Competitii

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Competitii

Mesaj de oanavictor »

Dupa ce am stat de vorba cu toti cei implicati in incidentul de la Hobaia
[organizator ,vecini de stand ,arbitri ,RADU BADICA ] ,COMITETUL DE CONDUCERE AL ,,CLUBULUI DE CRAP PELICANUL''A HOTARAT

SUSPENDAREA PE TIMP DE 2 ANI DIN ORICE COMPETITIE ORGANIZATA
DE ,,CLUBUL DE CRAP PELICANUL ''A NUMITULUI RADU BADICA PENTRU PERTURBAREA DESFASURARII IN BUNE CONDITII A COMPETITIEI CUPA CUPELOR EDITIA NR 2 .

ADMINISTRATIA LACULUI DARVARI APLICA ACEEASI SANCTIUNE NUMITULUI RADU BADICA INTERZICANDU-I ACESTUIA PARTICIPAREA LA ORICE COMPETITIE ORGANIZATA PE LACUL DARVARI .

ACEASTA SANCTIUNE SA LUAT TINANDUSE CONT CA RADU BADICA NU ESTE LA PRIMA ABATERE DE ACEST FEL [VEZI INCIDENTUL CU DOMNUL BUHAC DE ANUL TRECUT ,CAT SI ALTE INCIDENTE ASEMANATOARE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Vizitator

Astept raspuns

Mesaj de Vizitator »

Sunt de acord cu decizia domnului Victor Oana este legitima
Daca APCR este de acord cer sedintza de urgentza pe tema aceasta deoarece ma consider neindreptatzit si consider ca dupa masurile luate de aceasta asociatzie lovitura domnului Oana Victor este una pentru APCR si nu doar pentru Radu Badica.
In concluzie cer tuturor membrilor sa fie solidari cu mine si sa fie de acord doar cu masurile interne deci cer ca membrii acestei asociatzii sa ma sprijine timp de 2 ani perioda de suspendare neparticipand la concursurile la care nu are drept un membru sa participe iar cluburile si oamenii care
interzic unui membru din APCR sa participe sa fie interzise la concursurile organizate de APCR
In caz ca APCR nu poate sa sustzina un membru la greu inseamna ca nu este o asociatzie pe principii elitiste si de valoare si este doar un suport de promovare pentru anumitzi membrii.
EU stiu ca nu este asa si sper ca cei 42 de menmbrii sa fie alaturi de un membru care desi a facut o greseala si a foet penalizat chiar daca a mediat conflictul este nenudreptatzit de anumitzi oameni din acest sport.
Adrian Mutu a luat cocaina si doar 6 luni a fost pedepsit nu 15 ani sau 20
Si nu a fost acuzat de Boca Juniors din America de Sud
Sper ca domnul Victor Oana sa intzeleaga ca nu e normal sa incerce sa penalizeze un conflict pe care nu il cunoaste decat din poveshti.

Radu Badica

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

asta deja inseamna razboi intre doua asociatii si e cea mai mare tampenie sa se ajunga aici...eu zic sa va calmati si sa nu mai incingeti spiritele cu declaratii si hotarari incediare pe care apoi le veti regreta...haideti sa facem pace, mai ales ca cei care au participat la conflict, s-au impacat cat de cat si decat sa luam masuri din astea la suparare, mai bine sa ne-ntalnim la o cafea si sa discutam ca oamenii...

@ VICTOR

pe Radu Badica l-ati ascultat?...nu sustin nici un momement c-ar fi avut vreun motiv sa faca ce-a facut, dar oricum, trebuia ascultata si expunere lui si poate in loc de sanctiuni din astea, mai bine se statea cu el de vorba si ar fi fost sfatuit sa se abtina pe viitor de la asa acte...are dor 30 de ani si sunt convins ca pe tine te-ar fi ascultat macar din respect...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

