SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

ieri, intr-o discutie de consultare in vederea cn 2011 impreuna cu costica buhac (reprezentant acvila) si pasa (soimul) am retinut urmatoarea solicitare a echipei acvila.
reprezentantul aps soimul si-a dat, de asemenea, acordul.

- apcr sa organizeze toate cele 3 mansele, pe structura anuntata recent.
- taxa de participare sa fie constituita din totalul bugetului estimativ al deplasarii lotului in italia (asigurat de apcr) impartit la numarul de loturi participante.
- in acest sens, am fost solicitat sa fac public un buget estimativ

3000 e - antrenament
2000 e - avion
3500 e - echipament prezentare
1500 e - taxa cips
2000 e - transport bagaj greu
10 000 e - cazare, masa, catering, servicii
1000 e - diverse

total 23 000 euro
The One Team

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de buhac constantin »

Bugetul este unul de bun simt !
Te rog vorbeste si cu APS cat ne costa arbitrjul pentru 3 etape sa adaugam din start suma pentru a putea sa stim cat ne costa intregul Campionat si sa impartim suma in mod egal la toate Loturile care se vor inscrie .
Multumesc !

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de buhac constantin »

Dupa cum se vede in bugetul estimativ Andrei nu a trecut cheltuieli cu nada pentru a nu se ajunge iar la cazul MANDARINELE !
Lotul care va castiga va putea pescui cu ce nada doreste .Lotul castigator poate pescui la Campionatul Mondial cu NADA SPONSORULUI care pana atunci va castiga Campionatul National al Romaniei !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:ieri, intr-o discutie de consultare in vederea cn 2011 impreuna cu costica buhac (reprezentant acvila) si pasa (soimul) am retinut urmatoarea solicitare a echipei acvila.
reprezentantul aps soimul si-a dat, de asemenea, acordul.

- apcr sa organizeze toate cele 3 mansele, pe structura anuntata recent.
- taxa de participare sa fie constituita din totalul bugetului estimativ al deplasarii lotului in italia (asigurat de apcr) impartit la numarul de loturi participante.
- in acest sens, am fost solicitat sa fac public un buget estimativ

3000 e - antrenament
2000 e - avion
3500 e - echipament prezentare
1500 e - taxa cips
2000 e - transport bagaj greu
10 000 e - cazare, masa, catering, servicii
1000 e - diverse

total 23 000 euro
parca puneai pariu ca nu te mai sucesti...din partea mea, ai ca si pana acum toata "increderea" :oops:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de buhac constantin »

Dl Cornel
Lasati pariurile la o parte si spunetiva parerea fata de BVC prezentat .
Daca avem propuneri sa spunem acum nu dupa ce ne elimina !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de cornelserbu »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie:ieri, intr-o discutie de consultare in vederea cn 2011 impreuna cu costica buhac (reprezentant acvila) si pasa (soimul) am retinut urmatoarea solicitare a echipei acvila.
reprezentantul aps soimul si-a dat, de asemenea, acordul.

- apcr sa organizeze toate cele 3 mansele, pe structura anuntata recent.
- taxa de participare sa fie constituita din totalul bugetului estimativ al deplasarii lotului in italia (asigurat de apcr) impartit la numarul de loturi participante.
- in acest sens, am fost solicitat sa fac public un buget estimativ

3000 e - antrenament
2000 e - avion
3500 e - echipament prezentare
1500 e - taxa cips
2000 e - transport bagaj greu
10 000 e - cazare, masa, catering, servicii
1000 e - diverse

total 23 000 euro
parca puneai pariu ca nu te mai sucesti...din partea mea, ai ca si pana acum toata "increderea" :oops:
scuze, doar ulterior am observat ca e doar solicitarea lui costica buhac si a lui pasa
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de cornelserbu »

buhac constantin scrie:Dl Cornel
Lasati pariurile la o parte si spunetiva parerea fata de BVC prezentat .
Daca avem propuneri sa spunem acum nu dupa ce ne elimina !
costica, mai lasa-ma cu "Dl Cornel" ca ma obligi sa ma adresez si eu cu dl. si ne cunoastem prea bine pentru asemenea apelative...revenind putin la cele afirmate de tine, imi dau seama ca tu te sucesti dupa cum bate vantul...la intalnirea de alaltaieri, dan mitranescu spunea ca i-ai dat mana libera sa hotarasca el si pentru tine...eu ce sa mai cred ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de cornelserbu »

3000 e - antrenament
2000 e - avion
3500 e - echipament prezentare
1500 e - taxa cips
2000 e - transport bagaj greu
10 000 e - cazare, masa, catering, servicii
1000 e - diverse

total 23 000 euro


antrenamentul poate costa ceva mai putin...se califica un lot bine sudat si cred ca trei persoane sunt deajuns
campionatul se tine in toiul verii, asa ca nu vad ce ar costa 3500 la echipament, plus ca aici, de obicei se gasesc sponsori
cazare, masa, catering, servicii...presupun ca masa nu inseamna caviar si vinuri sud-americane...mult dom'le 10.000 de euro
chiar si ultima pozitie e cam umflata...voi chiar ati uitat ca rosioru nu face deplasarea, iar bricheta scumpa deja are :D :mrgreen: :D

multumit, "dl. costica" :D ...personal cred ca 20.000 sunt suficienti, iar varianta cu 15.000 stranse de la organizatori era o.k...asociatia al carei lot se califica mai venea cu 5.000 din sponsorizarile de la etapa pe care o facea si cu asta basta, dar voi, asociatiile agvps, trebuie totdeauna sa complicati lucrurile :!: :wink: :!:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de buhac constantin »

Dl Cornel
Antrenamentul facut decat de 3 persoane din 12 deja dai foc si sudura facuta in argon se va dezlipi de la ploaie .
Ehipamentul dupa cum sa vazut in 2010 a creat discutii cu toate ca au fost alocati 15.000 Ron .
Nu vreau sa mai amintesc de culorile folosite la echipament in 2009 .
10.000 pentru lotul de 12 plus oficialitatile cazarea si masa respectabila acopera suma .
Daca considerati ca 20.000 ajunge atuci taiati dv de unde se poate .Poate chiar Lotul dv va face deplasarea .
Eu cand am avut intalnirea cu Andrei Vladeanu omul a spus clar ca daca APCR ,Liga si AVPS -urile organizeaza cate o etapa atunci fiecare sa vina cu cate 5.000 .
De 5.000 din partea ORGANIZATORILOR de etapa nu pot sa pun baza atata timp cat se va anunta prin Martie balta unde se va tine .
Eu nu vreau sa complic lucrurile decat doresc sa le lamuresc .Doresc sa stiu de ce fonduri voi beneficia in 2011 cand voi pleca in Italia !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SOLICITARE APS ACVILA CATRE APCR

Mesaj de cornelserbu »

buhac constantin scrie:Doresc sa stiu de ce fonduri voi beneficia in 2011 cand voi pleca in Italia !
costica, iti doresc sa te duci cu lotul tau in italia si sa benefigiezi de 30.000 de euroi, dar e greu, tata, foarte greu de realizat si una si alta :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”