Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de Florin Pata »

Toate magazinele au perioade de promotii ! Uneori acestea introduc promotii pe anumite produse pentru rapidizarea vanzarilor pentru ultimele produse aflate pe stoc sau in momentul in care "apare colectia noua"!Ce s-ar intampla daca toti cumparatorii din ultima "luna" a unor produse se intorc la magazin , pentru diferenta :D !
Din punct de vedere personal inteleg dezamagirea in momentul in care "ai dat un ban" ,iar in cateva zile gasesti produsul "la promotie" sau cu un pret mai mic in alt magazin!Ni se intampla zilnic tuturor la haine,produse de pescuit,masini,telefoane si in special la electrocasnice!
Cu timpul ,cred ca vom deveni niste "vanatori de promotii" mai buni!(exact ca in tarile civilizate).Vom invata perioadele de reduceri in functie de utilizarea produselor si de "colectia noua"!
Referitor la pozitia BF, mi se pare una profesionista si conform legii !!!Si ca sa ne amuzam putin - cum ar fi fost daca BF ar fi acceptat sa plateasca diferenta si "ar fi fost laudati pe forum" pentru acest gest!!!Cred ca era "aglomeratie mare" :lol: la BF!

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de nit_matias »

Nu a procedat cum trebuie nici el si nici magazinul, pentru ca normal ca el a trimis email ca "domne uitati sunteti aiurea ca eu pot sa returnez produsul si sa il iau pe ala mai ieftin", iar in cazul asta magazinul trebuia sa ii ofere ceva symbolic pentru a maguli clientul, pana la urma despre asta era vorba. Relatia dintre client si magazine, clientul nu a fost correct pentru ca a facut publica corespondenta cu ei ceea ce nu e ok.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de Albert »

1cosmin scrie: Dar se pricepe la gramatica limbii romane si cu asta ti-o cam da peste nas.
http://dexonline.ro/definitie/poliloghie
Nu m-am putut abtine, scuze.
.
Nu prea are nimeni cum sa "mi-o dea peste nas". Daca citesti definitia din link-ul dat de tine vei intelege de ce.N-ai de ce sa-ti ceri scuze, apreciez oricand o parere care pare pertinenta :)
Cat despre ionut72..fiecare cu parerile lui :)
Oricum nu gramatica si grafie discutam aici.

@dushulet..catinel cu pianu' pe scari .Decat sa te umpli de rahat (si)pe aici mai bine injura-ma pe mp.
Inteleg ca ai acordul moderatorilor sa supurezi pe unde te apuca, doar esti victima ce mama dreq, dar totusi...nu te mai chinui sa pari destept..treci pe mp dai cu morti, raniti, amenintari si cu ce te mai duce pe tine bibilica si gata.Tot un penibil ramai si voi avea grija sa nu uiti asta.Mizerabilule.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de ionut72 »

nu a fost correct pentru ca a facut publica corespondenta cu ei ceea ce nu e ok.
Dar sa faci public un dialog verbal intre un cumparator si reprezentantul unui magazin (sa povestesti pur si simplu ce experienta, buna sau rea, ai avut cu magazinul respectiv) ti se pare "corect/o.k."? Tine cont ca, primo, sunt zeci de cazuri de acest gen povestite pe site-uri si forumuri (exista chiar rubrici speciale dedicate acestui subiect) si, secundo, fara dovada scrisa (ca in cazul de fata), povestitorul poate foarte usor sa prezinte eronat incidentul. Ei bine, daca raspunsul la intrebare este DA, du rationamentul mai departe si gandeste-te daca exista vreo diferenta intre a face public dialogul verbal cu un magazin sau corespondenta scrisa cu acesta. Raspunsul (in ciuda parerii populare) e unul singur: nu exista nici o diferenta intre cele doua.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de ionut72 »

Nu prea are nimeni cum sa "mi-o dea peste nas".
:D :D

Pai nici nu-i nevoie la cat ... ti-o dai singur. Iar in ce priveste "dreptul" si "economia", nu-i de nasu' tau sa stai in dialog cu mine, domeniile respective au (multe si de nepatruns) taine pentru tine. Ce sa mai vorbim de logica ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de popescu59 »

Mai Albert serios chiar nu iti dai seama ca esti bolnav baiete? Tu ai scris ca atunci cind iti spune unul ca esti beat stai in dilema dar cind iti spun mai multi ca esti beat te duci la culcare . Deci tu imi dai mie replici de genul asta dar de fapt nu sunt valabile si pentru tine . Omule esti praf si pulbere sa nu mai spun ca esti obsedat de dusul meu de la rulota :lol: :lol:
Mai vreau sa te atentionez ceva si te rog frumos sa incetezi cu asfel de iesiri, una sa iti spuna cineva ca esti bolnav si trebuie sa mergi la medic si alta este sa faci omul mizerabil , chiar nu vrei sa incetezi cu astfel de jigniri ? Chiar nu te duce capul la mai mult ? Ai jignit pe toata lumea cu, care ai intrat in contact ti se pare ca e normal asa ?Asculta sfatul meu si mergi la medic , si explica medicului ca esti obsedat de unul care are dus la rulota si vezi poate te interneaza la balamuc si te refaci , serios chiar imi este mila de tine .
Imi cer scuze pentru off dar acest obsedat atotstiutor, atotcunoscator in toate domeniile este sub orice critica . Nu ar fi nici o problema ca dai o replica dar nu e corect sa jignesti pe toata lumea . Sa fiu sincer nu am citit sau auzit pe nicaieri de marele savant de renume mondial ALBERT, care este obsedat de dusul meu de la rulota . :lol: :lol:
Ionut72 - respect, l-ai facut praf pe dl Albert, se vedea de la 1 km ca nu e de niveleul tau . :lol: :lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Strategie de marketing - Magazinul Big Fish

Mesaj de gor965 »

Mircea_ Cojocaru scrie:....... consider acest topic inchis.
Dupa cum se vede, autorul topicului s-a lamurit, iar cativa useri au luat-o iar pe aratura, asa ca ...
Topic inchis !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”