CM 2011 ROMANIA!!!

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CM 2011 ROMANIA!!!

Mesaj de andrei vladeanu »

pe site-ul oficial cips, la calendar, in dreptul casutei - crap 2011, a aparut cuvantul ....ROMANIA!!!
The One Team

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Primul pas a fost facut. Bravo
Cu putin noroc si mai mult lobby cred ca poate sa devina realitate si mai curand de 2008. Ce credeti?
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

In urma protocolului intervenit intre APCR si AGVPS, in luna noiembrie 2005, am depus in numele asociatiei prin Dl. Bentu, candidatura Romaniei ca organizatoare a CM.
Ni s-a repartizat anul 2011 cu prima obtiune in cazul ca renunta cineva.
Se pare ca in 2008 Africa de Sud renunta din acelasi motiv care a renuntat si anul acesta la Cupa Mondiala.
Pista de concurs va fii Hobaia.
APCR se va ocupa de organizarea CM cu tot ce implica.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

Mesaj de supercarpio »

Perfect. O sa ma ocup de aducerea unor colegi Americani in Romania pt. CM!
-Marius (Dr. A)
Carp Anglers Group, USA
http://www.carpanglersgroup.com/

"The ..... is not what it used to be."

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iata ce a scris dan cotelici pe crap .ro :

Maestre,
Inteleg din postarea Dvs, ca pista de concurs declarata la CIPS este HOBAIA.Un super carpodrom in opinia mea!Nu cred ca exista multe balti in EUROPA care sa pot fi comparate cu aceasta balta.Asta-i punctul nostru de vedere!Cand vorbim de CM criteriile sunt deja stabilite.Ce o sa faceti daca aceasta pista, urmare a inspectiei comisiei de specialitate CIPS, va fi declarata necorespunzatoare?IN ACEST MOMENT, aceasta balta nu permite mai mult de 21 de standuri de concurs, pe standard CIPS. Daca-si vor anunta participarea mai mult de 7 Nationale va ganditi sa organizati un sector si in zona de la casa paznicilor? Va rog sa va ganditi ca intern putem organiza orice fel de concurs, in ce conditii vrem noi.Cine vrea sa participe bine cine nu, nu.
PS.Pe de alta parte, nu credeti ca daca batand palma cu AGVPS si luand astfel, OFICIAL, asupra Dvs. POVARA organizarii calificarilor, ar trebui sa stim si noi la ce sistem v-ati gandit?Daca ati luat o decizie e bine sa stim si noi ca sa ne facem socotelile.S-ar putea sa aveti o surpriza placuta si sa faceti atat Dvs cat si noi, economii.Noi de timp, Dvs de bani, adica win- win.IDEAL!
Va salut!


Ce are sula cu prefectura, nu inteleg, subiectul era : CAMPIONATUL MONDIAL 2011 ! NU CALIFICARILE 2006 !
Ia-ta si raspunsul la intrebarea la subiect, special ptr cititorii crapmania.ro :
BALTA DE LA HOBAIA POATE TINE UN CONCURS INTERN CU 60 DE ECHIPE, ORICAND ! UN CM(UNDE DISTANTA INTRE STANDURI TREBUIE SA FIE MAI MARE) POATE FI TINUT F. SIMPLU LA HOBAIA PRIN PUNEREA UNUI SECTOR PE BALTA 2 CARE ESTE APROAPE CAT BALTA DE COMPETITIE SI POPULATA CORESPUNZATOR. ALTE PROBLEME ?
PSIntre timp, acelasi personaj s-a nadit si pe aici, la momeala, facandu-si reintrarea pe crapmania dupa o absenta indelungata. Probabil vrea sa comunice ceva....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@maestre
uite ce iti propun:
daca cips nu va fi de acord cu hobaia( :wink: :wink: :wink: ) roaga pe cineva sa te conseieze in vederea gasirii unei alte solutii.
eu cred ca pe forumurile de specialiate exista o persoana foarte nimerita in acest sens.
- organizator inascut de competitii crapiste
- vesnic preocupat de sectoare, grile, combinatii, manevre, masinatiuni, strategii, tactici, fotografii compromitatoare, scenarii, anticipatiuni, verdicte.
- gata oricand sa scoata o solutie, un fel de as din maneca
- expert al grilelor de concurs si al contestarii acestora
- expert al autofinantarii, detine brevetul celebrei metode "150 euro ca sa deschizi gura"
- sacrificat pe altarul organizarii, timpul nu-i mai permite sa se ocupe si de pescuit propriu-zis

in ciuda calitatilor de mai sus, dumneata maestre, nu i-ai cerut ajutorul pentru organizarea calificarilor 2006, cu toate ca a dezbatut pe aceasta tema enorm. acum a venit momentul sa-ti repari greseala. sa nu lasam sa se risipeasca un talent.
oricum, un concurs national ar fi fost o provocare mult prea mica pentru el si valoarea lui. un campionat mondial, da !!!
gaseste-l!
The One Team