EU ZIC SA NU-I DATI ASA DE MARE AMPLOARE ACESTUI EVENIMENT SI SA AMESTECATI ASOCIATIILE IN ACEASTA SANCTIUNE ,PENTRU CA NU ARE NICI UN RO.ST .CAND SA LUAT ACEASTA HOTARARE SA TINUT CONT CA NU ESTE LA PRIMA ABATERE DE ACEST GEN ,EU PERSONAL AM VORBIT CU RADU BADICA ,CU ROSIORU ,CU VLADEANU ,CU CRISTI MITREA SI TOTI AU CONFIRMAT ACEST LUCRU ,ADICA RADU SA DUS FARA NICI UN MOTIV LA ECHIPA BIG FISH SI A INCEPUT SA SE IA DE EI SI IA ARUNCAT IN APA .ACEASTA ESTE DISCUTIA CU RADU BADICA .
NICI UNUI ORGANIZATOR DE CONCURSURI NU I-I CONVINE CA TOATA MUNC/A LUI DE APROAPE 1 AN SA FIE STRICATA DE GESTUL NESABUIT AL UNUI CONCURENT CARE NU STIE SA BEA .
ACEASTA SANCTIUNE RAMANE VALABILA PE TOATA DURATA EI ,SAU SE POATE SCURTA DACA RADU DA SEMNE DE INDREPTARE LA CELELALTE CONCURSURI CARE URMEAZA.
UNII VIN LA CONCURSURI SA SE SIMTA BINE SI NU SA AUDA GALAGIA SI INJURIILE ALTORA

@CORLEL SERBU


TE CUNOSC DESTUL DE SENSIBIL LA ASEMENEA GESTURI .TU CE AI FI FACUT DACA CINEVA VENEA LA TINE SI FACEA CE A FACUT RADU ?????/?
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Victore, In primul rind nu l-as fii provocat.
Vezi tu, in prima faza si eu l-am condamnat pe Badica Acum insa ies multe la iveala.
Pina si arbitrul Liviu care atunci se jura ca Badica e de vina, azi cind am vorbit cu el la telefon si i-am spus ca Dan a recunoscut ca Adriano la amenintat cu un cutit pe Badica, a sucit-o. Stii ce mi-a spus? Ca nu a vazut pt. ca exact in momentul ala i-au cazut tuisterele pe jos si s-a aplecat sa le adune. :roll: Pai de ce se mai jura atunci ca Adriano nu a amenintat pe nimeni?
Si as mai intreba ceva: Ce cauta arbitru in standul lor daca nu cintarea?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@ Cornel
Vreau sa lamurim un lucru care mie personal mi se pare cel mai important

RADU BADICA NU ESTE SUSPENDAT PENTRU CE A FACUT LA HOBAIA ,SI ESTE SUSPENDAT PENTRU CA I-MI ESTE FRICA SA NU FACA SI LA DARVARI ACELASI LUCRU ,DAR DACA DA SEMNE DE INDREPTARE PEDEAPSA SE POATE ANULA SAU SCURTA .

Cat priveste celelalte intrebari ,astazi 18-06-2006 ,ora 15,30 l-am sunat pe radu si mia confirmat ca faza cu acel briceag sa intamplat dupa ce i-a aruncat in apa si i-a lovit .,deci nu a fost provocat si nici amenintat in vreun fel ,decat ca i sa raspuns cam de la distanta ,lucru care la iritat si mai mult .
El i-si recunoaste greseala si o regreta ,asteapta sprijinul si sustinerea APCR ,IAR EU ASTEPT SEMNE DE INDREPTARE DIN PARTEA LUI .

Cat priveste partea cu arbitrul si celelalte probleme nu este treaba mea sa ma bag sau sa ma interesez ,pentru ca nu ma intereseaza ,dar precum sa vazut treaba cu lasatul mai liber la o competitie de asa amploare nu prea da rezultate .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nea Victor

nu vreau sa ma bag dar si la Darvari au fost multe semnale de indisciplina si din punct de vedere pescaresc a veni cu tarfe si a pune muzica tare la masina , pe anumite standuri , este echivalent cu fapta lui Radu . Verificati numai cite petreceri s-au dat sub sat si pe sectorul Tamadau ! Nu dau nume , ele se stiu ( iar eu nu le voi divulga niciodata ) dar comportamentul a fost acceptat in virtutea bunelor relatii intre pescari , indiferent din ce asociatii fac parte , atita timp cit nu deranjau major concursul . Nici nu aveau rost reclamatiile sau contestatiile atit timp cit baietii care le organizau erau oameni de treaba veniti sa se distreze .
Ideea este ca nu poti face ordine perfecta intre 60 sau 72 echipe si excese apar fie datorita frustarilor fie datorita plictiselii . Asta nu inseamna ca trebuie sa facem regula din tot ce vedem sau auzim de pe net ! Mai mult decit atit , sa eliminam din concurs un pescar foarte bun , a carui responsabilitate si-o asuma o asociatie seriosa , din cauza fricii ca poate ne face si noua la fel , mi se pare cam mult ! In caz de abatere nu aveti decit sa-l eliminati la concursul Dvs si sa informati asociatia din care face parte pentru masuri ulterioare .
Fara suparare dar cam seamana a drob de sare optiunea Dvs !

