POLEMICA BALTA BUNGET

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de cioara »

Bungetul are peste ! Cum o administreaza si cine se ocupa de aceasta balta e treaba lor. Tu Dane,in afara ca esti prieten cu baietii astia,ce vrei sa spui?Ce vrei sa dovedesti?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de RazvanG »

Imi cer scuze ptr postarea de mai sus ,este parerea mea personala pe care o sustin si eventualele critici care vor veni sunt dispus sa le accept.
O seara buna.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de bogkba »

Lao scrie:In afara de marinita care mai stie sa scrie si sa se exprime, dar are un caracter dubios, restul care ridicati osanale bungetului in frunte cu snobul si taranusul de caba, mai treceti pe la scoala si mai cititi un indreptar al bunelor maniere, ca stati tare prost la acest capitolul. Asta daca vreti sa va mai bag in seama, daca nu, il chem pe gunoierul de capul strazii, cu el va intelegeti mai bine. :lol:
Inca o data caba isi da arama pe fata cu aere de taran smecher expirat care pozeaza in baiat bun. :P
In rest bateti campii cu gratii cu pestele din baltoaca si camerele de luat vederi care sunt puse la misto ca vezi doamne ce peste are (puta ciobanului) sa nu-l fure saracii pescari platitori...Pana la urma duceti lipsa cu de toate, si de peste si de pescari si de bun simt..
Marinita eu zic sa-ti vezi de ciorba ta si vorba lui caba: ciocul mic si joc de glezne...nu te baga tu aiurea in ciorba ca te arzi...
Caba, daca aveai peste in supa aia a ta, nu se manca carnea pe tine de oftica si nu sareai in sus pe aici, taceai malc ca stiai ca nu am dreptate. Dar tu nu, precum capra raioasa daca nu tine si coada sus....
Vladut Mateianu, scuze dar am fost provocat de caba cu limbajul lui de Dambovita...

Mai Lao sau Laurentiu sau Bogdanovici Claudiu Laurentiu cate nume mai ai ca ti le-am aflat pe toate sifonule care esti!Pai ai pescuit tu zilele astea la Bunget cum ai scris pe alte forumuri si n-ai prins peste ,pisoi care esti.Pai daca tu veneai pe Bunget te impaiam ca pe o stiuca de aia de 15 kg.Pai maine o sa -ti pun si poza cu salonta aia de 5 kg pozata in bucatarie mai foame!!Pai asa pescar esti tu mai foame de te lauzi cu pesti prinsi si pozati in bucatarie.Maine aflu si ce numar de telefon ai si sa te vad atunci,analfabetule pai ce scoli ai mah tu ?Pai daca ai tupeu pasarica mica mica hai sa ne intalnim cu diplomele fata in fata sa vedem si ce scoala ai si tu,ca eu am terminat vreo 2 facultati si o termin si pe a3-a.Pai mai baiatule cine ma cunoaste pe mine stie ce fel de om sunt,nu-mi dai tu calificative,de ce te-ai ascuns dupa monitor si nu mai citesti,fraierica ti-am aflat tot dosarul si te stiu si personal pt ca intr-adevar ai fost o singura data la pescuit pe Bunget anul trecut si ai pescuit la plantat si nu ai prins...adevarat,dar tot tu ai inceput cu gura mare si eu daca iti mai aduci aminte ti-am vorbit f.calm si civilizat,pt ca sunt nascut intr-un oras unde tu nici prin vise nu te gandesti sa ajungi,adica pe acolo intra civilizatia in Romania.


Vladutz daca vrei dupa aceasta postare sa-mi stergi contul nu este nici un fel de problema,pt ca nu mai vreau sa aud de clone care se ascund dupa monitoare.Invitatia ramane valabila,te salut cu respect!! :D :idea:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de andrei vladeanu »

bogkba scrie: Vladutz daca vrei dupa aceasta postare sa-mi stergi contul nu este nici un fel de problema,pt ca nu mai vreau sa aud de clone care se ascund dupa monitoare.Invitatia ramane valabila,te salut cu respect!! :D :idea:
noi, in orasul asta prin care civilizatia iese din romania, numim clona o persoana care-si substituie identitatea si posteaza pe forum

daca zici ca-l cunosti pe acest individ si ca el exista (a fost chiar la plantat) de ce il cataloghezi drept clona?
The One Team

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de vali ionita »

Tu esti laurentiu
Vezi de ce nu iti place tie la bunget ca nu poti sa-i duci acasa la saramura
Probeaza pescuitul la chega aaaa scuze esti amarat rau pe langa baieti aia
Fişiere ataşate
gaga1.jpg
gaga1.jpg (172.36 KiB) Vizualizat de 1135 ori

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de bogkba »

andrei vladeanu scrie:
bogkba scrie: Vladutz daca vrei dupa aceasta postare sa-mi stergi contul nu este nici un fel de problema,pt ca nu mai vreau sa aud de clone care se ascund dupa monitoare.Invitatia ramane valabila,te salut cu respect!! :D :idea:
noi, in orasul asta prin care civilizatia iese din romania, numim clona o persoana care-si substituie identitatea si posteaza pe forum

daca zici ca-l cunosti pe acest individ si ca el exista (a fost chiar la plantat) de ce il cataloghezi drept clona?
Andrei eu sunt din vestul Romaniei,din Oradea mai exact si acolo am trait pana la varsta de 10 ani.

