POLEMICA BALTA BUNGET

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de bogkba »

andrei vladeanu scrie:
bogkba scrie: Vladutz daca vrei dupa aceasta postare sa-mi stergi contul nu este nici un fel de problema,pt ca nu mai vreau sa aud de clone care se ascund dupa monitoare.Invitatia ramane valabila,te salut cu respect!! :D :idea:
noi, in orasul asta prin care civilizatia iese din romania, numim clona o persoana care-si substituie identitatea si posteaza pe forum

daca zici ca-l cunosti pe acest individ si ca el exista (a fost chiar la plantat) de ce il cataloghezi drept clona?
Andrei eu sunt din vestul Romaniei,din Oradea mai exact si acolo am trait pana la varsta de 10 ani.

Pai pana azi nu stiam cine este, cum il cheama pt ca el are mai multe id-uri,cum ar fi BOBO,Lao,Bogdanovici Claudiu laurentiu,Bogdan Laurentiu.Cand unu se numeste Lao si nu-si da numele si face acuze fara probe,si-si baga picioarele in munca unor oameni fara nici un drept,si mai si minte cu nerusinare pe deasupra,are un tupeu de...ce mai este Andrei?Pt mine era o clona si v-a ramane o clona toata viata,indiferent ce mai delireaza pe aceste site-uri.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de George Andreescu »

vali ionita scrie:George eu nu am fost la calificari
Si adminitratoru nu stiu daca sa facut de ras in fata cuiva , sunt persoane care faceau mult mai rau daca nu era BOGDAN CABA eu va spun de un om,,baiat,, sau cum vreti sa-i spuneti ca sa nascut smecher din 2 puncte (date la el daca te tine si al doilea in randul in care noi nu putem sa vorbim sau sa avem vro parere oameni sunt respectati ,,Te asigur eu fiind om al legi ca de pe balta bunget nu se fura nici un peste si daca sar fura sunt prinsi si nu as vrea sa fiu in pielea lor sa fie o pers pe balta care o stim noi
De comparat bungetul cu moara nu ai cum sal compari ca daca iei pestele din bunget si il bagi la moara ar trebuii sa nu mai fie apa ca gungetul are 85 ha si moara nici un sfert , te mai asigur eu ca daca administratorul vrea ar baga 400 tone de crap cumparat pe preturi care nimeni nu lar cumpara (din pacate stiu potentialul financiar )
Balta este si de baboieri STI DE CE :lol:
Cu unul ca tine bogdan caba nu are de castigat decat 1 leu
Iar cu un baboier care vine si se simte bine pe balta,, mult nu ai cum sa intelegi tu ca nu ai
Eu v-am mai spus odata ,, meseria ma face sa cunosc multa lume si buna si ..... dar pe baieti astia nu ia-ti nimerit deloc
Pe fiecare vineri cand se strang acolo cate 5-9 si ce fac acolo merita invidiati
NU MAI VORBIM DE INVESTITI ,, ca pe alte balti faci insolatie ca nu exista umbra :lol: :lol: :lol:
SALUTARE GEORGE
Stimate domn, se pare ca avem criterii diferite de apreciere a oamenilor. Dumneavoastra va rezumati doar la bani si cred ca acesta este motivul pentru care imi este greu sa va urmaresc exprimarea. Din aceasta cauza as vrea sa nu intru cu dumneavoastra in polemica, fiindca vorbim limbi diferite. Nu mi-o luati insa in nume de rau, dar argumentele dumneavoastra imi par hilare :)
Cu stima, George Andreescu

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: FINALA CN - 15 - 18 iulie MV2

Mesaj de vali ionita »

Stimate domn,

se pare ca avem criterii diferite de apreciere a oamenilor.

Întradevar avem criteri diferite de apreciere a oamenilor ,tu îi apreciezi pe fraieri eu pe baieti destepti

Dumneavoastra va rezumati doar la bani si cred ca acesta este motivul pentru care imi este greu sa va urmaresc exprimarea.

La praful dupa toba vrei, am spus ca îi cunosc pe acei oameni si stiu potentialul si dorinta de a face ceva pentru pescari din romania

Din aceasta cauza as vrea sa nu intru cu dumneavoastra in polemica,

Nu ai de ce,,

fiindca vorbim limbi diferite.

