Membru APCR

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Avatar utilizator
verde
Mesaje: 56
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:22

Membru APCR

Mesaj de verde »

cum a-si putea deveni membru APCR ?
:roll:
LA MAI MARE !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Verde

in primul rand ar trebui sa schimbi ceva din sloganul ala in engleza ( de parca in romaneste nu ne mai putem exprima :evil:) si sa iei pescuitul ca pe un sport, iar apoi, vezi si tu cu cine te anturezi...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Orice pescar care doreste sa intre in APCR, trebuie sa fie propus de minim 2 membrii vechi si sa fie apoi votat de majoritatea membrilor.
Pe an sunt 3 sau 4 sedinte de admitere si la fiecare sedinta sunt admisi 5 noi membri. Atat.
Pe noi nu ne intereseaza cantitatea, ci calitatea. De aceea una dintre conditii este sa fi un bun pescar de crap si sa practici pescuitul c&r.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
verde
Mesaje: 56
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:22

Mesaj de verde »

@ nea cornele
am sa tin cont de parerea ta cu sloganul si chiar acum il voi schimba, credema ca pescuitul este un sport pentru mine si un moment de relaxare(microbul l-am mostenit de la tatal meu, care din pacate a trecut in lumea celor drepti chiar la inceputul acestui an) :cry: daca ar fi dupa mine a-si sta non-stop pe balta, dar meseria care o am nu i-mi permite acest lucru
a-si dori totusi sa stiu mai mult despre aceasta organizatie, din pacate inca nu am participat la nici un concurs sper ca la anul lucrul acesta sa se intimple
LA MAI MARE !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai e f. simplu. Treci pe la noi, ne cunoastem, mai stam de vorba si iti faci o impresie.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Verde

Imi pare sincer rau pentru tatal tau, mai ales ca a fost pescar, iar despre intrarea in APCR, ce sa-ti spun, e greu de tot, dar nu imposibil, asa ca daca insisti mai mult in pescuitul crapului, poate...cine stie !?!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

Vladut Mateianu scrie:Orice pescar care doreste sa intre in APCR, trebuie sa fie propus de minim 2 membrii vechi si sa fie apoi votat de majoritatea membrilor.
Pe an sunt 3 sau 4 sedinte de admitere si la fiecare sedinta sunt admisi 5 noi membri. Atat.
Pe noi nu ne intereseaza cantitatea, ci calitatea. De aceea una dintre conditii este sa fi un bun pescar de crap si sa practici pescuitul c&r.
bai dar greu este sa intri in organizatia asta :twisted: ce inseamna pescuitul c semnul ala si r? :evil: <crap rumenit?> :twisted:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

dar care ar fi avantajele unui pescar care adera la aceasta asociatie? :roll:

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Mie mi-au dat butelie si mi-au promis si garsoniera cu chirie :lol:
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sunt multe, dar le vei afla doar in clipa cand vei fi membru ! :wink: :D
Pentru inceput, trebuie doar sa fi mandru ca esti alaturi de cei mai buni pescari de crap din Romania !
Si ca faci parte din singura asociatie elitista (de pescuit) din Romania, unde nu se intra decat foarte greu si nici banii nu te pot ajuta.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”