Hobaia

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Hobaia

Mesaj de doru_croc »

Asteptam cu interes :wink:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Hobaia

Mesaj de mircea62 »

Cred ca n-au timp sa ne raspunda - sunt preocupati cu pregatirile pentru mansa a 2-a.
Poate o sa ne raspunda dupa ... daca mai au chef :wink:
Mircea B.

Avatar utilizator
Gabriel Sarbu
Mesaje: 32
Membru din: Vin Feb 13, 2009 20:49

Re: Hobaia

Mesaj de Gabriel Sarbu »

Sunt unul din cei 3 care a fost in we asta la Hobaia.

Intr-adevar a fost o partida reusita, mai ales pentru Laur. A prins in jur de 20 de pesti, media 6-7 Kg, cateva bucati 8-12. El a venit mai devreme cu o zi si cei mai multi pesti i-a prins pana am venit noi. Vineri noaptea si sambata a fost cumetrie :lol: , s-au inmultit si firele in apa si prin urmare si capturile s-au mai rarit.

Per total a fost reusita partida. Ploaia ne-a suparat doar putin dar ne-a adus si un romanesc de 10 kile. Din pacate nu avem poze ca am fost nepregatiti din punctul asta de vedere.
Nume utilizator schimbat din Maximus

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Hobaia

Mesaj de laurentiu sarghie »

Unul din " flacai " .
Scuze de calitatea pozei, facuta cu telefonul.

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Hobaia

Mesaj de laurentiu sarghie »

nu stiu de ce nu s-a atasat mai sus
Fişiere ataşate
hobaia 12 kg.jpg
hobaia 12 kg.jpg (125.62 KiB) Vizualizat de 1161 ori

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hobaia

Mesaj de Sorel »

Salut!

Am fost in week-end la Hobaia pentru prima oara ....ce sa spun ...o parere foarte buna despre balta, localizare drum de acces,personal....
Peste este s-au prins multi castraveti si cativa crapi pe la 6 kile...

Balta din punctul meu de vedere este exact visul pescarului de crap .....cu un minus: pretul....in conditiile in care un pescar vrea sa stea 48 ore 300 ron mi se pare cam mult...mai ales ca ieri balta era destul de goala din punctul de vedere al pescarilor....

Parerea mea este ca pentru C&R ar trebui facut ceva astfel incat sa atraga pescarii....o reducere pentru 48 h , sau ceva de genul asta....sincer am fost impresionat de balta ...si sper ca cei care trebuie sa auda ce incerc eu sa spun p-aici.....

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: Hobaia

Mesaj de Zambaccian »

@Sorel

Apartenenta la un club te califica pentru un discount...totul e sa alegi clubul potrivit :lol:
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Monstrul
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iun 07, 2010 18:47

Re: Hobaia

Mesaj de Monstrul »

si dc iti place diversitatea? :idea:
si dc nu esti un pescar de competitie ci doar unul pasionat de pescuit? :idea:
si dc un pescar stie si poate sa aprecieze calitatea si provocarea care ti-o lanseaza fiecare balta, fie carpodrom sau nu :idea:
.....
inseama ca trebuie sa te inscrii in toate cluburile care fac discounturi pe anumite balti? :!:

Hobaia este o balta deosebita, plecand de la intinderea luciului de apa pana la configuratia vadurilor si poate primi multi pescari cu conditia fundamentala se fie civilizati si sportivi!!

Si eu sunt de pararere ca orice pescar care indeplineste conditiile de mai sus ar trebui sa aiba o sansa. Asa ca pt C&R n-ar strica o taxa mai mica pe 24h asa incat sa poti mescui un week-end cu Max. 200 ron
The Dancers - you'll never drink alone!

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Hobaia

Mesaj de Sorel »

Buna treaba ...dar prefer sa pastrez pescuitul ca pe un hobby care sa-mi aduca relaxare si un pic de adrenalina...nu polemici si orgolii... :D :D ...

Poate se gandeste cineva si la cei care nu apartin de cluburi de pescuit dar care privesc pescuitul ca pe un sport si pestele ca pe un adversar pe care mai vrei sa-l intalnesti si a doua oara.... :wink: ....vezi baietii de la Chiroiu4....

In sfarsit ....cam asta este ....

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: Hobaia

Mesaj de Zambaccian »

@ Monstrul & Sorel

De unde ideea asta ca inscrierea la club inseamna nervi, circ si polemici? Atitudinea si-o stabileste fiecare, nu te obliga nici un club sa-ti schimbi caracterul. La un club intalnesti oameni de la care ai ce invata, cu care poti participa la diverse actiuni, etc. Chiar credeti ca aceste cluburi sunt formate din scandalagii si oameni care nu iubesc pescuitul decat ca alta forma de pariu? Dimpotriva. Iar forumurile trebuie si ele cititite printre randuri, nu luati de bun tot ce se scrie p-aici.
Un club mai inseamna si o carte de vizita, de aici si anumite facilitati.
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”