Concurs

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

Master : ce e asa de greu de inteles din mesajul meu "Faceti Frate competiti si in zona de vest" asa de greu e de inteles .....

Eu nu cred ca e asa de greu in a face o competitie in alta zona ,mai greu e pina iti faci oameni pentru organizare restul vine de la sine ,cum alti se pot deplasa din zona de vest la buc. si cei din alte parti se pot deplasa la noi , nu exista nu se poate ,exista poate rea vointa sau nu se vrea, ca totul e posibil , exista de ex. balta de la ghioroc din jud. Arad unde de ex sa populat acuma 2 luni cu crap ( 1 tona) este mare , este loc de standuri ,are peste (mai are si MONSTRI) pentru recorduri ....etc , numai vointa sa fie.

Pescari de crap am mai spus aici in zona sint o gramada (poate nu si cu bani pentru astfel de competitie dar sunt si din aia.Mai greu e cu organizarea Nu ca sunt putini organizatori Nu este NIMENI care sa organizeze sa nu mai vorbim de sponsori sau alte alea alea...ce mai e nevoie.Nici macar o filiala a sau organizatie a pescarilor nu este Inafara de A.J.V.P.S. care si acolo sint oameni de toata......

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

@Cucu Ionel

am fost eu la Varadia si te asigur ca nu este o balta pt concursuri......prea putin peste
sunt pesti mari in apa ( f. mari ) dar putini

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

Dani :
Balta de care vorbeam eu nu e la Varadia ,e la Ghioroc in Jud. Arad.Poate tu ai fost pe alta balta.......

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Alexius,Dani mi-a raspuns mie,nu vad unde ai pomenit tu de vreo balta unde sa se poata tine un concurs de o asemenea anvergura.Am trecut pe langa Ghioroc si sunt convins ca nu este loc suficient ptr o competitie la crap.Si nici crap ...
Fir intins

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

Deci daca nu ai vazut balda de la Ghioroc sau nu ai pescuit pe ea nu ai de unde sa sti daca este peste sau daca este loc pentru concurs eu zic ca este loc si daca vrei sa vezi peste prins pe balta de la Ghioroc am sa iti trimit citeva poze daca chiar te intereseaza.Nu stiu exact cit de mare este balta dar are in jur de 3-4 km in forma de cerc si sint 2 belti una mai mare si una mai mica dar nu cu mult mai mica adincimea este de circa 1.5m-30m.Peste este :Crap(romanesc,oglinda,ten),Caras,Platica,Somn,Stiuca Salau,Clean,Biban....etc.Pe balta mare exista 2 insulesint citeva platouri de apa mica la distanta mare,balta e si lunga si lata.

florin
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 29, 2006 20:07
Puncte: 0
Localitate: germania

balta arad

Mesaj de florin »

ar mai fi balta de la tautz.ca marime si structura ar fi perfecta pt un concurs.ca populatie de crap,nu am idee nu am mai fost de citiva ani buni prin zona ,dar exemplare mari stiu ca sint inca.
pt organizare incearca sa vorebesti cu Doru Harsan poate e el dispus sa te ajute.oricum nu astepta sa vina mos craciun sa faca toata treaba ca asta nu o ca se intimple degraba

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Terror
Nu ti-am mai respuns pt. ca am fost ocupat cu concursul asociatiei "Cupa Cupelor" A fost un concurs mamut cu 60 de echipe imtimse pe vreo 4-5 Km. care a tinut 94 ore.

Daca spui ca ar exista o pista la Ghioroc, in primul rind ar trebui luata legatura cu administratorul baltii si intrebat daca ar fii de acord sa gazduiasca un concurs de 72 de ore, sa zicem, si cit costa ?
Abia dupa aceea incepi sa te gindesti la organizare.
Adica in functie de locuri stabilesti cite echipe intra, fixarea unei taxe care sa acopere chiria baltii, premii si celelalte cheltuieli. Dupa care fisezi data si anunti concursul.

In mare cam asa trebuie sa inceapa organizarea unui concurs.
Ti-am explicat toate acestea ca sa intelegi cum trebuie sa te implici si ca trebuie sa fii de-al casei.
Eu nu pot decit sa va ajut cu un sfat s-au sa vin o data intr-o vizita sa stam de vorba. Programul meu e f. incarcat. La sfirsitul lunii incepe Campionatul National care tine pina la jumatatea lui August.
La sfirsitul saptaminii incerc sa ajung la B. Mare pt. ca se organizeaza primul concurs din zona.
Dar nici nu spun ca nu v-as ajuta si pe voi cu ce pot.
Mai ia legatura si cu Tomi si Dorin care stiu si au experienta concursurilor.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

Mersi de raspuns .Nu stiu cam cite echipe ar intra pe balta de la Ghioroc dar am sa fac poze din toate pozitiile , si am sa ti le trimit sa te dai si tu cu parerea, cit despre inchiriatul balti pentru concurs , Balta e a A.J.V.P.S.-ului, si nu cred ca ar fi vreo problema ca doar sint de-al casei, cred ca nici chiria........(P.C.R).Dar am sa ma duc sa ma interesez zilele astea si am sa te anunt si cu asta.Cit despre Dani si Dorin sint cam greu de gasit.Si nu Prea au ei timp de asa ceva ca sint si Foarte ocupati.Nu stiu cum ar trebui sa fie standurile de pescuit ...e obligatoriu ca malul sa fie drept sau chestii din astea????ca locuri de pescuit sint multe malul Nu e chiar drept problema e ca nu prea ai cu cine sa faci locurile de pescuit ...banuiesc ca trebuie amenajate nu? ca locuri de pescuit ar fi peste 40!!!Cu sponsori e mai greu, ca sa ii cauti de unul singur e greu :( :cry: .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Standul trebuie sa fie de8/8m. Distanta intre standuri cel putin 40m. Hai cu multa indulgenta 30m. La o distanta mai mica se incurca intre ei.
Ca si loc nu trebuie sa fie c-an palma. Poate fii si panta dar sa fie curat de buruieni.
Din taxa poti asigura premiile si cheltuielile. Daca e si sponsor e mai bine, daca nu asta e.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

Mai umpic si facem un concurs :):P:) este loc nu sint burieni mai trebuie lucrat putin si taiat trestile ,aia se rezolva,chestia e ca trebuie vazuta balta , am sa incerc totusi sa o filmez ca e mai bine.Oricum balta e destul de grea ,chiar si pentru un profi deabia astept un concurs de competitie sa vad atunci V.I.P-urile cum se scarpina........ :twisted: Poti sa imi dai un Nr.de tel daca am ceva noutati pe viteza sa te sun?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”