Balta crap cu Casuta

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Balta crap cu Casuta

Mesaj de danbd »

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu niste exemple pentru Balta pescuit Crap (cu rezultate cat de cat) unde poti sa inchiriezi casuta cu baie proprie. Este esential sa fie casute cu baie si ca balta sa fie cat de cat aproape de Bucuresti

Eu in acest moment cunosc cateva variante:
- Solacolu
- Gruiu
- Putineiu la Conac.
- Pescarium Corbeanca
- Lazar

Doresc sa merg cu familia si caut variante.

Multumesc,

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de eugen dragnea »

Pe Solacolu am vrut eu sa merg anul trecut dar dupa ce am vazut recenziile legate de cutatenie si comportamentul personalului m-am lasat pagubas mai ales ca nici peste nu mai are...

Am fost multumit de conditiile si personalul de la balta Fanari de langa DN1 chiar inainte de Pucheni pe stanga cum vi de la Bucuresti...cu pestele a fost mai prost, din 3 iesiri in 3 ani diferiti am prins acceptabil doar prima data...in celelalte doua ture a fost un fiasco total...in ultimii 2 ani nu am mai fost.

Vorbeste si la Chita 2 sa vezi daca inchiriaza toata vila de P+1 ... aici ar fi ideal pentru 3-4 familii chiar si cu copiii...conditii lux...de peste nu mai zic...problema este ca mai tot timpul sunt concursuri pe week-end.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de pescarusull »

Solacolu, probleme cu personalul? Serios, lasa recenziile in seama celor care au fost acolo.
Culmea e ca are si peste. Problema e ca umbla si e acoperit de apa.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de danbd »

Salut
Multumesc pentru raspunsuri,

Cunosc Balta Solacolu de ani buni. Eu nu pot sa zic ca am avut probleme cu administratia dar cred ca de cand balta si pescuitul nu mai sunt "core business" se vad niste "mici" scapari pe toate planurile fata de trecut.
Ceea ce descalifica pt mine aceasta balta ca prima alegere este ca toata locatia merge atat de bine (Bravo administratiei) incat trebuie sa ma organizez cu 3 luni inainte pentru a prinde o casuta, si nici atunci nu e sigura treaba.
In al doilea rand s-a pierdut un pic latura umana a relatiei, a devenit una prea "money oriented" daca ma pot exprima asa. (sunt nostalgic la vremea cand Solacolu avea doar balta de pescuit si la administratie pe balta era Nicu)
Treceam si drumul la minusuri dar anul trecut s-a reusit asfaltarea si astfel, s-a rezolvat una din marile probleme ale locatiei.

Referitor la Chita 2 am toata admiratia pt George si pt ce a facut acolo, dar din pacate loc in Vila in weekend am prins doar la Cupa familia :D . E greu sa mai gasesti un Wk care sa nu fie in decembrie-februarie si in care sa gasesti balta fara concurs.

Ma voi documenta referitor la balta Fanari

Multumesc inca o data si astept si alte sugestii

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de Exo_luci »

Balta Lazar, mai ales la vip e super, are si peste destul!

Mai este varianta Lazuri 5 , dar acum depinde cat lux vrei , intr-o cabanuta intra 2 persoane, dar ca si pret in comparatie cu alte locatii poti lua 2 cabanute, sunt wc-uri si dusuri pe lac , anul asta din ce stiu chiar pe ambele laturi.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de eugen dragnea »

pescarusull scrie:
Mar Ian 26, 2021 23:04
Solacolu, probleme cu personalul? Serios, lasa recenziile in seama celor care au fost acolo.
Culmea e ca are si peste. Problema e ca umbla si e acoperit de apa.
Eu cand vreau o parere despre o locatie citesc toate recenziile negative si "cern" informatia daca este cazul...cand am 40-50 de recenzii din anul trecut cu mentiunea: mizerie crasa, personal ahtiat doar sa-ti ia bani si peste ioc ma gandesc ca e ceva putred si nu merita riscul...poate ca tu mergi doar la cort, platesti taxa si nu mai vezi pe nimeni din staff, le lipesti de malul de vis-a-vis si ciupesti ceva sau poate esti "de-al casei" si ai tratament privilegiat, asta nu inseamna ca balta e super...unii mai trebuie sa duca si copiii la toalete, sa faca dus sau sa gateasca, sau chiar sa doarma in paturi in care au mai dormit si alte persoane...citeste si tu recenziile de pe google si uita-te pe fotografiile postate de clienti ca sa vezi cum sta treaba si dincolo de "perdeaua" de pe ochi...bine ca au reusit sa repare mizeria aia de drum...oricum la cum se inghesuie "prostimea" sa rezerve casutele, prea prost sa fi sa investesti aiurea :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu ma simt bine la balta Maioru, la Nicu Ratza. Are si dozator de bere... :)))


Sunt curios de asta : https://www.baltajegalia.ro/tarife-si-cazare a fost cineva ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Balta crap cu Casuta

Mesaj de eugen dragnea »

Vladut Mateianu scrie:
Joi Ian 28, 2021 18:46
Sunt curios de asta : https://www.baltajegalia.ro/tarife-si-cazare a fost cineva ?
Cam scumpa taxa de pescuit C&R pentru o balta la care alearga admistratia cu aparatul de fotografiat dupa pesti de 7-8 kg...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”