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Iata ce a scris dan cotelici pe crap .ro :


PS.Pe de alta parte, nu credeti ca daca batand palma cu AGVPS si luand astfel, OFICIAL, asupra Dvs. POVARA organizarii calificarilor, ar trebui sa stim si noi la ce sistem v-ati gandit?Daca ati luat o decizie e bine sa stim si noi ca sa ne facem socotelile.S-ar putea sa aveti o surpriza placuta si sa faceti atat Dvs cat si noi, economii.Noi de timp, Dvs de bani, adica win- win.IDEAL!
Va salut!


Ce are sula cu prefectura, nu inteleg, subiectul era : CAMPIONATUL MONDIAL 2011 ! NU CALIFICARILE 2006 !
Ia-ta si raspunsul la intrebarea la subiect, special ptr cititorii crapmania.ro :
BALTA DE LA HOBAIA POATE TINE UN CONCURS INTERN CU 60 DE ECHIPE, ORICAND ! UN CM(UNDE DISTANTA INTRE STANDURI TREBUIE SA FIE MAI MARE) POATE FI TINUT F. SIMPLU LA HOBAIA PRIN PUNEREA UNUI SECTOR PE BALTA 2 CARE ESTE APROAPE CAT BALTA DE COMPETITIE SI POPULATA CORESPUNZATOR. ALTE PROBLEME ?
PSIntre timp, acelasi personaj s-a nadit si pe aici, la momeala, facandu-si reintrarea pe crapmania dupa o absenta indelungata. Probabil vrea sa comunice ceva....
Nu transfera discutiile de pe un site pe altul.Nu e fair play.
PS = post scriptum => poti sa te referi si la ceva diferit de subiectul principal!
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

andrei vladeanu scrie:@maestre
uite ce iti propun:
daca cips nu va fi de acord cu hobaia( :wink: :wink: :wink: ) roaga pe cineva sa te conseieze in vederea gasirii unei alte solutii.
eu cred ca pe forumurile de specialiate exista o persoana foarte nimerita in acest sens.
- organizator inascut de competitii crapiste
- vesnic preocupat de sectoare, grile, combinatii, manevre, masinatiuni, strategii, tactici, fotografii compromitatoare, scenarii, anticipatiuni, verdicte.
- gata oricand sa scoata o solutie, un fel de as din maneca
- expert al grilelor de concurs si al contestarii acestora
- expert al autofinantarii, detine brevetul celebrei metode "150 euro ca sa deschizi gura"
- sacrificat pe altarul organizarii, timpul nu-i mai permite sa se ocupe si de pescuit propriu-zis

in ciuda calitatilor de mai sus, dumneata maestre, nu i-ai cerut ajutorul pentru organizarea calificarilor 2006, cu toate ca a dezbatut pe aceasta tema enorm. acum a venit momentul sa-ti repari greseala. sa nu lasam sa se risipeasca un talent.
oricum, un concurs national ar fi fost o provocare mult prea mica pentru el si valoarea lui. un campionat mondial, da !!!
gaseste-l!
QED
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dane,
daca vrei sa discuti despre calificari si despre CM,
scrie aici si discutam ce vrei in termeni civilizati. Stii bine ca eu, in special(dar si altii care sunt in masura sa comenteze) nu intram pe site-ul mutilatului de scarba si pentru a nu ne fi sterse mesajele cum vrea puta lui Mutiluta !
Oricum, cred ca participantii la acest forum sunt mult mai in masura sa comenteze despre viitorul competitilor OFICIALE din Romania.
Chiar te astept sa scrii ce-ti trece prin cap si ce propuneri ai, ptr ca esti singurul din echipa big f. care este in masura sa vorbesti despre organizarea calificarilor ! Asta daca te mai lasa sefu' sa postezi pe crapmania ! :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am sters si eu ultimul mesaj al lui Dan Cotelici pentru a pastra regula forumului pe care el posteaza mai des . Asta ca sa vada ca nu poate scrie aici chiar ce vrea el , asa cum nici eu nu pot sa scriu pe situl lui Ilie .Pentru cei care nu au citit mesajul era vorba despre o parodie a unui mesaj al lui Andrei Vladeanu . Nimic serios si motiv de gilceava ! Dan poate sa scrie lucruri serioase , ca de mistouri ne e podul plin si oricum el nu le prinde prea repede , basca ca daca se ia cineva de el mai tare fuge repede pe forumul lui Iliuta si se plinge de limbajul "aspru" de pe acest site .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”