Îti platesc un abonament pe ce balta vrei daca vorbesti cu mine 2 limbi straine in direct

Nu mi-o luati insa in nume de rau,

Nu am de ce , te consider INOFENSIV

dar argumentele dumneavoastra imi par hilare :)

HILÁRE s.f.pl. (Ant.) Sărbători în cinstea Cibelei, mama zeilor si a lui Attis, zeu al vegetaţiei si al agriculturii din Asia Mică. [Et. incertă].
Cuvantul vine din franceza,, hilaire,,
Nu stiu ce ti sa potrivit tie de ai facut afirmatia asta , eu stiu ca va pricepeti la afirmati ca se fura peste ca nu este peste dar nu am inteles sory

Gata am gasit ce ai vrut sa scrii

ILARITÁTE s. f. Explozie de râs colectivă la auzul sau la vederea unui lucru amuzant, caraghios
Vezi ca tot din franceza vine ,,hilarité, lat. hilaritas, -atis.,,TE FACI DE RAS

Cu stima, George Andreescu[/quote]

Lasati stima ca va faceti de ras cu stima la sfîrsit

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de George Andreescu »

@ vali ionita

Se pare ca aveti mari probleme cu limba romana, asa ca nu vad rostul acelui abonament. Si ca sa va dovedesc, nu-mi ramane de facut decat un simplu copy-paste :

ILÁR, -Ă, ilari, -e, adj. Ilariant (1). [Var.: hilár, -ă adj.] – Din fr. hilare, lat. hilaris.
Dicţionar: DEX '98
ILÁR adj. v. amuzant, comic, hazliu, nostim, vesel.

Restul este doar confirmarea celor spuse de mine.
Fara stima de asta data, tot George Andreescu

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de vali ionita »

[quote="George Andreescu"]@ vali ionita

HILARE ESTE HILARE si ce ti-am scris eu inseamna ai confundat si ILAR, ILARITÁTE este ce ai vrut sa scrii tu dar nu te enerva este omenesc
Eu nu folosesc limpa romana pe tastatura o folosesc in dialog nu vreau sa par eminescu ca tine dar sunt putin trecut prin viata , nu ca alti nematuri , si daca vorbesc 3 limbi straine nu le-am invatat din carte , asa ca somn usor george si visati si voi crapi ca sunteti mici rau si chiufuliti de soarta lasati oameni in pace ca stiu ei ce au de facut , nu le dati voi saraci amarati sfaturi :wink: :wink:

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de vali ionita »

george

ILARITÁTE s. f. Explozie de râs colectivă la auzul sau la vederea unui lucru amuzant, caraghios. [Var.: hilaritáte s. f.] – Din fr. hilarité, lat. hilaritas, -atis.

Sursa: DEX '98 | Adăugată de gall | Greșeală de tipar | Permalink


HILÁRE s.f.pl. (Ant.) Sărbători în cinstea Cibelei, mama zeilor și a lui Attis, zeu al vegetației și al agriculturii din Asia Mică. ].

Sursa: DN | Adăugată de LauraGellner | Greșeală de tipar | Permalink

daca tu nu vezi diferenta atunci stai jos 2
tu ai copiat bine dar nu ti-ai dat seama si ai pus (H)
Iar dupaia ca sa pari SADOVEANU ai facut cum ai scris la primul mesaj ,,
Nu ca va faceti de ras dar intrati urmariti ce scriu persoanele in masura iar dupaia comentati intre voi nu public

vali ionita
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 25, 2010 13:37

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de vali ionita »

George Andreescu scrie:@ vali ionita

Se pare ca aveti mari probleme cu limba romana, asa ca nu vad rostul acelui abonament. Si ca sa va dovedesc, nu-mi ramane de facut decat un simplu copy-paste :

ILÁR, -Ă, ilari, -e, adj. Ilariant (1). [Var.: hilár, -ă adj.] – Din fr. hilare, lat. hilaris.
Dicţionar: DEX '98
ILÁR adj. v. amuzant, comic, hazliu, nostim, vesel.