Comparati alegerea Dvs ( cu care ati facut istorie ! ) de a freca slapul prin apa si de a trage de fire anul trecut la Calificari cu gestul echipei Sip Carp de la Cupa Cupelor de anul asta si poate va mai ganditi la ce inseamna fair-play in concurs . Asta cu atit mai mult cu cit stiu sigur ca va mandriti cu faptul ca Radu Badica a fost un elev de-al Dvs pe balta Darvari !

PS - pentru Darvari editia 2 -a - asta ca sa nu mai pomenesc de brusca aparitiei a 20 kg de boilies la echipa de linga mine , boillies care au fost varsate in apa in cca 2 ore ! Nu sunt orb , vad ce am de vazut , dar nu ma leg de ele atit timp cit sunt in limitele regulamentului .
Mai mult decit atit , stiti ca au fost arbitrii plasati prin curtile oamenilor , apa brusc incepind sa cresca din balta principalului concurent pe stand , samd . Noroc ca Asociatia m-a invatat bine sa imi vad de treaba mea si sa imi duc crucea oricite sicane voi avea de indurat .
Intentia in schimb ramine ! Dar sa nu vorbim de fair-play in conjuncturi diferite ca iesim din poza .
Din aceasta cauza consider ca Radu Badica nu trebuie suspendat de altcineva decit de asociatia din care face parte . Postura de arbitru a elegantei nu va prinde in aceast situatie .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ar mai fi OK - daca ati extinde aceasta restrictie si asupra echipei Adriano & Cotelici pentru uz de arme albe pe balta ! Altfel decizia nu este conforma cu realitatea !
Ce va faceti daca la anul ma duc sa-i intreb de vorba si sa-i sicanez si ei scot cutitul la mine ?

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Daca se va organiza editia cu numarul trei a CUPEI PELICANUL VOR FI ACELASI NUMAR DE ARBITRI CATE ECHIPE VOR CONCURA .ORICE IESIRE DIN STAND IN AFARA DE CELE PENTRU NECESITATI FIZIOLOGICE SAU PROBLEME PERSONALE VOR FI FOARTE ASPRU SANCTIONATA .

@VAL

TE-A DERANJAT NUMARUL MARE DE ARBITRI SAU FAPTUL CA AM DORIT SA FIE TOTUL FOARTE CORECT :?: :?:
IN ACEEASI POZITIE CU A TA A FOST SI ECHIPA RUDEANU -GUGUIANU ,SI ECHIPA KOSOVO ,CA SA NU MAI DISCUTAM DE CONTESTATIA FACUTA DE FUSU MIRCEA UNDE IN LOC DE UN PESTE AM ANULAT PE AMANDOI IN DETRIMENTUL ECHIPEI AQUAMANIA
SI CA SA MA EXPRIM MAI CORECT RADU BADICA NU ESTE SUSPENDAT ,DAR I-I ESTE INTERZIS SA PARTICIPE LA ORICE CONCURS ORGANIZAT PE DARVARI DIN MOTIVE DE SECURITATE .REGULAMENTUL I-MI PERMITE ACEST LUCRU ,PENTRU CA CEL CE ORGANIZEAZA O ASTFEL DE COMPETITIE ESTE RASPUNZATOR DE CE SE INTAMPLA IN TIMPUL DESFASURARII EI SI DE INTEGRITATEA CORPORALA A CELOR CE PARTICIPA .
ANUL TRECUT SEVER A FOST ELIMINAT DOAR PENTRU CA A PRIMIT VIZITA IN STAND PE TIMPUL NOPTII .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@nea Victor

pai atunci cum ramine cu cutzitarii din Ferentari ? De ei nu va e frica ? E acelasi risc ca astia sa scoata cutitul la un concurent vecin , cit de mare este riscul ca Badica sa mai arunce pe cineva in apa !! Din punctul meu de vedere riscul e nul , dar pentru ca raspundeti de securitatea concurentilor , va anunt ca niste haine se mai usuca dar niste buzunare prin piele necesita politie si reparatii chirurgicale .

PS - cit despre cele spuse de mine si tratate de Dvs la modul usor , nu va deranjati - ma asteptam si nu am avut nici o surpiza :lol: Le-am amintit in virtutea standardului de fair-play pe care il sustineti .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”