CM 2011 ROMANIA!!!

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

Ca unul ce nu cunoaste baltile de pe langa Bucuresti decat din auzite intreb:
De ce nu se mai organizeaza la Sarulesti ?
Powered by just two rods

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Cit priveste vestea asta cu CM 2011 in Romania - nu pot spune decit felicitari Maestre si la mai mare ! Sa fii sanatos sa il organizezi si pe asta , la Hobaia . Spune-i lui Pasat si o sa faca sigur pregatirile necesare pina in 2011 .

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Dane,
daca vrei sa discuti despre calificari si despre CM,
scrie aici si discutam ce vrei in termeni civilizati. Stii bine ca eu, in special(dar si altii care sunt in masura sa comenteze) nu intram pe site-ul mutilatului de scarba si pentru a nu ne fi sterse mesajele cum vrea puta lui Mutiluta !
Oricum, cred ca participantii la acest forum sunt mult mai in masura sa comenteze despre viitorul competitilor OFICIALE din Romania.
Chiar te astept sa scrii ce-ti trece prin cap si ce propuneri ai, ptr ca esti singurul din echipa big f. care este in masura sa vorbesti despre organizarea calificarilor ! Asta daca te mai lasa sefu' sa postezi pe crapmania ! :lol:
Vladut,
Sunt multe persoane despre care te-am auzit vorbind cu respect si care nu scriu pe acest forum.Voi ati semnat un protocol.Vrem sa stim ce urmeaza si dupa aia ne spunem parerea.Nu stiu cine crezi tu ca-i sefu meu da uite ca nu-mi trebe aprobare lui sa postez.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:Am sters si eu ultimul mesaj al lui Dan Cotelici pentru a pastra regula forumului pe care el posteaza mai des . Asta ca sa vada ca nu poate scrie aici chiar ce vrea el , asa cum nici eu nu pot sa scriu pe situl lui Ilie .Pentru cei care nu au citit mesajul era vorba despre o parodie a unui mesaj al lui Andrei Vladeanu . Nimic serios si motiv de gilceava ! Dan poate sa scrie lucruri serioase , ca de mistouri ne e podul plin si oricum el nu le prinde prea repede , basca ca daca se ia cineva de el mai tare fuge repede pe forumul lui Iliuta si se plinge de limbajul "aspru" de pe acest site .
Bravo!Corect!Bine ca nu ai sters si postarea lui Andrei.Acum realizez cat de diferit este administratorul acestui site.Toata consideratia.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Marius.
Ar fii grozav sa aduci echipa USA la CM.
Numai ca, federatia voastra trebuie sa se afilieza la CIPS.
Nu e mare lucru, si timp e.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan
Iti reamintesc , ca doar cei care au participat in ultimii 2 ani la calificari au dreptul sa-si dea cu parerea si sa participe la discutii. Restul-mucles ! Poate la anul !
Felicitari ca postezi !

@tilea gabriel
Gabi, hai sa-ti explic cum stau lucrurile, ptr ca vad ca esti total debusolat.
1.In 2011 este vorba de organizarea unui CAMPIONAT Mondial, adica cel mai tare concurs din lume, unde participantii ajung in urma unor preselectii care au loc in fiecare tara ! Adica unii dintre cei mai buni pescari din fiecare tara !

2.La Sarulesti a avut loc o CUPA Mondiala, adica un concurs privat la care poate sa participe orice echipa din lume, daca are banii necesari de inscriere.Adica poate participa orice prost cu bani ! :wink:

3.Sarulestiul este o balta care are doar circa 20 de locuri pe care se prinde peste, restul fiind doar spectatori. Dintre acestea sunt cateva,3-4 pe care majoritatea pescarilor care cad dupa tragerea la sorti, se claseaza pe podium. Adica la acest concurs conteaza IN PRIMUL RAND norocul de la tragerea la sorti, ptr ca daca ai picat bine si un pescar mediocru poate castiga. Exemplu : iata ce a facut Mutiluta Cocean. A iesit pe 2, chiar daca in timpul drillului isi prindea manecile de la trening in mulineta si le mulina pe tambur ! :lol: :oops: :lol:

4.Hobaia este una dintre singurele balti din Europa unde majoritatea locurilor sunt egale, iar cei care au castigat concursurile pe aceasta balta , s-au clasat pe PODIUMUL MONDIAL doi ani la rand.

Sper c-ai inteles.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@Vladut Mateianu
Eu n-am participat la calificarile din 2004, deci sa-nteleg ca trebuie sa...mucles??? Oricum imi sti parerea in privinta calificarilor, dar totusi...putin respect, doar am stat linga tine la calificari si trbuie sa recunosti ca n-am dat drumul la muzica prea tare,nu ? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cornel
Cornele, mucles !Citeste mai cu atentie ce am scris.Nu am scris ca este obligatoriu sa fi participat la ambele calificari..... Oricum, drept de vot va avea doar capitanul de echipa, adica nea Tica.... :lol: :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

@Vladut

Am priceput :wink:
Powered by just two rods

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Felicitari celor ce au facut posibil acest lucru !
Bravo domnule Rosioru !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”