Restul este doar confirmarea celor spuse de mine.
Fara stima de asta data, tot George Andreescu
vezi cum dai cu bata in balta ce ai scris cu rosu ai adaugat de la tine din burta cum va place sa faceti , trebuia sa dai copy-paste fara sa scri tu ca iti ranane (color=FF0000)
esti plimbat ca gaina in jurul casei GEORGE , hai dute si culcate ca poate trebuie sa te trezesti dimineata

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de Dan Marinita »

cioara scrie:Bungetul are peste ! Cum o administreaza si cine se ocupa de aceasta balta e treaba lor. Tu Dane,in afara ca esti prieten cu baietii astia,ce vrei sa spui?Ce vrei sa dovedesti?
Nicule nu e vorba de nici o prietenie cu baietii de pe balta Bunget e vorba de respect.Pe unde am fost la pescuit am respectat regulamentul baltii am cautat sa ma adaptez la balta unde doresc sa pescuiesc lund info. despre ce conditii sunt si ce potential are balta plus daca echipamentul meu este adecvat.Nu sunt de acord sa se spuna minciuni de catre un om care nu a putut sa isi faca mendrele pe aceasta balta cum a vrut el.Balta asta este bine administrata si aici s-au spus unele neadevaruri.A incercat acelas lucru pe INFOPESCAR si la fel ca si aici iau sarit userii in cap .Asta am vrut sa dovedesc.Si in alta ordine de idei LAO asta a denigrat si alte balti pe care nu i-au iesit probabil pasentele.Vezi MV2 in postarile mai vechi cand reclama paznici baltii la patron ca acestia stau in spatele lui si cata si mai cate.Nu este corect.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de Lao »

Inca odata se dovedeste caracterul infect al lui Caba cat si a acolitilor lui.
Reclama acerba pt o balta care nu are peste, pt a sporii buzunarul neincapator la acestui personaj pe nume Caba. :evil:
Cei care ridica in slavi bungetul, se duc acolo stau zile intregi si nu platesc nimic, din acest motiv il apara cu indarjire pe caba.
Nu mai spun nimic, nu sunt genul sa ma tiganesc si sa ma injur pe aici cu tot felul de personaje. Cine doreste sa se convinga pe banii lui ca plateste degeaba pe aceast balta, nu are decat sa incerce.. :!:
Bai caba, tarane pansat, de ce nu spui in fata ca doresti nr de telefon? Ti-l pot oferi imediat, nu e nici o problema, nu trebuie sa te strofoci sa-l cauti. Vrei si o poza de a mea? Ti-o pot oferi si pe aceea, ca si asa ai postat o poza a unui necunoscut. Poate se duce saracul pe bunget fara sa stie si-l cotonogiti degeaba pe bietul om, ca asa ati fost voi invatati, acolo la Dambovita. :lol:
Si ma rog, de ce iti trebuie nr de telefon? Ca sa ma poti injura la telefon? O poti face si aici pe p.m.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: POLEMICA BALTA BUNGET

Mesaj de George Andreescu »

vali ionita scrie:vezi cum dai cu bata in balta ce ai scris cu rosu ai adaugat de la tine din burta cum va place sa faceti , trebuia sa dai copy-paste fara sa scri tu ca iti ranane (color=FF0000)
esti plimbat ca gaina in jurul casei GEORGE , hai dute si culcate ca poate trebuie sa te trezesti dimineata
Domnule draga, eu lucrurile astea le-am invatat in scoala, sunt insa ocazii ca cea de fata cand trebuie sa le caut pe net doar pentru a convinge un neavenit. Dumneavoastra aveti un limbaj si un fel de a-l pune in valoare care nu face altceva decat sa va puna in iferioritate, dar aici este un site de pescuit si nu unul oarecare, ci unul al pescarilor de competitie.
Balta Bunget nu a prea aratat in timpul mansei de calificari ca se ridica la standardele unei intreceri de nivel national, iar dumneavoastra sustineti ca nici nu este aceasta tinta administratorilor acestei balti, un motiv in plus sa ma intreb care este rostul acestor discutii.
De ce nu incetati cu etalarea ostentativa a potentei financiare pe care o au administratorii acestei balti de provincie, va garantez ca in Bucuresti o astfel de potenta este una minora pe care o gasiti la sute, poate chiar mii de firme, dar si asta este o discutie care nu-si are locul aici.
In consecinta, v-as sugera sa lasati pescarii de competitie sa-si vada de ale lor, iar dumneavuastra de banii pe care tot insinuati ca ii aveti.

Tot fara stima, acelasi George Andreescu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”