Pai pana azi nu stiam cine este, cum il cheama pt ca el are mai multe id-uri,cum ar fi BOBO,Lao,Bogdanovici Claudiu laurentiu,Bogdan Laurentiu.Cand unu se numeste Lao si nu-si da numele si face acuze fara probe,si-si baga picioarele in munca unor oameni fara nici un drept,si mai si minte cu nerusinare pe deasupra,are un tupeu de...ce mai este Andrei?Pt mine era o clona si v-a ramane o clona toata viata,indiferent ce mai delireaza pe aceste site-uri.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de George Andreescu »

vali ionita scrie:George eu nu am fost la calificari
Si adminitratoru nu stiu daca sa facut de ras in fata cuiva , sunt persoane care faceau mult mai rau daca nu era BOGDAN CABA eu va spun de un om,,baiat,, sau cum vreti sa-i spuneti ca sa nascut smecher din 2 puncte (date la el daca te tine si al doilea in randul in care noi nu putem sa vorbim sau sa avem vro parere oameni sunt respectati ,,Te asigur eu fiind om al legi ca de pe balta bunget nu se fura nici un peste si daca sar fura sunt prinsi si nu as vrea sa fiu in pielea lor sa fie o pers pe balta care o stim noi
De comparat bungetul cu moara nu ai cum sal compari ca daca iei pestele din bunget si il bagi la moara ar trebuii sa nu mai fie apa ca gungetul are 85 ha si moara nici un sfert , te mai asigur eu ca daca administratorul vrea ar baga 400 tone de crap cumparat pe preturi care nimeni nu lar cumpara (din pacate stiu potentialul financiar )
Balta este si de baboieri STI DE CE :lol:
Cu unul ca tine bogdan caba nu are de castigat decat 1 leu
Iar cu un baboier care vine si se simte bine pe balta,, mult nu ai cum sa intelegi tu ca nu ai
Eu v-am mai spus odata ,, meseria ma face sa cunosc multa lume si buna si ..... dar pe baieti astia nu ia-ti nimerit deloc
Pe fiecare vineri cand se strang acolo cate 5-9 si ce fac acolo merita invidiati
NU MAI VORBIM DE INVESTITI ,, ca pe alte balti faci insolatie ca nu exista umbra :lol: :lol: :lol:
SALUTARE GEORGE
Stimate domn, se pare ca avem criterii diferite de apreciere a oamenilor. Dumneavoastra va rezumati doar la bani si cred ca acesta este motivul pentru care imi este greu sa va urmaresc exprimarea. Din aceasta cauza as vrea sa nu intru cu dumneavoastra in polemica, fiindca vorbim limbi diferite. Nu mi-o luati insa in nume de rau, dar argumentele dumneavoastra imi par hilare :)
Cu stima, George Andreescu

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de vali ionita »

Stimate domn,

se pare ca avem criterii diferite de apreciere a oamenilor.

Întradevar avem criteri diferite de apreciere a oamenilor ,tu îi apreciezi pe fraieri eu pe baieti destepti

Dumneavoastra va rezumati doar la bani si cred ca acesta este motivul pentru care imi este greu sa va urmaresc exprimarea.

La praful dupa toba vrei, am spus ca îi cunosc pe acei oameni si stiu potentialul si dorinta de a face ceva pentru pescari din romania

Din aceasta cauza as vrea sa nu intru cu dumneavoastra in polemica,

Nu ai de ce,,

fiindca vorbim limbi diferite.

Îti platesc un abonament pe ce balta vrei daca vorbesti cu mine 2 limbi straine in direct

Nu mi-o luati insa in nume de rau,

Nu am de ce , te consider INOFENSIV

dar argumentele dumneavoastra imi par hilare :)

HILÁRE s.f.pl. (Ant.) Sărbători în cinstea Cibelei, mama zeilor si a lui Attis, zeu al vegetaţiei si al agriculturii din Asia Mică. [Et. incertă].
Cuvantul vine din franceza,, hilaire,,
Nu stiu ce ti sa potrivit tie de ai facut afirmatia asta , eu stiu ca va pricepeti la afirmati ca se fura peste ca nu este peste dar nu am inteles sory

Gata am gasit ce ai vrut sa scrii

ILARITÁTE s. f. Explozie de râs colectivă la auzul sau la vederea unui lucru amuzant, caraghios
Vezi ca tot din franceza vine ,,hilarité, lat. hilaritas, -atis.,,TE FACI DE RAS

Cu stima, George Andreescu[/quote]

Lasati stima ca va faceti de ras cu stima la sfîrsit

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de George Andreescu »

@ vali ionita

Se pare ca aveti mari probleme cu limba romana, asa ca nu vad rostul acelui abonament. Si ca sa va dovedesc, nu-mi ramane de facut decat un simplu copy-paste :

ILÁR, -Ă, ilari, -e, adj. Ilariant (1). [Var.: hilár, -ă adj.] – Din fr. hilare, lat. hilaris.
Dicţionar: DEX '98
ILÁR adj. v. amuzant, comic, hazliu, nostim, vesel.

Restul este doar confirmarea celor spuse de mine.
Fara stima de asta data, tot George Andreescu

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de vali ionita »

[quote="George Andreescu"]@ vali ionita

HILARE ESTE HILARE si ce ti-am scris eu inseamna ai confundat si ILAR, ILARITÁTE este ce ai vrut sa scrii tu dar nu te enerva este omenesc
Eu nu folosesc limpa romana pe tastatura o folosesc in dialog nu vreau sa par eminescu ca tine dar sunt putin trecut prin viata , nu ca alti nematuri , si daca vorbesc 3 limbi straine nu le-am invatat din carte , asa ca somn usor george si visati si voi crapi ca sunteti mici rau si chiufuliti de soarta lasati oameni in pace ca stiu ei ce au de facut , nu le dati voi saraci amarati sfaturi :wink: :wink:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”