupa ele. Cica de la Nord la Sud e mai spectaculos si cam asa a fost. Am plecat pe ruta Transfagarasan-Balea-Talmaciu-V. Sadului-Paltinis-Gura Riului-Tilisca-Dobra-Baraj Tau-Transalpina catre Runca.
Da` bine frate ca am ajuns acasa. Jur ca nu mai fac traseul asta cum l-am facut acum decat pe motocicleta sau cu sofer.
Sint rupt. Am facut si un circuit offroad de 55 km, din Valea Sadului, peste Cindrel pana in Paltinis :evil: . De la Paltinis a trebuit sa scot maceta din portbagaj ca am avut "companie". Un Sharan rosu cu numar de SB. Capcane. Atentie la receptioneru` ala pervers de la Paltinis. Iulian il cheama.
De la Runca m-am dus la "muieri". Cei de peste 100 de kile sa ia laxative ca-i de mers in patru labe, cu relativitate.
CEL MAI IMPORTANT!
Nu va zgarciti frate si bagati carburant aditivat daca vreti sa nu va tocati ambreiajele. Mai ales daca aveti dizeluri sub 130 CP. E aerul sarac si nu intretine arderea interna indeajuns de bine, aveti senzatia de pana, iar compresia e diminuata.
Altfel. Lacul ala de la primul popas de pe Transalpina care e in pozele lui Vlad era secat. Nu Oasa. Barajele sunt cu cel putin 20-30 de metrii sub nivelul hidrografic. Barajul Tau`chiar cu 50 de metrii sub cota. Asta aflata de la seful de tura de la Hidroelectrica.
Drumul e destul de rau de la Dobra pana la iesirea in Golul Alpin.
N-am apucat sa mai ajung la "Colt de rai" asa ca Joi si Vineri voi fi in Delta ca m-am intors nepescuit.
Restul ma mai intrebati.
Ultima oară modificat Joi Sep 13, 2012 23:38 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: TRANSALPINA

Mesaj de odoctee »

frumos ai grăit maestre, te felicit pentru peripeții :D
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de miyagi »

odoctee scrie:frumos ai grăit maestre, te felicit pentru peripeții :D
Mersi Adi. Vezi ca Joi si Vineri dau o fuga pe la Maliuc unde pun pneumatica la apa si-mi vad niste prieteni cu care o sa fac si borsu` si apoi vad pana unde o sa bananai cu 8CP.
Urban culture.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: TRANSALPINA

Mesaj de odoctee »

miyagi scrie:
odoctee scrie:frumos ai grăit maestre, te felicit pentru peripeții :D
Mersi Adi. Vezi ca Joi si Vineri dau o fuga pe la Maliuc unde pun pneumatica la apa si-mi vad niste prieteni cu care o sa fac si borsu` si apoi vad pana unde o sa bananai cu 8CP.
vezi sa nu uiti sa treci pe la arbdd sa-ti iei permisele ca umbla baietii ... :wink:
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de miyagi »

odoctee scrie:
miyagi scrie:
odoctee scrie:frumos ai grăit maestre, te felicit pentru peripeții :D
Mersi Adi. Vezi ca Joi si Vineri dau o fuga pe la Maliuc unde pun pneumatica la apa si-mi vad niste prieteni cu care o sa fac si borsu` si apoi vad pana unde o sa bananai cu 8CP.
vezi sa nu uiti sa treci pe la arbdd sa-ti iei permisele ca umbla baietii ... :wink:
Da, corect. Niciodata n-am fost fara acte in regula in Delta si nici n-am de gand sa creez vreun precedent.
Multam ca mi-ai amintit.
Urban culture.

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de Decebalus »

Sa iti iei si maceta cu tine...nu se stie niciodata ce ciulini iti cresc prin barca :lol: :lol:
SpritZCarp

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de miyagi »

Decebalus scrie:Sa iti iei si maceta cu tine...nu se stie niciodata ce ciulini iti cresc prin barca :lol: :lol:
Nu-mi lipseste nici pe stadion :mrgreen: la cati intalnesti prin tribunele de la peluze.
Exceptand pe Haldan unde nu vreau sa intinez memoria unui mare sportiv.
Urban culture.

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TRANSALPINA

Mesaj de Decebalus »

Mersi Adi. Vezi ca Joi si Vineri dau o fuga pe la Maliuc unde pun pneumatica la apa si-mi vad niste prieteni cu care o sa fac si borsu` si apoi vad pana unde o sa bananai cu 8CP.[/quote]
vezi sa nu uiti sa treci pe la arbdd sa-ti iei permisele ca umbla baietii ... :wink:[/quote]
Da, corect. Niciodata n-am fost fara acte in regula in Delta si nici n-am de gand sa creez vreun precedent.
Multam ca mi-ai amintit.[/quote]



Vezi sa nu te razbuni pe ala cu mustata alba si barca verde de vine sa dea amenzi pe sfantu gheorghe pentru campat.
Un mosulet agasant,cand am fost eu pe acolo erea sa-i dau un plumb in barca :lol:
Fire intinse :!:
SpritZCarp

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TURISM - Destinatii pentru vacante”