Balta Calareti 3

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Balta Calareti 3

Mesaj de lucian156 »

Mi-a fost recomandata aceasta balta de catre o cunostinta si as dori sa cer mai multe detalii, cum ar fi populatia piscicola, substrat si alte informatii care mi-ar putea fi de folos. Vreau sa fac o partida de 24h in weekend alaturi de un prieten si mi-ar prinde bine niste informatii legate de aceasta balta. Va multumesc anticipat pentru ajutorul accordat.

cristy matei
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 27, 2014 14:19

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de cristy matei »

ciortaniada.... sute de mii de ciortani... nu mai este balta care era odata

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de Decebalus »

Trebuie facut un topic special pentru baltile de genul acesta si incluse la balti de caras ,nu se pot numi balti de crap toate bombele pline de sacosari :lol:
SpritZCarp

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de didi-ionita »

Decebalus scrie:Trebuie facut un topic special pentru baltile de genul acesta si incluse la balti de caras ,nu se pot numi balti de crap toate bombele pline de sacosari :lol:
trebe si un alt site ... poate carasmania ... sau portbagajmania ... :(

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de bogdan5 »

didi-ionita scrie:
Decebalus scrie:Trebuie facut un topic special pentru baltile de genul acesta si incluse la balti de caras ,nu se pot numi balti de crap toate bombele pline de sacosari :lol:
trebe si un alt site ... poate carasmania ... sau portbagajmania ... :(
Haida-de idealistilor, acum vreti sa moara si carasu' de batran. :D
Oricat l-ati proteja moare inaintea voastra...
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de lucian156 »

Sa inteleg ca merg sa pierd timpul? Sa mai fie doar caras in Calareti 3? Poate imi puteti recomanda o balta cu ceva peste unde sa se permita retinerea crapului in limitele bunului simt. Astept cu mare placere recomandarile. Ps: Partida va fi in acest weekend.

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de kelu84 »

Chiar zilele trecute un client imi spunea ca a fost pe calareti 3 si imi spunea"am ucis caraselul si am prins si doi crapi pana in kil". Fix tipul de pescar cu manele la maxim si burta iesita de sub tricou...

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de Dumitrache »

N-ai ce cauta aici cu balti de genu...aici sunt doar "superpescari" :lol: :lol: care nu mananca peste, doar ce mai cade pe la un concurs 8)

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de kelu84 »

Eu unul nu ma consider super pescar, insa consider ca am suficienta educatie si pasiune pentru pescuit incat sa nu ma incurc cu balti gen fundule unde gasesti din belsug unditari, fomisti, manelisti,hoti s.a.m.d. Cand ma duc la pescuit ma duc sa ma relaxez, nu sa aud manele, sa"fac sectorul"pe locul de pescuit sau sa ma iau la cearta/bataie cu toti cocalarii. Plus ca imi place ca noaptea daca ma ia somnul, sa dorm linistit, nu sa ma trezesc dimineata solist vocal, sa mai gasesc doar sacul de gunoi

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Calareti 3

Mesaj de soare_33 »

Soluția e doar una........te apuci serios de CATCH & RELEASE și vei începe sa pescuiești pe bălți civilizate gen ....Magura 9, Hermes Periș, Sulimanu, Tancabesti, s.a.
LogiCarp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”