Multumim din suflet...

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Val,
Felicitari pt. cotizatie. :lol:
Cu jena recunosc ca eu nu am platit-o de 3 ani. Promit ca-n cel mai scurt timp imi fac datoria de pescar.
Crede-ma ca nu apar pe nimeni. Insa pescuitul sportiv la AGVPS este sarac. Oameni ca Bentu sau Matasaru au functii onorifice. Ei nu sunt retribuiti de AGVPS. Ei isi iau salariul de la institutiile unde sunt angajati. Restul, e pasiune.
SA AUZIM DE BINE.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Maestre, de ce trebuie sa fii mereu Gica Contra si nu recunosti ca ne-ar fi mai usor fara AGVPS pentru ca nu si-ar mai insusi nimeni meritele pescarilor. Nu era mare lucru sa plateasca pentru toata delegatia de 10 pescari care va face deplasarea in Belgia. Cat despre Dan Pasat " Lasa-ne, Lasa-ne...."

Avatar utilizator
radu sima
Mesaje: 67
Membru din: Mar Ian 11, 2005 18:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de radu sima »

cornel rosioru scrie: Eu nu zic sa le facem statuie, dar trebuie sa recunoastem ca-i un inceput.
Si-ar mai fii ceva Radule. Daca luai arbitrii din afara AGVPS trebuia sa-i platesti si sa le asiguri 3 mese/zi. Asa am avut un arbitraj calificat, MOCA.
SA AUZIM DE BINE.
Nea Cornele, am si spus ca e un inceput pt ca daca nu ar fi un inceput,ar fi intr-adevar jalnic in conditiile in care costurile unei ehipe de 2 pescari pt participare la Calificari se apropie de contributia AGVPS pt. Echipa Romaniei de 10 oameni.
Cu arbitri ce sa zic ,eu nu cred ca se putea desfasura competitia care trimitea o echipa a Romaniei in Portugalia,fara arbitri AGVPS pt. ca pina la urma ei iti spun daca reprezinti sau nu Romania indiferent ce asi vrea eu ,tu sau altii sa credem.Hai sa nu incepem o discutie despre arbitrajul calificat de la Hobaia ca este una fara sens si fara finalitate.
Despre cotizatiile anuale si cum se impart ele nu te contrazic pt ca nu stiu prea multe despre subiect , dar nu mi-se pare normal ce se intimpla pt ca asociatiile nu fac mai nimic pt acesti bani.
Radu Sima
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Victorase, nu sunt Gica contra si sunt de acord cu tine. dar unde e alternativa?
Pina una alta asta e tot ce avem. Stii bine ca fara AGVPS nu ne putem inscrie la CM.
SA AUZIM DE BINE.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”